שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  החיים השתנו מקצה לקצה: איילת השילה 50 ק"ג

  ניתוח שעברה איילת דדון ריתק אותה למיטה, אחרי מספר שבועות בהם שכבה במיטה ואכלה, הזדעזעה לגלות שכל הבגדים קטנים. היום בו החליטה סופית שהיא זקוקה לשינוי היה היום הראשון של חייה החדשים בהם השילה כ-50 קילו ממשקלה

  בשיתוף מכון אברהמסון

   

  איילת דדון (37) מעולם לא סבלה מעודף משקל. אבל במהלך ההריונות שעברה עלתה במשקל אותו לא הצליחה להשיל וכך הגיעה למשקל שהצריך ממנה לנסוע במיוחד לחנות מרוחקת לקנות בגדים במידות גדולות, משום שלא מצאה אותם במקום מגוריה. רק אחרי שהייתה מרותקת למיטה לאחר ניתוח, ותוך מספר שבועות עלתה בצורה ניכרת במשקל, הבינה שהיא חייבת לעשות שינוי.

   

   

  בשיחה עם ynet היא מספרת שהאוכל תמיד היה מוטיב מרכזי במשפחה, יחד עם הנטייה להשמנה, התוצאות לא איחרו לבוא, אבל, כפי שהיא אומרת, היה מדובר במשקל עודף קל של 5-10 קילו. השינוי התרחש עם ההריונות שעברה, "כל הריון עליתי כ-30 קילו, אכלתי מכל הבא ליד, ובשנתיים הפסקה בין הריון להריון עליתי עוד 10 קילו, ככל שעליתי במשקל ראיתי את עצמי כאדם שמן, שאין לו סיכוי להיות אי פעם רזה, אז המשכתי לאכול", היא מספרת.

   

   

  זקוקים להשראה? עוד סיפורי דיאטה מדהימים

   

  באשר לדמות שנשקפה אליה מהמראה היא מספרת: "הייתי בסוג של הכחשה, עד שהגעתי לנושא הבגדים - הגעתי למידה 52-54 וזה היה תיסכול, באילת לא היו חנויות בגדים ונאלצתי לנסוע לבאר שבע במיוחד. כן, בנקודה זו היה כבר תסכול רב, לא אהבתי איך שנראים עלי הבגדים, הייתי מתעייפת יחסית מהר והתחושה בגדול לא הייתה חיובית כלפי עצמי".

   

  איילת דדון, לפני הדיאטה (שמאל) ואחרי ()
  איילת דדון, לפני הדיאטה (שמאל) ואחרי

   

  -מה אמרה המשפחה על השינוי הפיזי?

   "משפחתי רמזה לי שעליתי במשקל ושאני חייבת לקחת את עצמי בידיים, אך יחד עם זאת פרגנו שאני יפה ומטופחת, למרות ששקלתי יותר ממאה קילו".

   

  -האם ניסית לעשות דיאטה?

  "אין דיאטה שלא ניסיתי, הכל! כולל כדורים, מרקים, ללא פחמימות, קבוצות תמיכה, דיאטות שונות מספרים, ספירת קלוריות ועוד. כולן היו די קשות, ברובן ירדתי במשקל אך לטווח הקצר בלבד ולאחר מכן עליתי הכל בחזרה".

   

  הניתוח ששינה הכל

  נקודת המפנה שהובילה את איילת לשינוי היתה ניתוח שעברה וריתק אותה למיטה, "אכלתי וכמעט שלא זזתי מהמיטה, לאחר מספר שבועות, הזדעזתי לראות שכל הבגדים קטנים עליי והחלטתי לעשות צעד משנה חיים".

   

  איילת פנתה למכון אברהמסון, "ביום שהחלטתי סופית שאני צריכה שינוי", היא מספרת, "חברה התקשרה אלי וסיפרה לי על המכון ואני קפצתי על ההצעה. זה היה פשוט תזמון מתאים ובשלב שהייתי צריכה את זה יותר מתמיד".

   

  - תוך כמה זמן ראית שינוי ואיך הרגשת עם השינוי?

   

  "בהתחלה הייתי סקפטית, איך יתכן שאגמל מההתמכרות הכי קשה שלי כ"כ מהר על ידי טיפול אנרגטי? אך כבר בשבוע הראשון הבנתי שעשיתי את הצעד הנכון. השיני הגדול מבחינתי היה שהרגשתי בשליטה. מה שלא היה אופיני לי קודם לכן, התחלתי להרגיש טוב עם כח הרצון בחד עם תחושת קלילות, ערנות ותחושה כללית טובה עם עצמי ללא קשר לכמות הק"ג שהשלתי, אלא לאדם החזק שנהייתי.

   

  תוך שבוע או שניים כבר התחלתי להרגיש שינוי בבגדים וכמובן במשקל, ככול שעבר הזמן הרגשת יותר ויותר טוב, יותר קלה, אנרגטית, עם פחות משברים, יותר פרגונים מהסביבה, יותר מקומות לקנות בגדים. אני מאמינה שכשאתה מרגיש טוב, קוראים לך דברים טובים, וכן מבחינתי השינוי הוא יום יומי ונמשך עד רגעים אלו ממש".

   

  הפכה להיות בן אדם מאושר יותר - איילת דדון אחרי הדיאטה ()
  הפכה להיות בן אדם מאושר יותר - איילת דדון אחרי הדיאטה

   

  -האם לא קשה לשמור על הפרדה והימנעות מאכילת מאכלים מסויימים?

