שתף קטע נבחר

תחנת המטרו של קייב נבחרה לאחת היפות בעולם

התחנה שנפתחה ב-1989, היא העמוקה בעולם ובנויה מנברשות נחושת ופסיפסים בסגנון ארמונות הנסיכים הרוסים

העיתון "דיילי טלגרף" הבריטי פירסם לאחרונה באתר שלו תמונות של תחנות המטרו היפות ביותר בעולם. לרשימה נכנסה גם תחנת המטרו של קייב, הנקראת "שער הזהב‭."‬ התחנה נפתחה ב-‭,1989‬ כאשר לברית המועצות היו את האמצעים הפיננסיים לבנייה ארכיטקטונית מרשימה.

 

את השם שלה קיבלה התחנה מאתר היסטורי חשוב של המאה ה-11 שהיה באותה תקופה בכניסה הראשית לקייב, ונמצא על גבעה גבוהה במרכז העיר סמוך לתחנה.

 

עוד על רכבות בערוץ התיירות:

 

התחנה נמצאת בעומק של יותר מ-96 מטר מתחת לאדמה, ומובילות אליה שתי מערכות של מדרגות נעות.

יש אולם ביניים עם לבנים עתיקות ואולם נוסף למטה.

 

האולם התחתון מחולק על ידי שתי שורות עמודים המצופים בשיש לבן. האולם מעוצב בסגנון ארמונות הנסיכים ששלטו במדינה. באולם המרכזי יש פסי פסיפס מקצה לקצה וביניהם נברשות נחושת מכוסות בקישוטים.

 

ממש כמו ארמון של נסיכים. תחנת המטרו של קייב ()
ממש כמו ארמון של נסיכים. תחנת המטרו של קייב

 

המטרו העמוק ביותר בעולם

אם נכנסים לתחנה מהרחוב, יורדים בדרגנוע והולכים לאורך הרציפים של התחנה, ניתן למעשה לעבור על כל ההיסטוריה של רוסיה העתיקה עד המאה ה־‭.13‬

 

התכנון הראשוני של רכבת תחתית קייב החל עוד בשנת ‭,1938‬ אך הפלישה הגרמנית לברית המועצות ב-1941 קטעה את התוכניות. עבודות התכנון חודשו רק בשנת 1949 והקו הראשון של הרכבת התחתית בקייב נפתח בשנת ‭.1960‬ הוא חיבר בין תחנות "ווקזלניה" ו"דנייפר‭."‬ אורכו של הקטע היה ‭5.2‬ ק"מ והוא כלל 5 תחנות.

 

במטרו של קייב יש כיום 3 קווים ו־51 תחנות. תמונה יפה במיוחד תוכלו לראות כאשר הרכבת יוצאת מהמנהרה וחוצה את נהר הדנייפר הרחב. המטרו של קייב הוא העמוק ביותר בעולם, ועומק התחנה "ארסנלניה" מגיע על פי ההערכות ל־130 מטר מתחת לאדמה.

 

המטרו של קייב הוא גם הזול בעולם - נסיעה במטרו לזמן בלתי מוגבל עולה פחות משקל אחד. המטרו של קייב גם נוח מאוד לתיירים. החל מהשנה שעברה, כאשר קייב אירחה את משחקי אליפות אירופה בכדורגל, שמות כל התחנות מופיעים באנגלית, יש מערכת כריזה באנגלית ולכל תחנה ברכבת התחתית של קייב יש מספר בולט שעוזר להתמצאות.

 

הרכבת התחתית פועלת בין ‭5:30‬ בבוקר ל־1 בלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האולם התחתון מחולק ע"י שתי שורות עמודים המצופים בשיש לבן. התחנה בקייב
מומלצים