שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: מי מגן מפני איראן? רק התורה

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, התגייס למאבקם של תלמידי הישיבות והבהיר מי בעיניו אחראי לבטחון ישראל. על הקוראים לגיוס חרדים אמר: "עינם צרה בנו, אין להם אמונה, כופרים"

הוויכוח הציבורי סביב גיוס חרדים לא עוד בוער, והרב עובדיה יוסף הבהיר אמש (מוצאי שבת) מי לדעתו נושא בנטל הביטחון. "כמה שונאים סובבים אותנו? יש לנו איראן, יש לנו חיזבאללה, יש פלסטינים", הזכיר הרב - והוסיף, "נכון, צה"ל עומדים, מסכנים, שומרים על החומות. אבל מה יכולים לעשות נגד רשעים? מי מגן עלינו? רק התורה".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בשיעורו השבועי התייחס הרב עובדיה יוסף לכוונה לגייס חרדים כאל גזירות ואמר כי צריך להתפלל לביטולן: "הקדוש-ברוך-הוא ישמור את כל בחורי הישיבות, ישמור אותם מכל צרה וצוקה, יעלו מעלה-מעלה בתורה, הם מקיימים את כל העולם... אלמלא הם, היה העולם נחרב" . לדברי הרב, הקב"ה ידאג לכך שלא תהיה פגיעה בלומדי התורה "שעושים לו נחת".  

 

הרב עובדיה יוסף תקף את אלו שמנסים לגייס את תלמידי הישיבות, והביע ביטחון כי המהלך לא ייצא לפועל: "עינם צרה בנו, אין להם אמונה אלה. הם כופרים. אנחנו ברוך השם מאמינים בקב"ה, מאמינים בתורתו. הקב"ה אל יעזבנו ואל יטשנו, יהיה לנו מגן, הקב"ה יהפוך את הגזרה הזאת מקללה לברכה".

 

גם בשבוע שעבר התייחס הרב עובדיה יוסף למאבק על הגיוס וקרא לראשי הישיבות לבטל את חופשת הקיץ בישיבות. "אני מבקש שראשי הישיבות ידאגו שהשנה לא יהיה חופש. יש ללמוד תורה ולהתחזק בתורה, אנחנו עכשיו נמצאים בצרה גדולה", אמר הרב עובדיה יוסף. "יש שחושבים למעט את כבוד התורה, למעט את לימוד התורה, למעט לומדי התורה, למעט את עמלי התורה לצערנו הרב - והרי ישראל לא קיימים, אלא בזכות התורה".

 

איום: "נרד מהארץ"

לקראת סוף השבוע שעבר יצא גם ביטאון ש"ס, "יום ליום", למלחמת חורמה בגיוס. במאמר חריף שפרסם הרב משה שפיר, עורך בעיתון ומבכירי המסבירים של ש"ס, הוא הזהיר מפני "אנרכיה או אנדרלמוסיה" בצד החרדי, אם יבוטל הפטור משירות צבאי למי ש"תורתו אומנותו". לטענתו, על-אף

שהמאבק בעיצומו - הסיום ידוע: "אין יהודי חרדי אחד שיתגייס ללא הוראת הרבנים... נמסור נפשנו בכל מחיר על התורה - ורק כך ניוושע".

 

טורו של שפיר פורסם כמאמר המרכזי וזכה לעמוד שלם בביטאון, שבו הוא "מאיים" במחאות ובמפגנים אדירים, ובהתערבות של מיליונים מהעם היהודי בעולם ושל "גביריו האדירים" - שיביישו את מדינת ישראל לעיניי העמים. "תביעות באו"ם ובבתי דין בינלאומיים סטייל השמאל הישראלי יהיו יעילות מן הסתם", ציין. "תמונות שואה של רבבות ילדים יהודיים עטויי טלאי כחול וחבושי קסקט עלולות אפילו להשאיר את הצוללת הגרמנית האחרונה במספנה".  

 

הוא פונה לקהל שאינו-דתי: "מרד מיסים זה בכלל לא פאסה, שביתות איטלקיות בכל פינה אפשרית יעשו לכם ספגטי במדינה, נטישה המונית של חרדים את הארץ תעשה אתכם אט-אט למיעוט זניח בארץ מול הערבים, בצבא נעלה לכם יקר ומיותר, וגם נקשה עליכם את כור ההיתוך כמו שאהבתם אותו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים