שתף קטע נבחר

סקר: האמריקנים אוהבים כינים יותר מהקונגרס

חושבים שיש לכם יש דימוי שלילי על הפוליטיקאים שלנו? תשמעו מה חושבים האמריקנים על נבחריהם בהשוואה לכמה מהדברים השנואים עליהם ביותר. 57% מעדיפים סוחרי מכוניות משומשות על פני הקונגרס ושיעור די דומה מעדיף טיפול שורש

מי שמחזיק בדימוי שלילי על הפוליטיקאים הישראלים, צריך לשמוע מה חושבים האמריקנים על נבחרי הציבור שלהם: התמיכה של הציבור האמריקני בקונגרס מגיעה לשיעור של 9 אחוזים בלבד, אבל כדי להבין עד כמה הדימוי של הקונגרס ירוד, ביצע מכון הסקרים PPP סקר על יחס הציבור לקונגרס בהשוואה לכמה מהדברים ששנואים ביותר על האמריקנים.

 

עוד חדשות בעולם :

מעבורת התנגשה ברציף במנהטן, עשרות נפצעו

נמצא צילום נדיר של פטריית העשן מהירושימה

איראן בוחשת במצרים: שר פוטר בגלל בכיר טרור

טבח באטמן: הקורבנות שכבו מתים, הסרט נמשך

 

מהסקר עלה כי הקונגרס בוושינגטון פחות פופולרי בקרב הציבור האמריקני אפילו לעומת סוחרי מכוניות משומשות, פקקי תנועה, טיפולי שורש וכינים.

 

הקרבות הפוליטיים האחרונים לא עשו שם טוב לבית הנבחרים האמריקנים (צילום: AP) (צילום: AP)
הקרבות הפוליטיים האחרונים לא עשו שם טוב לבית הנבחרים האמריקנים(צילום: AP)

 

הקונגרס האמריקני ה-112 סיים את כהונתו בשבוע שעבר, עם השבעת הקונגרס ה-113, בצל הקשיים שהערים בית הנבחרים על השגת פשרה בסוגיית "המצוק הפיסקלי", לאחר קדנציה פלגנית ולעתים חסרת אחריות לאומית. מסיבה זאת לא מפתיע שהציבור נשאל בסקר אם הוא תומך בקונגרס יותר מאשר בטיפול שורש שנוא אצל רופא שיניים. והתוצאה: 56 אחוזים העדיפו טיפול שורש על פני הקונגרס לעומת 32 אחוזים, ו-57 אחוזים העדיפו סוחרי מכוניות משומשות על פני חברי הקונגרס לעומת 32 אחוזים.

 

כמה מעדיפים בדיקה פולשנית במעי הגס?

רבים מאיתנו ודאי נגעלים רק לשמע המילה "כינים", אבל בכל הקשור לציבור האמריקני, הוא מעדיף אותם ברוב של 67 אחוזים על פני הקונגרס (19 אחוזים). חוסר הפופולריות של הפוליטיקאים בגבעת הקפיטול לא נגמר בזה. רוב הנשאלים (58 אחוזים) מעדיפים לעבור בדיקת קולונוסופיה פולשנית במעי הגס על פני הקונגרס (31 אחוזים).


לא הכול שחור אצל הקונגרס, שגבר בסקר על פידל קסטרו (צילום: AP) (צילום: AP)
לא הכול שחור אצל הקונגרס, שגבר בסקר על פידל קסטרו(צילום: AP)

 

האזרחים האמריקנים, כמו רבים אחרים בעום, שונאים פקקי תנועה - אבל כנראה ששונאים יותר את הקונגרס שלהם. 54 אחוזים מעדיפים להיות תקועים במכוניות שלהם ולא לזוז לשום מקום במשך שעות על פני הקונגרס (36 אחוזים).

בהמשך משתפר במעט מצבו של הקונגרס, אך הוא עדיין מפסיד בדו-קרב הפופולריות עם הג'וקים - 43 אחוזים לעומת 45 אחוזים לחרקים.

 

עם זאת, לא הכול שחור אצל הקונגרס האמריקני. האמריקנים עדין מעדיפים אותו על פני נגיף האבולה (53 אחוזים מול 25 אחוזים) או מחלת זיבה (53 אחוזים מול 28 אחוזים). יתר על כן, בדו-קרב על אהדה פוליטית, גובר הקונגרס על צפון קוריאה (61 אחוזים מול 25 אחוזים) ועל שליט קובה לשעבר פידל קסטרו (54 אחוזים מול 32) ועל הקומוניזם (57 אחוזים מול 23).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוב לכינים ולפקקי התנועה על פני הנבחרים האמריקנים (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
הג'וקים ניצחו בקרב צמוד (אילוסטרציה)
צילום: Jupiter
מומלצים