שתף קטע נבחר

הרבנים הליטאים: אסור לצאת לשירות האזרחי

בכירי הרבנים במגזר הליטאי - נגד החלטת הממשלה על גיוס חרדים לשירות האזרחי, ומזהירים את הצעירים שלא לשתף פעולה - ולהישאר בישיבות. הרב שטיינמן: "להיזהר מפני הפיתויים החדשים מצד השלטון, הפוגעים ביסודות היהדות"

האם החלטת הממשלה על פטור ל-1,300 תלמידי ישיבות אכן טובה לחרדים? רבנים בכירים בציבור החרדי קוראים לצעירי המגזר שלא להתגייס לשירות האזרחי במסגרת מסלול "השירות המשמר", ותוקפים את הממשלה על כך שהיא מציעה להם מסלולים מתקדמים כדי לפתותם לעזוב את בית המדרש.

 

<<מחפשים עוד דברים מעניינים על יהדות? כנסו לפייסבוק שלנו >>

 

 

תחת הכותרת "להשכיחם מתורתך" (מתוך תפילת החנוכה), נטען בעיתון החרדי ליטאי "יתד נאמן" כי שירות לאומי - גם אם הוא אזרחי - כבר נאסר על ידי הרבנים הבכירים בעבר ובהווה, ומטרתו היא "הוצאת בני הישיבות מהיכלי הישיבות הקדושות".

 

"קיבוץ של חרדים הכפוף לפורקי עול"

בהמשך מובאים דבריו של הרב אהרן לייב שטיינמן, הנחשב כיום למנהיג הליטאי הבכיר, כי יש "להתריע בשער בת רבים נגד תופעה חמורה ומסוכנת זו, שכל מטרתה לקעקע את יסודות קיומנו, נגד כל מהותו וייעודו של בן ישיבה להקדיש את חייו ללימוד התורה".

 

הרב שטיינמן הוסיף כי יש להיזהר מפני "הניסיונות והפיתויים החדשים מצד ראשי השלטון, הפוגעים ביסודות היהדות", כהגדרתו.

 

בעיתונות החרדית הוזכרו גם דבריו של הרב יוסף שלום אלישיב נגד השלטון, המבקש בפתיחת מסלולים אלה לגבש "קיבוץ של חרדים הכפוף לפורקי עול, לשליטתם ולתרבותם".

 

הרבנים תוקפים את היוזמה למרות הידברות שקטה המתקיימת בין מנהלת השירות האזרחי לבין הרבנים

סביב הסכמה למסלול. ראש מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר שלום ג'רבי, אומר כי: "אנו מתמודדים עם קשיים לא פשוטים בתוך החברה החרדית בגיוס המתנדבים לשירות האזרחי, ולכן המהלך לשימור השירות חיוני להבטחת עתידו של המסלול, שמצליח לשלב אלפי חרדים בנשיאה בנטל ובמעגל התעסוקה.

 

"אנו מאמינים כי מגמת הגידול בשירות האזרחי תלך ותגבר, ובתוך זמן לא ארוך נוכל להגיע לעשרת-אלפים בוגרים ומתנדבים חרדים, שיתרמו לחברה ולקהילה, וישתלבו במעגל התעסוקה והלימודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא להוציא את בני הישיבות מהישיבות
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
"תופעה חמורה ומסוכנת". הרב שטיינמן
צילום: חיים צח
מומלצים