שתף קטע נבחר

הרב עובדיה שוחרר מבית החולים

"תודה לכולם ותהיו בריאים", נופף הרב עובדיה לעוברי אורח, ועזב את בית החולים לביתו, לאחר אשפוז של כיממה. מקורביו: הוא לקח ללב את הפגיעה בעולם התורה וגיוס בחורי הישיבות

כיממה לאחר שאושפז, הרב עובדיה יוסף עוזב את בית החולים "הדסה עין כרם" במצב רוח מרומם. לפני שעה קלה יצא הרב מחדרו, בסיוע מקורביו שארזו את חפציו - בהם ספרי קודש שמהם למד. הוא נופף לעוברי אורח: "תודה לכולם ותהיו בריאים", ויצא את בית החולים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

הרב עובדיה יוסף (92), מנהיגה הרוחני של ש"ס, אושפז אתמול בבוקר (שבת) לאחר שחש ברע. מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, מסר כי בדיקות מקיפות שנערכו לרב עובדיה מעלות שכנראה עבר אירוע מוחי קל מאוד. מצבו מוגדר טוב.

 

גם הבוקר - טרם שוחרר - הרב עובדיה למד במיטת בית החולים ()
גם הבוקר - טרם שוחרר - הרב עובדיה למד במיטת בית החולים

 

הוא הושאר להשגחה ולבדיקות. גורם בבית הרב סיפר שהרב חש שיתוק בידו השמאלית ב-2:30 בלילה, אך לא הסכים להתפנות בגלל השבת. הוא נמצא בהכרה מלאה מאז האירוע.

 

בשום שלב הרב לא התעלף ולא איבד את הכרתו. רופא, ממתפללי המניין הקבועים, בדק אותו והעריך שהרב עבר אירוע מוחי וחייב להתפנות. הרב יוסף סובל מבעיות לב ומסוכרת ומזריק אינסולין על בסיס יומי.

 

"הרב לוקח ללב כל מה שקורה בחברה הישראלית"

נשיא המדינה, שמעון פרס, שוחח בצאת השבת עם הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, התעניין בשלומו של הרב והביע תקוותו שיחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ולאריכות ימים. הנשיא הדגיש כי הרב עובדיה יוסף תמיד התפלל לשלום עם ישראל, והיום עם ישראל מתפלל להחלמתו ושלומו. הרב משה יוסף הודה לנשיא על ברכתו, ועדכן כי הרב מרגיש טוב.

 

בדרכו לישיבת הממשלה, התייחס אלי ישי לטענה שעלתה כי הרב לוקח ללב את הנושאים שעל סדר היום: "הרב מורם מהעם, כל מה שקורה בחברה הישראלית הוא לוקח בצורה מאוד אישית, הוא דואג לעם ישראל מכל הבחינות".

 

אמש מילאו מאות רבנים, מקובלים, מאמינים, שרים וחברי הכנסת של ש"ס את אולם בית הכנסת בשכונת הר נוף, שבו מעביר הרב עובדיה יוסף את שיעורו השבועי מדי מוצאי שבת, לעצרת תפילה ושיעורים לרפואתו של הרב. הם זעקו פרקי תהילים, תלו את מחלתו של הרב ב"סכנת הגיוס" ו"המלחמה בעולם התורה" - ויצאו בקריאות קשות נגד "מי שרוצה להוריד את כבודו של עטרת ראשנו". ההמונים קראו את תפילת "אל נא רפא נא לה", "ותציל ממוות נפשו", ותקעו בשופרות לרפואתו.

 

בנו, הרב יצחק יוסף, סיפר כי "עם המכשירים והאינפוזיה, מה שאכפת לו - שיגייסו את בחורי הישיבות. להציל את בחורי

הישיבות ואת לומדי התורה... חבל שיש את הפילוגים האלה. חבל שלא מבינים את גודל השעה. את גודל האסון אם לא יהיה מספיק כוח, ויוכלו לעשות כל מיני גזרות על בחורי הישיבות".

 

הרב ראובן אלבז, ראש מוסדות "אור החיים", רמז בבכי כי האשמים במצבו הם "מי שרוצה להוריד את כבודו של עטרת ראשנו (הרב עובדיה) בצחוק ובלצון. מי שכופר בתורת משה, כופר בסופו של דבר בה'". עוד אמר כי "הם פוגעים בנשמתו ובלבו של מרן", תוך שהוא לא חוסך רמיזות ממי שמסתמן כאשם המרכזי, הרב אמנון יצחק.

 

"עטרת ראשנו היום הוא מחזיר בתשובה כל המחזירים בתשובה. הכל של מורנו ורבנו. הכל שלך שום דבר לא שלנו... מי יכול לדבר נגד עטרת ראשנו (רמז לרב עובדיה) שהרים את קרנה של התורה בעולם כולו, והרים את קרן יהדות ספרד כמעט מאשפתות? כל מיני קוצים בכרם קמים ה' ירחם עלינו. מה רוצים ממרן?... זו פגיעה ישירה בכבודו בתורתו בהנהגותיו ובקדושתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה משתחרר
צילום: שירי הדר
מומלצים