שתף קטע נבחר

"הרב עובדיה חולה כי המלחמה בתורה כואבת לו"

הרב יצחק יוסף תלה את מחלת אביו בכאב על "סכנת גיוס בחורי הישיבות", הרב אלבז טען שזה בגלל "מלחמת גוג ומגוג בעולם התורה" - ופעילי ש"ס מאשימים את הרב אמנון יצחק. עצרת תפילה המונית נערכה לרפואת הרב עובדיה, והרחוב הספרדי סוער

מאות רבנים, מקובלים, מאמינים, שרים וחברי הכנסת של ש"ס מילאו אמש (שבת) את אולם בית הכנסת בשכונת הר נוף, שבו מעביר הרב עובדיה יוסף את שיעורו השבועי מדי מוצאי שבת, לעצרת תפילה ושיעורים לרפואתו של הרב. הם זעקו פרקי תהילים, תלו את מחלתו של הרב ב"סכנת הגיוס" ו"המלחמה בעולם התורה" - ויצאו בקריאות קשות נגד "מי שרוצה להוריד את כבודו של עטרת ראשנו". ההמונים קראו את תפילת "אל נא רפא נא לה", "ותציל ממוות נפשו", ותקעו בשופרות לרפואתו.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס אושפז בבוקר שבת עקב מה שהוגדר כ"אירוע מוחי קל", והשיעור השבועי שהוא מעביר מדי מוצאי שבת, הועבר על ידי בנו, הרב יצחק יוסף - ראש ישיבת "חזון עובדיה". הרב יצחק פתח וסיפר על מצבו של אביו, והדגיש כי "הרב ביקש שאעביר את השיעור ולא יתבטל". הוא הוסיף: "אמרתי לו: איך אוכל להתרכז? אבל הרב גזר עלי". לצד הרב יצחק, העבירו רבנים ספרדים בכירים נוספים שיעורים לרפואתו של הרב עובדיה.

 

הרב יצחק הדגיש כי "עם המכשירים והאינפוזיה, מה שאכפת לו - שיגייסו את בחורי הישיבות. להציל את בחורי הישיבות ואת לומדי התורה... חבל שיש את הפילוגים האלה. חבל שלא מבינים את גודל השעה. את גודל האסון אם לא יהיה מספיק כוח, ויוכלו לעשות כל מיני גזרות על בחורי הישיבות". לאחר מכן פתח בשיעור הלכתי העוסק בהלכות שבת - אמירה לגוי בשבת, ובסיומם הועברו דבריו של הרב ראובן אלבז, ראש מוסדות "אור החיים" - שלאחריהן התקיימה תפילה לרפואת הרב עובדיה בן ג'ורג'יה.

 

"זה לא סתם, החולי של מרן"

כלל הרבנים שהוזעקו לבית הכנסת, ניצלו את הבמה ואת מצבו של הרב כדי לזעוק על "סכנת הגיוס". הרב ראובן אלבז אמר בדרשה שנשא לרפואתו כי "זה לא סתם, החולי של מרן. כואב לו. הוא זועק מחדרי לבו. זו מלחמת גוג ומגוג, זו לא מלחמה רגילה. יש פה מלחמה בתורה. רוצים חס ושלום לקעקע את כל התורה כולה".

 

"אין רגע שאני לא מגיע אליו והוא בוכה על בני הישיבות ועל סכנת הגיוס". אלי ישי והרב בצרי (צילום: קובי נחשוני) (צילום: קובי נחשוני)
"אין רגע שאני לא מגיע אליו והוא בוכה על בני הישיבות ועל סכנת הגיוס". אלי ישי והרב בצרי(צילום: קובי נחשוני)

 

הוא רמז בבכי כי האשמים במצבו הם "מי שרוצה להוריד את כבודו של עטרת ראשנו (הרב עובדיה) בצחוק ובלצון. מי שכופר בתורת משה, כופר בסופו של דבר בה'". עוד אמר כי "הם פוגעים בנשמתו ובלבו של מרן", תוך שהוא לא חוסך רמיזות ממי שמסתמן כאשם המרכזי, הרב אמנון יצחק.

