שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מטיילים לזכרו: בשביל ישראל בעקבות אורי דביר
  שני חברים שסיימו קורס מורי דרך, יצאו להנציח את מפעל חייו של איש הטיולים שנפטר לפני כשנה, וגייסו את חבריהם מהקורס שידריכו בכל שבוע קטע אחר ללא תשלום. הציבור מוזמן להצטרף

  לפני למעלה משנה נפטר איש הטיולים הוותיק והוגה "שביל ישראל" - אורי דביר. איך מנציחים את המטייל מספר אחד בארץ? בדרך שהוא בטח הכי היה רוצה - טיול בשביל ישראל .

   

  שני חברים בשנות ה-20 לחייהם, ישי לוין ואיתמר דביר (אין קשר לאורי), שסיימו לא מכבר קורס

  מורי דרך (שגם אותו יזם דביר ז"ל), החליטו לחצות את הארץ לאורכה ולרוחבה, וללכת בעקבותיו של איש הטיולים הוותיק.

   

  הם צירפו את בנות-זוגם, וביחד יצאו היום (ב) מתל דן בצפון - נקודת הפתיחה של השביל, ועד אילת - נקודת הסיום, לטיול בן חודשיים רצופים במטרה ללכת בעקבות מפעל חייו של אורי דביר, ועל הדרך גם ליהנות מיופיה של ארץ ישראל.

   

  "לאחר מותו (של דביר - ז.ר) הרגשנו צורך לציין את פועלו ולכבדו באופן שהוא ראוי לו", אמר איתמר ל-ynet. "לאט-לאט התגבש לו הרעיון - להדגיש את פועלו של אורי דביר דרך אחד הפרויקטים החשובים שנעשו כאן על ידו - שביל ישראל".

   

  בעקבות מפעל חייו של אורי דביר. 2 הזוגות בנקודת ההתחלה, היום (צילום: ישי לוין) (צילום: ישי לוין)
  בעקבות מפעל חייו של אורי דביר. 2 הזוגות בנקודת ההתחלה, היום(צילום: ישי לוין)

   

  "הוא החל לסמן את הארץ בכדי שכל אחד יוכל לטייל"

  לטובת פרויקט ההנצחה המיוחד, גייסו ישי ואיתמר את חבריהם לקורס מורי הדרך, ובכל סוף שבוע בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2012 ידריך אחד מהם מסלול טיול שעובר בשביל ויהיה פתוח לציבור ללא תשלום.

   

  עוד על שביל ישראל בערוץ התיירות:

   

  "במהלך הקורס גילינו אנשים נפלאים ונוצרה קבוצה גדולה של אנשים שאוהבים לחלוק ידע ומוכנים תמיד לעזור", מספר ישי על הפרויקט שיצא לדרך (תרתי משמע). "התגבשה לה קבוצה חזקה וידענו שנוכל לרתום את הכוח הזה למטרות חיוביות בעתיד".

   

  לאותה קבוצה היתה שייכת גם בתו של דביר, שילה, שלמדה ביחד עם הקבוצה בקורס, ובמהלכו נפטר אביה. "הוא טייל וטייל והכיר כל דרך וכל שביל, כי את זה אהב", מספרת שילה על אביה. "הוא הרגיש שהוא חייב לשתף את האהבה הזו עם אחרים וגילה שאנשים רוצים לטייל ככה סתם, אבל לא יודעים לאן ואיך, אז הוא החל לסמן את הארץ ולמפות את השבילים בכדי שכל אחד יוכל לצאת לטייל".

  "הרגשנו צורך לציין את פועלו". כרזה שהוכנה לטיול לזכר אורי דביר ()
  "הרגשנו צורך לציין את פועלו". כרזה שהוכנה לטיול לזכר אורי דביר

   

  שביל ישראל - הטיול האולטימטיבי

  שביל ישראל נחשב ל"טיול מספר אחד בישראל", וככזה הוא גם הארוך ביותר, וכולל למעלה מ-1,000 ק"מ העוברים בנקודות ציון חשובות ודרכי נוף היסטוריות, ארכאולוגיות וגיאולוגיות בארץ ישראל.

   

  את השביל ניתן לעשות במקטעים, כל פעם קטע אחר, אולם אלו היוצאים למסע רצוף מצפון ועד דרום (או להפך) ומכונים "שביליסטים", עושים זאת בפרק זמן של חודשיים בממוצע, כשלרוב הם ישנים בשטח או מתארחים אצל "מלאכי השביל" - אנשים טובים באצמע הדרך שפותחים את ביתם ורכושם עבור המטיילים שעוברים בסמוך, או עוזרים בהספקה של מים, מזון ושאר תמיכה חשובה.

   

  "'שביל ישראל בעקבות אורי דביר' הוא פרויקט שנולד בעקבות הרצון להחזיר מעט לאיש שעשה כל כך הרבה למען כולנו", אומר ישי. "אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר החיבור לשביל ישראל - מפעלו הגדול של אורי".

   

  אתם מוזמנים להצטרף

  איתמר וישי מעוניינים שהטיול הגדול ימשוך אליו קהל רחב, ויגרום לאנשים לצאת מהבית ולנשום את הטבע וההיסטוריה שהארץ הנפלאה הזאת מציעה.

  "אנו מקווים שהפרויקט יפתח צוהר אל עולם הטיולים והטבע ומאמינים בחזוננו, שהחיבור הבלתי אמצעי עם הטבע מדגיש את חזונו ופועלו של אורי דביר". 

   

  בכל שבת ובימי חמישי, החל מה-22.9.12 , יציעו מורי הדרך מסלול הליכה מודרך על שביל ישראל ללא תשלום, וכל מפגש יפתח בדברים קצרים על השביל ועל מייסדו.

    

  להרשמה והצטרפות לאחד ממסלולי הטיול המודרכים, אתם מוזמנים להקליק על הקישור הבא - שביל אורי דביר.

   

  "הוא אסף את כל מה שידע ואהב, ויצר וחיבר שביל אחד ארוך. שביל זהב. שביל ישראל".  (שילה דביר)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טייל עד יומו האחרון. אורי דביר ז"ל
  צילום: יוסי אלוני
  הטיול האולטימטיבי. מטיילים שביל ישראל
  צילום: אבנר ירון
  צילום: ישי לוין
  ישי ואיתמר. יוזמי פרויקט שביל ההנצחה
  צילום: ישי לוין
  מומלצים