שתף קטע נבחר

העדה החרדית נגד רב הכותל: מכניס נשים פרוצות

לאחר הפנייה לבג"ץ וההודעה על בחינת הקלות בכותל לנשים - בעדה החרדית מצאו את האשם: רב הכותל, שזוכה למתקפה צולבת, ומואשם שנתן דריסת רגל ל"נשות הכותל" לכתחילה: "גויים וגויות פרוצים ופרוצות מגיעים לטמא את המקום"

חוטף מכל הכיוונים: רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', מואשם על ידי העדה החרדית כי פגע בקדושת האתר כאשר פתח אותו לציבור הרחב, ובכללו ל"נשות הכותל". לטענת אנשי הפלג הקיצוני, אם רבינוביץ' היה מדיר אותן מהמקום לחלוטין מלכתחילה, הן לא היו מבקשות כיום יחס שוויוני בו, ו"שלטון הרשע" לא היה מתערב לטובתן.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

המתקפה החריפה נגד רב הכותל פורסמה בביטאון "העדה", לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הורה ליו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי לבחון דרכים שיקלו על נשים ועל מבקרים לא אורתודוכסים שכיום חשים מוּדרים מהאתר הקדוש, ולהגיש לממשלה המלצות בעניין לאחר הבחירות.

 

"ה'רב' הוצנח מטעם השלטון"

במאמר נכתב כי "תחת עול הכיבוש הציוני" הפך הכותל המערבי ל"מקום בילוי רח"ל (רחמנא ליצלן) המושך אליו גויים וגויות פרוצים ופרוצות המגיעים לטמא רח"ל את המקום אשר שכינה לא זזה ממנו", וכי המדינה מתעקשת להביא לביקור במקום "כל ראש מדינה גוי" ולקיים בו "תצוגות למיניהם" כמו "השבעה של חיילי הצבא הכפרני".

 

"מדוע כל טקס של מנאפים ומגדפים יכול להתקיים בכותל, ואילו טקסיהם האסורים והמבחילים אינם יכולים להתקיים שם?" (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
"מדוע כל טקס של מנאפים ומגדפים יכול להתקיים בכותל, ואילו טקסיהם האסורים והמבחילים אינם יכולים להתקיים שם?"(צילום: דודי ועקנין)

 

במצב שנוצר, טוענים בעדה החרדית, "לא פלא שנמשכים למקום גם רפורמים למיניהם שחפצים לערוך במקום את טקסי תפילותיהם, הנערכים בערבוביה של גברים ונשים רח"ל ובערבוביה מתריסה בה הנשים לובשות טליתות וניגשות לעמוּד (עמוד התפילה, לשמש כשליחות ציבור) וכד' רח"ל".

 

עוד נרמז כי אלה מבחינתם צודקים בדרישתם ליחס שוויוני בכותל, וכי האשמה מוטלת על רב המקום, שיצר את

הפירצה לכך, ולא עליהם. "הרפורמים נדהמו מההתנהגות הברוטאלית דווקא נגדם", נכתב ב"העדה". "מדוע כל טקס של מנאפים ומגדפים יכול להתקיים בכותל, ואילו טקסיהם האסורים והמבחילים אינם יכולים להתקיים שם?"

 

התואר רב מוצמד לרבינוביץ’ רק במרכאות, ונטען כי הוא "הוצנח מטעם השלטון להשתלט גם על עוד מקומות קדושים בארה"ק (ארץ הקודש)". בעדה החרדית סיכמו כי מקרה זה מוכיח שמצב הכותל ואתרים דומים מידרדר כאשר הם נמצאים תחת ידי "ראשי שלטון הרשע".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמואל רבינוביץ'
צילום: נועם מושקוביץ
בטאון "העדה"
מומלצים