שתף קטע נבחר

בקרוב בדרום ת"א: מגדל מגורים ובנייני מעונות

בעיריית תל-אביב-יפו מנסים להחיות את דרום העיר על ידי סטודנטים: הוועדה המקומית אישרה תוכנית לבניית מגדל ושני בנייני מעונות סטודנטים ליד שכונות יד אליהו וכפר שלם

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל-אביב-יפו אישרה בסוף השבוע תוכנית לפרויקט, שישלב מגורים ומעונות סטודנטים בפינת רחובות דרך ההגנה ודרך משה דיין בדרום העיר. לפי התוכנית, מפלס הרחוב יהיה בעל אופי מסחרי, ומעליו ייבנה מגדל מגורים בן 20 קומות ועוד שני בניינים בני 4 ו-5 קומות, שיהיו מיועדים למעונות סטודנטים.

 

עוד על בנייה בתל-אביב בערוץ הנדל"ן :

 

בימים אלו תועבר התוכנית אל הוועדה המחוזית, להליך של התנגדויות לפני אישורה הסופי. התוכנית המקורית על הקרקע יעדה את המקום למלאכה. היזמית, קרן ריאלטי, הכינה תוכנית למגורים במקום, שבהסכמה עם העירייה שונתה לתוכנית משולבת ליעוד ציבורי בדמות מעונות לסטודנטים, בצמוד למגדל מגורים.

 

דורון ספיר, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל-אביב-יפו, הסביר ל-ynet כי מכיוונה של העירייה יש חשיבות רבה ביותר לראות במקום סטודנטים צעירים. באזור צפויה לקום מכללה חדשה, וזאת בנוסף למכללה האקדמית תל אביב-יפו המצויה לא הרחק משם.

 

לדברי ספיר, הוועדה עיגנה את השימוש כמעונות סטודנטים לבניינים בתוכנית, כך שאין סכנה שתהיה בקשה לשינוי יעוד מכיוונו של היזם. התוכנית מסמנת את המגרשים לבניית המעונות כמגרשים חומים, כלומר כאלה המיועדים לפי התוכנית לצרכי ציבור. "אם היזם לא יפעל בהתאם לתוכנית, תהיה זכותה של העירייה להפקיע את המגרש, וזאת בניגוד לבניין פרטי, בו העירייה מנועה מלעשות זאת", הסביר ספיר.

 

עוד סיפרו בוועדה כי במגדל המגורים יהיו כ-80 יחידות דיור, ומעונות הסטודנטים יתנו מענה ל-130-150 סטודנטים, כאשר חלקם יגורו ביחידות פרטיות וחלקם ביחידות משותפות.

 

הדמיית מגדל המגורים ומעונות הסטודנטים (הדמיה: באדיבות איבולב) (הדמיה: באדיבות איבולב)
הדמיית מגדל המגורים ומעונות הסטודנטים(הדמיה: באדיבות איבולב)

 

מתיחת פנים לשכונות הדרומיות

המגרש שעליו ייבנו המגדל והמעונות ממוקם מול המרכז הקהילתי בית ברבור. הקרקע שוכנת בקצה שכונת יד אליהו וסמוך לשכונת כפר שלם. שכונות דרומיות אלו צפויות, לפי תוכניות החלות במקום, לעבור מתיחת פנים.

 

ביד אליהו צפויים להתרומם מספר פרויקטים של פינוי-בינוי. בכפר שלם מקדמות החברה המשכנת חלמיש, יחד עם מינהל מקרקעי ישראל ועיריית תל-אביב, הסכם פינוי מול דיירים במקום, שבסופו יצמיח מגדלים עם כ-2,000 יחידות דיור.

 

בעירייה הוסיפו כי פרויקט זה מצטרף לפרויקט מעונות הסטודנטים בגבעת הברושים, בסמוך לאוניברסיטת תל-אביב בשכונת רמת אביב. פרויקט זה כולל 1,187 יחידות מגורים לכ-2,300 סטודנטים ומצוי בשלבי בנייה מתקדמים, שצפויים להיות מושלמים תוך כשנה.

 

מעונות הסטודנטים ברמת אביב נבנים על ידי חברת שיכון ובינוי בשיטת BOT. בשיטה זאת, בתמורה לבניית המבנה תפעיל שיכון ובינוי את המקום במשך 25 שנה - ואז תחזיר אותו בחזרה לאוניברסיטת תל-אביב.

 

אוהד רוזן, משותפי קרן ריאליטי שקידמה את שינוי הייעוד, אמר כי "החלטת ועדת התכנון המקומית היא אבן דרך חשובה בדרך לחידוש ופיתוח אזור בית ברבור, בצורה שתיטיב עם כל אזור שכונת יד אליהו. אנו מיישמים בכך את העיקרון המנחה שלנו לאיתור נכסים שלא מילאו את הפוטנציאל הגלום בהם, ולהפכם לנכסים משפיעים ומפרים, אשר תורמים להתחדשות השטחים הציבוריים הסובבים את האזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: באדיבות איבולב
הדמיית המתחם החדש בדרום ת"א
הדמיה: באדיבות איבולב
מומלצים