שתף קטע נבחר

גאוות יחידה: הנח"ל החרדי - עכשיו ההמנון

הרחוב החרדי הרשמי מתנער מהם, אבל הנח"ל החרדי הוא כבר עובדה מוגמרת עם נתוני צמיחה, גאוות יחידה - ועכשיו גם המנון גדודי. במשרד הביטחון מקווים שהמילים והתמונות יגעו בחרדים נוספים, ויביאו להתגייסותם

כשהתותחים רועמים בישיבות השחורות - המוזה דווקא מתרוננת. הרחוב החרדי אולי ממאן לחבק את חיילי הנח"ל החרדי, אבל במשרד הביטחון מקדישים להם שיר, ולא סתם שיר - קליפ (כאן בבכורה), שעתיד להפוך להמנון הגדוד הלוחם.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

חנן אביטל, המנצח הוותיק של מקהלת "פרחי ירושלים" - מותג בשוק מקהלות הילדים הומוזיקה היהודית - התגייס למשימה כדי "לקדם ולסייע לביטחון המדינה על ידי גיוס חרדים", כפי שמבהיר גורם במשרד הביטחון. את השיר המקפיץ שכתב והלחין, מלוות תמונות מההווי והפעילות של גדוד נצ"ח יהודה.

 

 

מעבר ליח"צ שמבקשים לפמפם במשרד הביטחון עבור הפרויקט הייחודי, מבקשים שם לצקת גאוות יחידה ממתוגת עבור הקבוצה הייחודית שחייליה עומדים בעין הסערה: "גור אריה - נצח יהודה / כעמוד האש לפני המחנה / בדגל תורה, צבא ועבודה / כי בדם ויזע יהודה תיבנה".

 

"ולעת ערב כשיאספו אל אוהלם / העין פקוחה ולימוד ליל חרישי. / דפי גמרא ומשנה נושקים דומם / עד עלות השחר, באשמורת השלישית" (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
"ולעת ערב כשיאספו אל אוהלם / העין פקוחה ולימוד ליל חרישי. / דפי גמרא ומשנה נושקים דומם / עד עלות השחר, באשמורת השלישית"(צילום: דובר צה"ל)

 

"האגף בפרט, ומשרד הביטחון בכלל מאמינים באימרה היהודית - ישראל ערבים זה לזה", אומר ראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, חיים בן עמי. "אנו מחוייבים בשיתוף בנטל ובאחריות לעם ישראל".

 

גדוד 97 - "נצ"ח יהודה" הוקם בסוף שנת 1999, והחל את דרכו כפלוגה קטנה של 32 חיילים. כיום הוא נחשב לאחד הגדודים הגדולים בצבא, עם מאות לוחמים. בשורותיו משרתים בממוצע 100 חיילים יותר מאשר בגדודים אחרים. המסלול העיקרי שעובר חייל בגדוד כולל שירות של שנתיים, ובשנה השלישית הוא משלים בגרויות ורוכש מקצוע טכני לאזרחות, במסגרת הצבא.

 

בניגוד לסטיגמה המקובלת, חיילי הנח"ל החרדי מרכיבים פסיפס של קבוצות שונות בחברה הדתית, ורבים מהם לא מגיעים בהכרח מההארד-קור של המגזר החרדי. על פי נתונם שפורסמו לאחרונה ב-ynet, כ-40% מתוכם הם מטופלי ת"ש, מספר חריג במיוחד בצבא. בגדוד יש כ-70 חיילים בודדים (שזכאים גם הם לתגמולים מיוחדים), פי שניים עד שלושה מבגדוד רגיל, ו-25 לוחמים נשואים (פי חמישה בממוצע מגדודים אחרים).

 

למי שרוצה לשנן את המילים

הירח שט ועולה מן ההרים

המשא כבד, והגבול ממול רוחש.

כיתת חיילים , בשבילים הצרים

והדרך ארוכה ואסור להתייאש.

פתילי טלית לבנה מסתלסלים ברוח

אבק המדבר מלטף את הכיפה.

שירה חסידית במלוא גרון נפוח

ומעל שמי הליל פרושים כחופה.

 

גור אריה - נצח יהודה

כעמוד האש לפני המחנה,

בדגל תורה , צבא ועבודה

כי בדם ויזע יהודה תבנה.

 

ולעת ערב כשיאספו אל אוהלם

העין פקוחה ולימוד ליל חרישי.

דפי גמרא ומשנה נושקים דומם

עד עלות השחר , באשמורת השלישית.

אל הנחל אחי אל הנחל הזורם

מספסלי בית המדרש ומנחת הערב.

עוטף באהבה את הלב התורם

ונושא בגאון תלמוד , מגל וחרב.

 

גור אריה - נצח יהודה...

 

הו ליבי , ליבי יוצא אל הנערים

ורוח קדים נושאת כל יום תפילה.

שיר עולה הרחק מן ההרים

אל אחי גיבורי התהילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורה גמרא. נח"ל חרדי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים