שתף קטע נבחר

הרבי מלובביץ', מאחוריך: "אמנון יצחק - המשיח"

אתר חדש שכל כולו שיר הלל לרב אמנון יצחק, משווה בינו לבין אבות האומה - ומייחס לו נסים כהחייאת תינוק, הארכת רגלו של אדם וריפוי חולי סרטן. לקראת הבחירות תהו האוהדים: "האם יהיה ראש ממשלת ישראל וימלוך עם העם?"

משיחיסטים, מתברר, יש לא רק בחב"ד: אתר אינטרנט שהוקם לאחרונה רומז כי הרב אמנון יצחק הוא-הוא מלך המשיח, וכי הוא עתיד להתחיל למלוך כבר בקרוב על העם היהודי, כראש הממשלה.

 

 

עורכי האתר משווים בין יצחק לאבות האומה ולמנהיגיה לאורך הדורות - ותוהים בקול: "האם הרב אמנון יצחק הוא האיש שלו עם ישראל ייחל אלפי שנים?"

 

בראש דף הבית של "שופר", ארגונו של הרב אמנון יצחק, מופיעה בימים האחרונים תמונה גדולה של אולם המליאה בכנסת, ועליה הכיתוב: "רוצים להצביע למפלגה מטעם הרב אמנון יצחק שליט"א – לחצו כאן". הקלקה על הבאנר מפנה ל"אתר האוהדים" של הרב אמנון יצחק, שכולו הערצה לרב המחזיר בתשובה. 

 

מתוך "אתר האוהדים" של הרב אמנון יצחק  ()
מתוך "אתר האוהדים" של הרב אמנון יצחק

 

עיצוב ומראה שני האתרים דומים מאוד – כולל תמונה זהה של הרב המעטרת את הלוגו של שניהם, ולחצן המציע לגולשים (גם באתר ה"אוהדים") להפוך את "שופר" לדף הבית שלהם. זאת ועוד, ההפניה מאתר הארגון לאתר החדש ממוקמת באזור המיועד לתוכן, ולא בשטח פרסומי. נראה כי קיימת זיקה מובהקת בין השניים. 

 

יחיד במינו, מאז אדם הראשון

הרמיזה כי הרב אמנון יצחק שוקל להתמודד לכנסת היא ריטואל קבוע בפתח כל מערכת בחירות, אך מידת הסגידה לו

והביטויים שניתנים לכך ב"אתר האוהדים" הם חסרי תקדים. לאחר ההסתייגות לפיה "עמוד זה אינו בא להביע עמדה, כי אם להביא נקודה למחשבה" וההבהרה כי "בונה האתר עשה זאת מדעתו האישית, מכספו ומזמנו", הוא קובע כי לא קם אדם כרב יצחק "מאז בריאת העולם". 

 

הטקסטים באתר משווים בין אמנון יצחק לאברהם אבינו, יצחק אבינו, משה רבנו, שמואל הנביא, אליהו הנביא, חזקיהו המלך, מרדכי היהודי ודמויות אחרות בהיסטוריה של העם היהודי – כל אחד לעניין אחר. כן נכתב כי פיו של הרב "גדול מאוד בשמים", ומסופר כיצד בברכותיו החיה תינוק מת, פקד אישה עקרה, האריך רגלו של אדם בן 30, ריפא חולי סרטן, וחולל עוד שלל נסים.

  

"יש אומרים שהרב אמנון יצחק הוא נשמה מיוחדת שירדה לעולם, שחלק מהתיקון שלה הוא תיקון עגל הזהב של דור המדבר", כותבים האוהדים, "ולהלן הראיה: דור המדבר אסף תכשיטים לבניית עגל מזהב כדי לעבוד עבודה זרה, והרב אמנון יצחק כנגד זה אסף תכשיטים (עגילים טבעות ושרשראות) ובנה כתר לספר תורה".

  

מתאים להגדרות הרמב"ם

בהמשך נטען כי הרב אמנון יצחק עונה על התיאורים שנותן הרמב"ם למשיח: "המשיח יקבץ נדחי עמו ישראל אל ישראל" - בכך שעודד רבבות יהודים לעלות ארצה; "המלך המשיח עתיד לעמוד ולהחזיר מלכות בית דוד ליושנה" – בכך שהחזיר בתשובה את רוב חברי כנסת של ש"ס; "ואם יעמוד מלך מבית דוד הוגה בתורה ועוסק במצוות כדוד אביו, כפי תורה שבכתב ושבעל פה, ויכוף כל ישראל לילך בה ולחזק בדקה, ויילחם מלחמות ה' - הרי זה בחזקת שהוא משיח" – בכך שהוא עוסק בלימוד תורה יומם ולילה ומנהל מלחמות דת. 

 

"כתוב שהמשיח ימלוך על ישראל, ולאחר מכן כל מיני מדינות שונות בעולם ישמעו כמה מלך ישראל חכם הוא, וירצו גם הם שהוא ימלוך עליהם", נכתב עוד באתר, "האם יום יבוא והרב אמנון יצחק יהיה ראש ממשלת ישראל?

 

"אם יהיה ראש ממשלת ישראל, נהיר לי שמלכי אומות העולם, ישימו לב מה שאני וקודמיי שמתי לב: הרב אמנון יצחק ניחן בכריזמה, חכמה ואהבת האמת באופן נדיר מאיתנו בני האדם הרגילים. הייתכן שהם יהיו מוכנים לוותר על כיסאם כדי שהרב אמנון יצחק ימלוך עליהם?"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב רוזנברג
הרב אמנון יצחק
צילום: ניב רוזנברג
מומלצים