שתף קטע נבחר

האדמו"ר מסאטמר: ח"כים חרדים מקבלים שוחד

מתקפה קשה דווקא על העולם החרדי בישראל, מצד האדמו"ר מסאטמר, שמאשים את הח"כים החרדים בעבירות רבות - לקיחת שוחד, כפירה וגיוס חרדים לצבא. בדבריו האשים גם את בכירי הרבנים במגזר, המשתפים פעולה עם "ממשלת הזדון"

הפלגים החרדים הקיצוניים - נגד החרדים. האדמו"ר מסאטמר, רבי אהרון טייטלבוים, מנהיג הקהילה החסידית האנטי-ציונית הגדולה בעולם, תוקף בחריפות את הפוליטיקאים החרדים בישראל, שלטענתו מחפשים רק "כבוד, שררה, ממון וכיסאות", ומבהיר כי השתתפות בבחירות היא עבירה דתית החמורה ככפירה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet, וכל מה שיהודי - כאן

 

 

באירוע התרמה שנערך אתמול (מוצאי שבת) לוועד ההסברה נגד "הבחירות הטמאות", אמר האדמו"ר כי מדובר ב"איסור חמור מאוד הנוגע ביסודות האמונה בהשם", והוסיף כי דודו, מייסד החסידות הקיצונית, כתב זאת "בדם לבו ודמעות עיניו".

 

החרדים אשמים בגיוס בחורי הישיבות

האדמו"ר הביע צער על יהודים חרדים המתמודדים בבחירות, וטען כי זה לא נעשה לשם שמים. "ה'מי בראש' מוציא את הכל: הם רבים אחד בשני, מדברים לשון הרע, מלבינים פני חבריהם ברבים - עד כדי הכאה", אמר. "ברגע שמישהו לא עומד בראש, נגמר אצלו כל 'החוב קדוש'" (ביטוי חרדי לחובה לציית לרבנים ולהצביע למפלגות החרדיות – ק.נ).

 

בהתייחס לסוגיית גיוס בני הישיבות טען כי הפוליטיקאים החרדים מעדיפים "שקט תעשייתי", עד שהתלמידים נאלצים להתייצב ל"צו ראשון" ולעבור בדיקות רפואיות אסורות בלשכות הגיוס – באין מוחה. "כל המבחנים הם אם הוא בריא, אין שם מבחן על מסכת בש"ס", העיר בציניות. "עוברים שם בדיקות הגוף אם הם כשירים לצבא, רחמנא ליצלן".

 

"יש כאלו שאומרים לא ללכת וצועקים שאסור ללכת, אבל גם הם שצועקים זה רק אלו שאין להם כיסא", אמר. "מי שיש לו כיסא בכנסת שותק, ומי שאין לו צועק". הוא הזכיר ברמז את גיסו, האדמו"ר מויז'ניץ ("אחד מהרבנים שלא כל כך בקיא בנבכי הפוליטיקה"), שקבע כי אין להתייצב בלשכות הגיוס, וטען: "לא עברו 24 שעות, ופוליטיקאים הגיעו לביתו שיבין שאסור לדבר עכשיו מהדברים האלו".

 

"כבר שבועות שבחורים הולכים לבדיקות, והרבה ענייני קדושה עברו שם, אבל הפוליטיקאים אמרו שחייבים לשתוק והיה שקט מוחלט. אבל אחרי שההוא דיבר מצאו הפוליטיקאים הסדר טוב. זה רק מקשה: איפה הייתם עד עכשיו? אם הצלחתם לעשות הסדר, למה חיכיתם ועד עכשיו לא עשיתם הסדר? בגלל הפוליטיקה הבינו שחייבים לשתוק, אבל אחרי שכבר התחילה סערה קטנה - מצאו פתאום הסדר".

 

תומכים ב"ממשלת זדון"

האדמו"ר מסאטמר הביע תקווה ש"הקדוש ברוך-הוא יעזור, פוקח עיוורים יפתח את עיניהם, את השוחד שהם

מקבלים, ויראו את האמת", ונשא את תפילת הימים הנוראים: "כל הרשעה כולה כעשן תכלה - כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ".

 

לפני כשבועיים מסרו גורמים בסאטמר כי בחסידות האנטי-ציונית מתכוונים לשלם במזומן תמורת הפקדת תעודת הזהות ורישיון הנהיגה ביום הבחירות, לכל ישראלי - חרדי או חילוני - שיתחייב כי לא יצביע. גורמים המעורבים בתהליך מסרו כי התעריף עומד על 100 דולר, זאת לאחר שמוקדם יותר דווח כי אחד מאדמו"רי סאטמר, הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים, ינחת בישראל יומיים לפני הבחירות, ויעניק 25 אלף דולרים למוסדות שישפיעו על תלמידיהם שלא להצביע בבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הח"כים החרדים מחפשים רק "כבוד, שררה, ממון וכיסאות"
צילום: לע"מ
מומלצים