שתף קטע נבחר

סבא-רבא-רבא: הרב עובדיה - דור 5

נכדה של נכדה נולדה לרב עובדיה יוסף, ובכך הוא זוכה לראות בחייו דור חמישי של צאצאים. ועוד סיבה להתרגשות עבור מנהיג ש"ס: הרכה הנולדת זכתה לשם אפרת, שהוא היפוך אותיות שנת הלידה של הרב

לאחר שהשתחרר בתחילת השבוע מבית החולים, ובתוך המולת מערכת הבחירות, הרב עובדיה יוסף זוכה גם לקצת נחת: מנהיגה הרוחני של ש"ס, בן ה-92, חובק נכדה של נכדה, עם הולדתה בשבוע שעבר של התינוקת אפרת פנירי.  

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

  

בתו החמישית של הרב עובדיה, יפה יוסף, הייתה נשואה לרב שלום כהן מירושלים, ובתם השנייה של השניים, אפרת, נישאה ליוסי עופר. מוריה, הבת הבכורה שלהם, הייתה לנינה הראשונה של הרב עובדיה יוסף. כעת היא הפכה לאם, ויחד עם בעלה, דוד פנירי, זיכתה את הרב, לראשונה, גם בדור חמישי לצאצאיו. כך בישר לראשונה, העיתונאי החרדי אפרים גלעד במדורו "פיסטוקים" המופיע בביטאון ש"ס "יום ליום".

 

היפוך שנת הולדת הרב

סיבה נוספת להתרגשות הגדולה בבית מרן היא שמה של הרכה הנולדת, שהוא בעל משמעות מיוחדת עבור הרב. כשנולדה נכדתו, הוא ביקש מהאם, יפה, להעניק לה את השם אפרת, שבו נרמזת שנת הולדתו – תרפ"א. כעת נולדה נכדה לאותה הנכדה, וכמקובל בעדות המזרח, קיבלה את שם סבתה, ונקראה גם היא אפרת.

 

"ראינו שזה חשוב לו, אז סיפרנו לו כבר כשהיא הייתה בהריון". הרב עובדיה, נכדת נכדתו ובני משפחה (צילום: יוסף רפאל) (צילום: יוסף רפאל)
"ראינו שזה חשוב לו, אז סיפרנו לו כבר כשהיא הייתה בהריון". הרב עובדיה, נכדת נכדתו ובני משפחה(צילום: יוסף רפאל)

 

יוסי עופר, הסב המאושר, סיפר ל-ynet כי הרב עובדיה ציפה מאוד לבשורה הזו,

ולמעשה מאז שמוריה, נינתו, התחתנה, הוא נהג להתעניין ולשאול אם היא כבר מצפה לתינוק. "זה לא דבר רגיל אצלו", אמר, "אבל ראינו שזה חשוב לו, אז סיפרנו לו כבר כשהיא הייתה בהיריון, וביקשנו שלא יספר לאף אחד".

 

אפרת הקטנה נולדה ביום שני שעבר, והשבוע, לאחר שחרורו של הרב עובדיה מבית החולים, הביאו אותה אליו הוריה, סבתה – נכדת הרב, והסבתא רבתא – שהיא בתו. כעת מאחלים במשפחת יוסף המורחבת ובקרב חסידיו של מרן, שיזכה גם הוא - כמו הרב יוסף שלום אלישיב המנוח, להיות סבא-רבא-רבא-רבא.

 

 • מחאת הפעילה החרדית: בצמתים כן ובכנסת לא?
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות העיתון יום יום
  נכדה של נכדה. הרב עובדיה
  צילום: באדיבות העיתון יום יום
  מומלצים