שתף קטע נבחר

תוכנית: עוד 240 יח"ד בבנייה רוויה באור עקיבא

הוועדה לדיור לאומי מחוז חיפה היחידות אישרה להוסיף לשכונת קריית היובל באור עקיבא בניינים בני 6 ו-10 קומות, שיגדילו את השכונה החדשה לכ-2,000 דירות. 20% מהיחידות יהיו קטנות וגודלן יעמוד על 75 מ"ר. דירת 4 חדרים תעלה 930-890 אלף ש'

הוועדה לדיור לאומי מחוז חיפה הפקידה להתנגדויות את תוכנית ש/145 לעיבוי שכונת קרית היובל בצפון אור עקיבא. מדובר בבנייה רוויה במגדלים בני 6 ו-10 קומות, שיהיו במרקם זהה לאלו שכבר נבנים בשכונה.

 

אור עקיבא - כותרות נוספות:

 

התוכנית, אותה יוזם משרד השיכון ומתכנן האדריכל עמוס לבנת, תכלול גם שטחי ציבור ומבני ציבור. מבחינת הצפיפות מדובר בצפיפות של 10.5 יחידות לדונם בבניינים הנמוכים ו-18.5 יחידות לדונם בבניינים הגבוהים. עוד קובעת התוכנית כי 20% מהיחידות יהיו קטנות וגודלן יעמוד על 75 מ"ר. המתחם נמצא בין שדרות הנשיא וייצמן לרחוב שידלובסקי באור עקיבא.

 

 

הבנייה בשכונת היובל באור עקיבא (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבנייה בשכונת היובל באור עקיבא(צילום: עידו ארז)

 

שכונת קרית היובל, שבנייתה החלה לפני כ-4 שנים וניצנים ממנה כבר אוכלסו, מוסיפה לאור עקיבא עוד 2,000 יחידות דיור, שמתוכן 220 צמודות קרקע והיתר בבניה רוויה. היזמים בשכונה מספרים כי הבניינים כוללים גם נוף פתוח אל הים והכרמל, שכן לא צפוי חייץ של בניינים גבוהים שיחסום אותו.

 

4 חדרים, 890 אלף שקל, 35 דקות מת"א

אור עקיבא עוברת הליך פיתוח מסיבי בשנים האחרונות והיא נחשבת ליעד נדל"ני אקטרטיבי. הסיבה הראשונה היא מחירים נמוכים יחסית: מחיר דירת 4 חדרים בשכונה החדשה עומד על 930-890 אלף שקל.

 

הסיבה השניה היא המיקום והנגישות לה זוכה העיר. זמן הנסיעה על כביש החוף עד לתל-אביב עומד על כ-35 דקות. מבחינת השכנים לה, מדובר בשכנים שבעים במיוחד. השכנה הצמודה לה ממזרח היא קיסריה. בעוד היא זכתה לדימוי יוקרתי, אור עקיבא סבלה במשך שנים מדימוי של עיירת עולים מתפתחת שעיקר אוכלוסייתה הגיעה ממדינות הקווקז בשנות ה-70. עוד סמוכים לה: זיכרון יעקב, בנימינה, קיבוץ שדות ים וחדרה.

 

הפיתוח של אור עקיבא, עלה לשכנותיה - קיסריה ובנימינה - ביוקר. ועדת חקירה של משרד הפנים אישרה בשנת 2005 העברת 1,000 דונם מקיסריה לאור עקיבא ובשנת 2011 אישרה הוועדה העברת כ-1,000 דונם מבנימינה לאור עקיבא. הסיבה העיקרית לסיפוח השטחים הייתה התרחבותה.

 

בעיריית אור עקיבא מספרים כי הם שוקדים גם על תוכנית לבניית שכונת חדשה בשם "אור קיסריה" שתכיל 3,000 יחידות דיור, ומתוכננת לקום יחד עם החברה לפיתוח קיסריה.

 

לדברי ראש העיר שמחה יוסיפוב, השכונה תבנה בסטנדרט גבוה וכחלק מהאסטרטגיה לחיזוק העיר 300 יחידות דיור ישווקו לכוחות הביטחון. אלו, לדבריו, יהיו אוכלוסיות חזקות שימשכו אחריהם עוד תושבים גם מתל-אביב ומחיפה. "אני שמח שאור עקיבא הפכה להיות מוקד משיכה לכל תושבי ישראל והיא מובילה בחינוך ובתנופת הנדל"ן", אמר.

 

יצוין כי במתחם קריית היובל פועלות כיום מספר חברות, ובהן אשדר, לוינשטין, שתית וטרקלין, הבונות יחד למעלה מ-400 יחידות דיור המתוכננות בשנים הקרובות.

 

מבט מלמעלה על אור עקיבא (צילום: עיריית אור עקיבא) (צילום: עיריית אור עקיבא)
מבט מלמעלה על אור עקיבא(צילום: עיריית אור עקיבא)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה חדשה באור עקיבא
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים