שתף קטע נבחר

צפו באימון צוללת: שיגרה טורפדו, הטביעה ספינה

חיל הים הפיץ תיעוד נדיר של צוללת ששיגרה טורפדו והטביעה ספינה במהלך תרגיל שהתקיים לאחרונה. חיל הים מגדיל את סד"כ הלוחמים ומחר יסתיים קורס צוללן

לקראת טקס סיום קורס צוללן, הפיץ הערב (יום ב') חיל הים תיעוד נדיר, החושף חלק קטן מיכולותיו של כלי המלחמה היקר ביותר והחשאי בצה"ל. בסרטונים רואים פגיעות מדויקות של טורפדו שנורה מצוללות במהלך אימון מהעת האחרונה לעבר ספינות ריקות וישנות שדימו כלי שיט של האויב.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet  

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

בחיל הים נערכים לקליטתה של צוללת רביעית מגרמניה, שעושה את דרכה לבסיס חיל הים בחיפה, ולשם כך יגדילו את מספר הלוחמים. מחר - עם סיום קורס צוללן - יירשם שיא במספר לוחמי הצוללות. צוללת חמישית הולכת ונבנית בימים אלו בגרמניה.

 

צוללות בכותרות - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

אולמרט נגד ברק והצוללת: "בזבוז טהור"

רוצה לשרת בצוללות? ותר על אזרחותך הזרה

 

בתום הכשרה של שנה וארבעה חודשים, יוענקו לבוגרי הקורס דרגות סמל לפי מגמות שונות: מכונה (הפעלה של מערכות השטה טכניות), גילוי וניווט (הפעלה של מערכות הניווט המתקדמות בעולם לשם תנועתה של הצוללת במעמקי הים בבטחה), חשמל (הפעלת מערכות הבקרה השולטות בצוללת), נשק (טיפול והפעלת כלל מערכות הנשק), ומגמת הסונאר (ניתוח והפעלת מערכות הסונאר). לקורס נבחרים בני נוער לאחר שעברו גיבוש שנמשך חמישה ימים.

 

מפקד חיל הים, האלוף רם רוטברג, אמר: "עוצמת הצוללת ככלי המלחמה החשאי והמורכב ביותר בצה"ל היא עוצמת אנשיה - צוות הקרב. זהו צוות ערכי, נורמטיבי, איכותי, מקצועי ומאוד קרבי". לפי הנתונים הסטטיסטיים ששפרסם צה"ל עם סיום הקורס, מתברר שרובם המכריע של הבוגרים (67%) מתגוררים במרכז, 23% בצפון ו-10% בדרום. 

 

92% מהם למדו במגמה ריאלית בתיכון ו-8% במגמה הומנית. 50% למדו פיזיקה, 42% סיימו את תעודת הבגרות שלהם ב-5 יחידות מתמטיקה, רק 26% סיימו ב-3 יחידות והיתר ב-4 יחידות.

 

בסוף השבוע יתקיים בבסיס חיל האוויר בחצרים טקס סיום קורס טיס. שבו יקבלו כנפיים גם ארבע בנות במגמות נווטי קרב, נווטי תובלה ומכוננים (צוות מטוסי תובלה). לקראת סיום הקורס פרסם צה"ל נתונים על הפרופיל של הטייס החדש. 13% מהם לא נולדו בארץ, 34% מאמהות הבוגרים מחזיקות במשרת הוראה. 13% מאבות הבוגרים הם רופאים, אחוז דומה חקלאים. 21% מהורי הטייסים הטריים הם עצמאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע פגיעת הטורפדו
צילום: דובר צה"ל
מומלצים