שתף קטע נבחר

בנו של "רוצח הנשים" שמעון קופר: לא חושד בו

בבית המשפט טען החשוד ברצח שתי נשותיו כי לא עשה דבר. המשטרה טענה כי הרופאה מריה זקוטסקי, החשודה אף היא במעשים, טענה בעימות שקופר ביקש ממנה כדורי הרדמה

"לא עשיתי כלום, אני חף מפשע", כך אמר היום (א') שמעון קופר (51) מקיבוץ אייל, בעת הדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא. קופר חשוד ברצח שתי נשותיו - אורית קופר-שניץ וג'ני קופר. בנו מנישואיו הראשונים לאורית קופר-שניץ הגיע אף הוא לדיון והביע בו תמיכה: "אני ואחי תומכים באבא, אני אוהב את אבא שלי ותומך בו". בית המשפט האריך את מעצרו של קופר בשמונה ימים.

 

חשד לרצח נשים - דיווחים אחרונים בחדשות ynet:

ד"ר מריה חשודה ברצח: "מהמרדימות האהובות"

חוזר לקופר: למה נפתח מחדש תיק רצח הנשים?

הרופאה והמאהב: בנות הקורבן "מקוות לצדק"

 

בשבוע שעבר נעצרו קופר והרופאה המרדימה מריה זקוטסקי (45) בחשד למעורבות ברצח השתיים. ג'ני קופר הלכה לעולמה בשנת 2009, ואילו אורית קופר שניץ מצאה את מותה בדצמבר 1994. על פי חשדות המשטרה, מותן של השתיים קשור לרומן של הרופאה עם הגבר, וכן העלו אפשרות שמדובר בשיטה על מנת לזכות בביטוח החיים של הנשים.

 

ג'ני קופר. התיק נפתח אחרי 15 שנה ()
ג'ני קופר. התיק נפתח אחרי 15 שנה
 

קופר נחקר על רצח אשתו השנייה ולא על רצח אשתו הראשונה. בנו מנישואיו הראשונים הצהיר: "אנחנו איתו. אני מכיר את אבא שלי". הוא קבל: "המשטרה יכולה להגיד כל מיני דברים על החשדות, כשהיא מציגה אותו ככה זה לא אומר שזה נכון. לרגע אני לא חושד בו. אני לא חושד שהוא רצח את אימא שלי".

 

בדיון שבו ביקשה המשטרה להאריך את המעצר ב-15 יום, התברר כי נערך עימות בין קופר לבין זקוטסקי, ובהלכו היא הטיחה בו כי ביקש ממנה את הכדורים המרדימים, והיא נענתה לבקשתו. המשטרה אישרה כי היא בודקת מי מהשניים דובר אמת. לטענת אנשיה, קופר אינו משתף פעולה עם חוקריו.

 

שיטות חקירה מגוונות

סנגוריו טענו כי המשטרה מפעילה עליו לחצים בדמות חקירה ממושכת שארכה 24 שעות רצופות, מניעת מזון, צרחות ומניעת מענה רפואי למחלות שמהן הוא סובל. החוקרים אף אמרו לו כי עורכי הדין נטשו אותו ולא יגיעו לבקרו. אתמול הוא כמעט פונה לבית חולים, ולדבריו סירב לעשות כן כיוון שלא היה מעוניין להיתקל בקולגות של זקוטסקי בבית החולים שאליו ביקשו להפנותו.

 

סנגוריו של קופר, עורכי הדין משה מרוז ואלי הלם, העלו בדיון טענות לגבי שיטות החקירה וההתנהלות של המשטרה. הם אמרו כי הרופאה החשודה כועסת על קופר ואף נפגעה ממנו, לאחר שהשוטרים אמרו לה שהוא שקרן ונוכל. הם הדגישו כי לא היה בכוונתו להשמיץ אותה.

 

לדברי הסנגורים, החוקרים נהגו באופן פסול כשבמטרה להלחיץ את זקוטסקי זימנו את בני משפחתה, וביניהם גם את בנה הנכה, לתחנת המשטרה, כדי שתשתף פעולה אך גם במטרה לשבור את רוחה, וכדי לשמוע ממנה מה שנוח להם. עוד טענו הסנגורים שהשוטרים איימו עליה שאם לא תשתף פעולה - יעצרו את בני משפחתה. במשטרה הכחישו את הדברים.

 

בהחלטה להאריך את מעצרו קבע השופט אהרון גולדס, כי פעולות החקירה שבוצעו מלמדות כי החשוד קושר עצמו לרצח של ג'ני קופר, וכי החקירה מתארכת כיוון שאינו משתף פעולה עם חוקריו. הוא הוסיף כי קיימת עילת מעצר עקב מסוכנותו וחשש לשיבוש הליכי חקירה.

 

החקירה נפתחה אחרי שנים

במשטרה לא יכלו להתעלם מהנסיבות הדומות שבהן מצאו את מותן שתי נשותיו של קופר, בהפרש של 15 שנה. בינואר 1994 החלה המשטרה לחקור את נסיבות מותה של קופר-שניץ, אך לא עלה חשד לפלילים והתיק נסגר. כשמתה אשתו השלישית של קופר, ג'ני, וסביב מיטתה נמצאו כדורי הרגעה, נפתחה חקירה פלילית נוספת. הבעל נחקר באזהרה בחשד למעורבות במותה, וכך גם המאהבת שלו, ד"ר זקוטסקי.

 

במהלך דיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר, הציגה המשטרה חוות דעת

 של מנהל המעבדה הטוקסיקולוגית של בית החולים שיבא בתל השומר מחודש יולי השנה, שממנה עולה כי בדמה של ג'ני קופר נמצאו ארבעה סוגים של כדורי שינה. חוות הדעת הביאה בין היתר את המשטרה לחשוד שג'ני נרצחה.

 

סנגורם של קופר ושל זקוטסקי, עו"ד משה מרוז, הציג בדיון הקודם חוות דעת של פרופ' יהודה היס שבה נכתב על-סמך תוצאות נתיחת גופתה של ג'ני קופר כי היא מתה מכשל לבבי ועל-רקע ילפת בשריר הלב ובצקת בריאות וכי נמצאה בדמה תרופת הרגעה. המאהבת עצמה אמרה ל-ynet: "לא רצחתי אף אחד, לא ראיתי בחיים את ג'ני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שמעון קופר
צילום: עידו ארז
צילום: עידו ארז
מריה זקוטסקי
צילום: עידו ארז
מומלצים