שתף קטע נבחר

הרב מלמד לישראלים האמריקאים: הצביעו לרומני

הרב אליעזר מלמד יוצא בקריאה נחרצת לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית, להצביע עבור המועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני, הנתפס כאוהד ההתיישבות - וקובע כי "אובמה הוא אחד הנשיאים העוינים שקמו לישראל"

"ראוי לכל אזרח אמריקני שמאמין בה' ובנביאיו לבחור במיט רומני", כך קובע הרב אליעזר מלמד, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית. בהתבטאות חריגה הנוגעת לענייניה של ארצות הברית, טען הרב כי הן בבחירות לנשיאות, והן בבחירות לסנאט ולקונגרס, יש לתמוך ב"ידידיי ישראל אמיתיים". לדבריו, כבר הוכח כי הנשיא המכהן, ברק אובמה, אינו כזה.

 

 

במאמר שפרסם בעיתון הדתי "בשבע" כתב מלמד, רב היישוב הר ברכה, כי על אזרחי ארצות הברית מוטלת אחריות גדולה לקראת הבחירות, וקרא להם לתמוך במועמד המאמין כי "ארץ ישראל כולה שייכת לעם היהודי, כפי שהבטיח ה' לאברהם, יצחק ויעקב".

 

לתמוך במי שתומכים בשיבת ישראל לארצו. הרב מלמד (צילום: מתי אלמליח) (צילום: מתי אלמליח)
לתמוך במי שתומכים בשיבת ישראל לארצו. הרב מלמד(צילום: מתי אלמליח)

 

הרב מלמד מסביר כי הוא מביע עמדה בנוגע לבחירות בארצות הברית, מכיוון שמדורו השבועי בעיתון מתורגם לאנגלית, מתפרסם באינטרנט ומופץ לאלפי מנויים. "אחדים מהקוראים ביקשו שאתייחס לבחירות העומדות על הפרק, כדי לעודד את תומכי ישראל לטרוח ולהשתתף בבחירות", כתב. עוד הבהיר, כי השתתפות יהודים-אמריקאים שעלו לארץ בבחירות שיערכו בנובמבר, והצבעתם על פי האינטרסים הישראליים - היא מעשה מוסרי.

 

אובמה - נשיא עוין

הרב מלמד מספר כי כשנבחר אובמה לנשיא הוא חש, כרבים אחרים, "התרוננות רוח" ודמעות עמדו בעיניו, אך מהר מאוד הבין כי מדובר באחד הנשיאים העוינים שקמו לישראל. בין חטאיו של הנשיא, מונה מלמד את הלחץ שלו על ישראל להקפיא את הבנייה ביהודה, שומרון וירושלים – צעד, שלדבריו, הביא קללה על העם האמריקני וארצו.

 

חטא נוסף של אובמה, על פי הרב מלמד,

הוא התגובה שלו ושל מנהיגים מערביים אחרים ל"אביב הערבי". לטענתו, עידוד ההפיכות השלטוניות במדינות ערב (באופן מפורש או בחוסר מעש), רק משום שנעשו בשם הדמוקרטיה והחופש, סיכן את העולם כולו.

 

לדברי הרב, חיזוק הערכים בעולם הערבי, שעדיין אינו בשל לכך מבחינה תרבותית, גרם לעליית הכוחות הקיצוניים והמסוכנים ביותר. "התוצאה היא אלימות, תוהו ובוהו ושפיכות דמים, וכעס מצד הציבור המוסלמי הרחב, שחש שמדינות המערב מנסות לכפות עליו תרבות של הפקרות ומתירנות", כתב מלמד.

 

הרב מלמד סיכם: "אחריות גדולה מוטלת על כל אזרח של מעצמת העל - ארצות הברית. וכפי שלמדנו בתנ"ך, היחס לעם ישראל הוא מפתח וקנה מידה לעמדה המוסרית של אומות העולם ומנהיגיהן. לכן, יש מקום לקבוע עמדה כלפי הנשיא וכלפי הנבחרים לקונגרס ולסנאט לפי יחסם לישראל. לתמוך במי שתומכים בשיבת ישראל לארצו, ובמי שמתנגדים לערבים שרוצים לגזול את הארץ מידינו ולהחזירה לשממה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נסים לב
הצביעו לפי האינטרסים הישראליים. הרב אליעזר מלמד
צילום: נסים לב
מומלצים