   

  "לפני הגמילה חשבתי שזה בלתי אפשרי, איך אגמל ממה שאני הכי אוהבת? לאחר הטיפול נעלם לי הצורך העז במתוק ובבצקים, אכלתי הרבה ירקות ומזונות בריאים ללא סוכר ופיזית הרגשתי טוב.

   

  היו נקודות קצת קשות דווקא בהיבט הנפשי בעיקר בארועים ומסיבות כשהיה אוכל שאני אוהבת אך הוא לא ב"תפריט" שלי, הייתה תחושה שאני מוותרת אך מייד נזכרתי איך אני רוצה להראות וכמה שאני חזקה והסטתי את עצמי מאזור האוכל למקום פעיל אחר.

   

  יש הרבה תחליפים טעימים ומזינים, זה עניין של תרגול לקנות ולתכנן נכון את הארוחות שלך. בנקודות מסויימות נעזרתי בנותני השרות המדהימים ולמדתי לחיות אורח חיים בריא וטוב גם ללא סוכר וגלוטן".

   

  המשפחה הפכה לבריאה יותר

  בעקבות שינוי אורח התזונה, מספרת איילת, כל המשפחה נכנסה לאורח חיים מזין ובריא יותר - "הקניות שאנחנו עושים הראים אחרת לחלוטין, את מגירת הממתקים החלפנו בפירות וירקות, אוכלים ארוחות מסודרות ומזינות, יוצאים ביחד לפעילות גופנית ונראים ומרגישים אנרגטיים ויפים. משפחתי מפרגנת מעודדת ונהנת מהשינוי שלי ושל אורח החיים המשותף שלנו.

   

  זה הפעם הראשונה שאני חושבת על זה אך בהשראתי, כל המשפחה הקרובה והרבה מחבריי החליטו לאכול נכון מאז השינוי בחיי. היום, אני זו שמלווה אותם בעצות למזונות וטיפים להצלחה להגיע למטרה שהציבו לעצמם. יש לי סיפוק עצום בלראות אותם מרגישים טוב ומשיגים את משקל המטרה.

   

  פרט לעובדה שהרזיה נחוצה לבריאות, היום אני יודעת שהשינוי הוא בכל תחומי החיים: הבטחון העצמי, חיי האהבה, לבוש, עבודה, בילויים, אנרגיות ביום-יום, תחושת סיפוק מהפרגונים שמסביב והרגשה נפלא להוות דוגמא אישית לסובבים אותך".

   

  -מה השתנה אצלך בעקבות הדיאטה? לא רק פיזית אלא גם נפשית?

   

  בעקבות הדיאטה הפכתי להיות אדם מאושר יותר, אני מרגישה בשליטה על מי שאני ומה שאני יוצרת לעצמי בכל תחומי החיים (לא רק מבחינת תזונה). אפשר לומר שבכל כמעט השתנה בי , החל מהבטחון העצמי, מערכות היחסים והעבודה. התחושה כשאני קמה בבוקר, מתלבשת, נראת ומרגישה טוב משנה לי את כל היום. יש לי יכולת לתמוך בסובבים אותי ולהבין שאני משפיעה על אורך החיים שלהם וזוהי תחושה מעצימה ונהדרת".

   

  השינוי הוא בכל תחומי החיים (צילום: איילת דדון) (צילום: איילת דדון)
  השינוי הוא בכל תחומי החיים(צילום: איילת דדון)

   

  -איך שומרים על המשקל, איך מתמידים?

   

  כשיש מסגרת וקו ברור של מה "אסור" ו"מותר" , ההתמודדות פשוטה יותר. בהתחלה ישנן יותר נקודות משבר, לשמחתי היה לי עם מי לדבר, והטיפים הקטנים השאירו אותי חזקה, וכשראיתי את עצמי כחזקה היה לי יותר קל להתגבר על המשבר הבא.

   

  במהלך הזמן למדתי מה נכון לי והתרגלתי, אני אוכלת כל 3 שעות, אני כמעט ולא מגיעה למצב שאני רעבה, אני מקפידה לעשות ספורט לפחות 4-5 שעות בשבוע  - אני משלבת שיעורי עיצוב הגוף, פילאטיס, יוגה ואירובי - וגם אם יש ימים שחרגתי בתזונה ובספורט (בדרך כלל בחופשות או ארועים), יש לי את הכלים לחזור למסלול הנכון. זה פשוט חלק ממני".

   

  העצות של איילת

  • ארוחה מלאה או קלה כל שלוש שעות.
  • תכנון נכון של הארוחות מראש (כך שלא יווצר מצב של רעב וחוסר אוכל מזין בסביבה).
  • הקפדה על פעילות גופנית - הגוף שורף שומנים הרבה יותר מהר ובחישוב מהיר אני מעדיפה לאכול בריא על מנת לא "לבזבז" את כל מה ששרפתי בספורט.
  • מצאו מישהו שיכול לעודד אתכם ושמרו על קשר עמו, בכל פעם שתרגישו שאתם מועדים, צרו קשר עם אותו חבר מעודד.
  • גם אם "חטאתם" לא נורא! זה קורה לכולם. תרגישו טוב בלי רגשות אשמה, תראו בדמיונכם את התמונה של איך הייתם רוצים להראות ולהרגיש במשקל המטרה שלכם- העקשנות משתלמת! החיים יפים ומהנים!

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כל המשפחה הצטרפה אליה - איילת דדון אחרי הדיאטה
  ד"ר רק שאלה
  מומלצים