שתף קטע נבחר

הרב פינטו ומקובלים תקעו בשופר נגד איראן

מאות רבנים, מקובלים ומאמינים יצאו עם הרב יאשיהו פינטו אל ציון הקבר של ה"פלא יועץ" בבולגריה, שם ערכו תיקונים, סליחות ותקיעה בשופרות. הרב השווה בין ניצחון היהודים במגילת אסתר לבין האיומים על ישראל בימינו: "לא יישפך דם של יהודי אחד"

הרב עובדיה המליץ – והרב פינטו לא מחכה לראש השנה: האיום האיראני הופגז היום בתפילות של מקובלים, תקיעות במאה שופרות ואמירת תפילות על קברו של צדיק.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

רכבת אווירית שבה מאות מאמינים יצאה הבוקר (יום ג') לעיר סיליסטרה שבבולגריה, לשאת תפילה על קברו של ה"פלא יועץ", הרב אליעזר פאפו ז"ל, "לביטול הגזרה האיראנית ולהצלת העם היושב בציון". את האירוע הוביל הרב יאשיהו פינטו, אדמו"רם של רבים מקודקודי המשק, שצירף למסע הרוחני עשרות מקובלים. 

 

התיקון בציון הקבר בבולגריה   (צילום: אופיר אביטן) (צילום: אופיר אביטן)
התיקון בציון הקבר בבולגריה (צילום: אופיר אביטן)

 

כבר 11 שנים אוסף הרב פינטו מעות מאמינים, ויוצא עימם ביארצייט של הצדיק ליום של תפילות ותיקונים. העולים לקבר מאמינים כי תפילות על ציונו מביאות לנסים ולישועות. השנה עמד האירוע בסימן האיום האיראני. 

 

עם ההגעה לפתח ציון הקבר, הקיפו מאות המשתתפים הקיפו את הרב פינטו בשירה וריקודים. לאחר מכן החלו באמירת סליחות, תיקונים והתרת נדרים שלוו בתקיעת שופרות - וגרמו לפרץ התרגשות בקרב הנוכחים, ואף לדמעות.

 

מתפללים במתחם הקבר  (צילום: אופיר אביטן) (צילום: אופיר אביטן)
מתפללים במתחם הקבר (צילום: אופיר אביטן)

  

על ציון קברו של הפלא יועץ אמר הרב פינטו, כי "כל דור יונק את כוחו מספר אחר בתנ"ך - ואילו הדור שלנו יונק את שורשו ממגילת אסתר, שהיא המגילה האחרונה והספר של הדור האחרון". הוא הוסיף כי כמו בסיפור המגילה (שעלילתה מתרחשת בפרס, הלא היא איראן) העם היהודי התאחד וניצח - כך צריך לעשות גם כעת.

 

"עם ישראל צריך לחיות באהבה ואחווה, ודבקות חברים גדול ביותר", אמר הרב. "הרבה אנשים דואגים ומפחדים מה יהיה עִם עַם ישראל, מה יהיה עם הסכנות האורבות לנו... זהו דור אחרון, ולכן הכוח שלנו הוא באהבת חינם גדולה ביותר, ולימוד זכות על כולם".

 

בשיחה עם ynet אמר הרב פינטו כי "יש לעצור את הפאניקה בעם", והוסיף כי: "ההיסטוריה של אחשוורוש חוזרת באופן מצמרר. כמו אז כך היום - שליט פרס מבקש להשמיד ולהרוג את העם היהודי. אבל כשם שאז זה נגמר בלי שנשפך דם של יהודי אחד - גם כאן לא יישפך. רק עלינו לזכור שאז הפזורה היהודית לא נתנה עצות למנהיגי הצבא והמדינה, אלא התמקדה בצו של אחדות ואמונה מוחלטת ביושב במרומים שימצא את הדרך להציל את העם".

 

בן 38, מהרבנים המשפיעים ביותר

מארגני הביקור הדגישו כי בשל היותו האירוע הציבורי הגדול ביותר מאז הפיגוע הרצחני, רק לפני חודשיים – הודקו

סידורי האבטחה במקום. ניידות רבות מלוות את המבקרים - וכל התיקים נבדקים בהקפדה יתירה. הטיסות שיצאו לאירוע הוגדרו כ"טיסות אורתודוכס" עם שירות מוגבר של דיילים (כמעט ללא דיילות) וללא מגזינים. שדה התעופה בוורנה נסגר לכבוד המשלחת, ואת פניו של הרב פינטו קידמו ראש העיר יוליאין נינדנובה, והשגריר הישראלי בבולגריה שאול כמיסה. 

  

הרב יאשיהו פינטו, ראש קהילת "שובה ישראל" באשדוד, נודע כמנהיגם הרוחני של טייקונים ופוליטיקאים רבים השוחרים לפתחו. על אף גילו הצעיר (בן 38 בלבד), הוא דורג לא אחת כאחד הרבנים המשפיעים ועומד בראש ארגוני חינוך ורווחה בעלי נכסים והיקף פעילות בשווי עשרות-מיליוני שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יאשיהו פינטו
צילום: אילן סירוטה
מומלצים