 

"עטרת ראשנו היום הוא מחזיר בתשובה כל המחזירים בתשובה. הכל של מורנו ורבנו. הכל שלך שום דבר לא שלנו... מי יכול לדבר נגד עטרת ראשנו (רמז לרב עובדיה) שהרים את קרנה של התורה בעולם כולו, והרים את קרן יהדות ספרד כמעט מאשפתות? כל מיני קוצים בכרם קמים ה' ירחם עלינו. מה רוצים ממרן?... זו פגיעה ישירה בכבודו בתורתו בהנהגותיו ובקדושתו".

 

"כל מי שכופר בתורתו של משה רבנו, כופר גם בה' אחר כך". הרב אלבז עם הרב יצחק יוסף והרב בקשי-דורון  (צילום: קובי נחשוני) (צילום: קובי נחשוני)
"כל מי שכופר בתורתו של משה רבנו, כופר גם בה' אחר כך". הרב אלבז עם הרב יצחק יוסף והרב בקשי-דורון (צילום: קובי נחשוני)

 

הוא הוסיף כי "כולם מרכינים את ראשם בפני מורנו ורבנו, כולם יודעים שהפסק ההלכה הסופי חייב להיות בידו של מורנו. זה לא מהיום אלא עשרות שנים. לכן כל מי שליבו חרד קודם כל נתפלל מעומק לבנו בפני בוראנו יתברך, שישלח את דברו וירפאו, וימלא את שחיתתם של המשחיתים שרוצים חס ושלום להוריד את כבוד של עטרת ראשנו בכל מיני צחוק ולצון - וכל מיני מילים שחס ושלום מגיעים לכפירה בדת.

כל מי שכופר בתורתו של משה רבנו, כופר גם בה' אחר כך".

 

ישי: הרב לוקח ללב את סכנת הגיוס

בין הנוכחים בעצרת התפילה היה גם ראש ישיבת המקובלים "השלום", הרב דוד בצרי, ומי שהיה רבה הראשי של ישראל, אליהו בקשי-דורון. בתום פרקי תפילה, בהם "מי שברך" לרפואת הרב, סליחות ופרקי תהילים - תקעו הרב בצרי ורבנים נוספים בשופרות. סדר התפילות נאמרו מתוך דף מיוחד שהוציא הרב בצרי מטעם ישיבת המקובלים שבראשותו. 

 

גם השר אלי ישי רמז כי האירוע המוחי קשור ל"סכנת הגיוס". בדברים לרדיו "קול ברמה", סיפר על פגישתו בצהריים עם הרב עובדיה בבית החולים, ואמר כי "צריכים להתפלל. עם ישראל זקוק לו... אין ספק שהרב לוקח מאוד-מאוד ללב את כל העניין של תלמידי הישיבות. זה מה ששגור בפיו כל יום, כל יום. אין בוקר, אין רגע שאני לא מגיע אליו והוא בוכה על בני הישיבות ועל סכנת הגיוס".

 

המגיש הבכיר של התחנה, אבי מימרן, אמר במשדר מיוחד שקיים, כי שמע בבית הרב עובדיה שהאירוע המוחי בא "לאחר שבליל שבת סיפרו למרן את כל הדברים שהרב אמנון יצחק דיבר נגדו ונגד ש"ס בשבועות האחרונים".

 

האצבע המאשימה - כלפי הרב אמנון יצחק

אריה דרעי שהיה אף הוא בעצרת התפילה, הסתייג מהדברים. כשנשאל האם לדעתו יש קשר לדברים האלה שמטרידים את הרב בתקופה האחרונה, ענה: "אני לא נביא", אבל הבהיר שהוא לפעמים גם בוכה מזה. לדבריו, מצבו הבריאותי של הרב עובדיה, שבוע וחצי לפני הבחירות, רק יגרום לפעילים לעבוד קשה יותר כי "אנחנו יודעים מה מרן רוצה". הוא הוסיף כי: "אם עד עכשיו עבדנו 18 שעות ביממה, עכשיו נעבוד 20". 

