שתף קטע נבחר

אש בדרום? הליטאים מתפללים נגד 'גזרת הגיוס'

הדרום בוער - אך המנהיג הליטאי הבכיר יוצא בקריאה לשלושת ימי לימוד ותפילה כדי למנוע את "הגזירה הקשה, גזירת הגיוס": "כל זכות קיום כלל ישראל, הוא בזכות בני התורה הקדושה, שסכנה גדולה לגעת בטהרתם"

התותחים רועמים בדרום, צה"ל החל בגיוס כוחות – והחרדים קוראים להרבות בתפילות נגד "גזרת הגיוס". שופרו של הציבור הליטאי, "יתד נאמן", פרסם הבוקר (ה') בהבלטה את קריאת מנהיג הציבור הליטאי, הרב אהרון לייב שטיינמן, לשלושת ימי לימוד בישיבות כדי "למנוע את הגזרה הקשה".

 

 >> כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן! <<

 

 

הגזרה הקשה, למי שהתלבט לרגע, היא "גזרת הגיוס הנוראה המרחפת על בני הישיבות הקדושים", כפי שהתבטא הרב שטיינמן בביטאון "יתד נאמן". המנהיג הבולט של הזרם הליטאי מאז פטירת הרב יוסף שלום אלישיב, בחר להקדיש את לימוד התורה בישיבות דווקא לדיון בבג"ץ שהסתיים לפני זמן קצר, בעניין מעמדם של בני הישיבות, על אף המצב הקשה ביישובי דרום.

 

האברכים: "פך השמן הטהור"

במכתב שמסר למשגיח ישיבת "אורחות התורה" ופרסם בהבלטה, קובע הרב שטיינמן כי "גזירת הגיוס היא גזירת עבירה על הדת, ויש לעמוד בתקיפות מול כל היוזמות המסוכנות המבקשות לעקור תורה ועמלה".

 

"אברכי הכוללים הם זכות קיום כלל ישראל" ()
"אברכי הכוללים הם זכות קיום כלל ישראל"

 

הרב שטיינמן קורא "ללמוד ג' ימים מעת לעת ברציפות בכל היכלי התורה למנוע את הגזירה הקשה", ומוסיף כי "רעדה אחזתני על אשר באים לחוקק חוקים ולפגוע בציפור נפשם של כלל ישראל, בפך השמן הטהור בני הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים". הרב שטיינמן חוזר על האידיאולוגיה המרכזית של האברכים, כי "כל זכות קיום כלל ישראל, הוא בזכות אותם בני התורה הקדושה, שסכנה גדולה לגעת בטהרתם".

 

הדברים פורסמו היום בעקבות תשובת המדינה לבג"ץ לפני יומיים, בעניין העתירה שהגישו "התנועה לאיכות השלטון" וגופים נוספים, על אי גיוסם של בני הישיבות על אף פקיעתו של "חוק טל". תשובתה ציינה המדינה כי היא נערכת לגיוס הדרגתי של בני הישיבות החל מקיץ 2013.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
"גזירת עבירה על הדת". הרב שטיינמן
צילום: חיים צח
"יתד נאמן" היום
מומלצים