 

תהלים, "מי שברך" ותקיעה בשופרות. ח"כ נסים זאב, הרב דוד בצרי והשר אלי ישי  (צילום: קובי נחשוני) (צילום: קובי נחשוני)
תהלים, "מי שברך" ותקיעה בשופרות. ח"כ נסים זאב, הרב דוד בצרי והשר אלי ישי (צילום: קובי נחשוני)

 

בין פעילים בתנועת ש"ס הופצו הערב הודעות המאשימות במרומז את הרב אמנון יצחק בפגיעה בבריאותו של הרב: "התורה בצער! לאחר שבועות ארוכים בהם מרן היה בצער גדול, מכל אותם אלו שניסו לחבל בתנועה הקדושה, הבוקר במהלך התפילה הבהילו את מרן לבית החולים הדסה לאחר שעבר אירוע מוחי קל. רבותיי זה לא צחוק", נכתב בהודעה, "האנשים הללו פוגעים במרן. כולנו צריכים להתאחד סביב המערכה לטובת תנועת ש"ס, למען כבודו ובריאותו של מרן. אנא התפללו לרפואתו הרב עובדיה יוסף בן גורג'יה".

 

אחד הפעילים המוכרים בתנועה אמר ל-ynet: "השטח בוער. אין לי ספק שכולם עכשיו יתגייסו ביתר שאת למערכה למען כבודו ובריאותו של מרן. עצוב לראות שאמנון יצחק הצליח במה שזמם. הוא אמר בראיונות שעשו עמו שהוא בעצמו ראוי לירש את מקומו של הרב. ואחרי כל הצער שהוא ציער את הרב עובדיה בשבועות האחרונים, לא פלא שמרן עבר את האירוע מוחי. לא בכדי כל הרבנים כתבו עליו 'רבם דקרו'. הכבוד שלו והצער שעשה למרן עוד עלולים חלילה לקצר את חייו. אסור לנו בשום פנים ואופן לתת לו את התענוג הזה".

 

תפילה לרפואת הרב עובדיה, מישיבת המקובלים "השלום" (צילום: קובי נחשוני) (צילום: קובי נחשוני)
תפילה לרפואת הרב עובדיה, מישיבת המקובלים "השלום"(צילום: קובי נחשוני)

 

מחוץ לבית הכנסת הסמוך לבית הרב, נמכרו תמונות של "המרן" בשלושים שקלים, ומאמינים שהגיעו למקום ידעו לספר על משפחה מהעיר החרדית ביתר עילית שעשתה במיוחד שבת בירושלים, כדי לערוך ברית מילה בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף - שבה יכהן הרב כסנדק. לאחר שהרב אושפז נערכה הברית עם סנדק אחר, וההורים הנרגשים החליטו בו במקום לקרוא לתינוק עובדיה. עדי ראייה שנכחו במקום סיפרו כי רבים בקהל המתפללים פרצו בבכי.

 

הנשיא פרס שלח ברכת החלמה

הרב עובדיה יוסף (92), מנהיגה הרוחני של ש"ס, אושפז הבוקר (שבת) לאחר שחש ברע. מנהל בית החולים הדסה עין כרם,

ד"ר יובל וייס, מסר כי בדיקות מקיפות שנערכו לרב עובדיה מעלות שכנראה עבר אירוע מוחי קל מאוד. מצבו מוגדר טוב. הוא הושאר להשגחה ולבדיקות. גורם בבית הרב סיפר שהרב חש שיתוק בידו השמאלית ב-2:30 בלילה, אך לא הסכים להתפנות בגלל השבת. הוא נמצא בהכרה מלאה מאז האירוע.

 

בשום שלב הרב לא התעלף ולא איבד את הכרתו. רופא, ממתפללי המניין הקבועים, בדק אותו והעריך שהרב עבר אירוע מוחי וחייב להתפנות. הרב יוסף סובל מבעיות לב ומסוכרת ומזריק אינסולין על בסיס יומי.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, שוחח בצאת השבת עם הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, התעניין בשלומו של הרב והביע תקוותו שיחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ולאריכות ימים. הנשיא הדגיש כי הרב עובדיה יוסף תמיד התפלל לשלום עם ישראל, והיום עם ישראל מתפלל להחלמתו ושלומו. הרב משה יוסף הודה לנשיא על ברכתו, ועדכן כי הרב מרגיש טוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: קובי נחשוני
הרב בקשי-דורון והרב אלבז מתפללים
צילום: קובי נחשוני
צילום: קובי נחשוני
השר אטיאס בעצרת התפילה
צילום: קובי נחשוני
צילום: קובי נחשוני
הרב דוד בצרי
צילום: קובי נחשוני
מומלצים