שתף קטע נבחר

גולן טלקום נתבקשה לשנות סעיף בעייתי במבצע

החברה יצאה במבצע: 200 שקל מתנה ללקוח ותיק שיצרף לקוח חדש למסלול "ללא הגבלה". בתקנון נכתב כי הלקוחות לא יוכלו לעזוב את החברה עד סוף 2013, לכאורה בניגוד לחוק התקשורת לפיו אסור לבטל הטבה בעת התנתקות. משרד התקשורת הורה לבטל את ההתנייה. גולן טלקום: "המבצע ממשיך כסדרו"

המבצע החדש של של גולן טלקום כולל סעיף העומד לכאורה בניגוד לחוק התקשורת ותנאי הרישיון של החברה. גולן יצאו היום (ב') במבצע של חודש (עד 18 באפריל), לפיו לקוח קיים, שיגייס לחברה לקוח חדש, יקבל מתנה בינואר-פברואר 2014 - 200 או 20 שקל פר גיוס. בתקנון של המבצע הזהירו גולן כי הפסקת המנוי של הלקוח הממליץ או של הלקוח החדש, לפני 31 בדצמבר 2013, תביא לביטול הזכות לקבלת ההטבה.

 

YouPhone לפסח: 10 ש' לשיחות ללא הגבלה

קריסת פלאפון: הלקוחות יקבלו 60 דקות שיחה

1.4 מיליון מספרי סלולר נויידו בין החברות ב-2012

HOT: סלולר ואינטרנט ב-9.90 ש' ל-4 חודשים

 

כפי שפורסם ב-ynet, עלה חשש שהסעיף הזה בתנאי המבצע, קושר לחברה את שני הלקוחות - החדש והקיים - עד דצמבר 2013. החברה בעצם מתנה את ההטבה, בכך שהלקוח יישאר מנוי ברשת. לפי סעיף 51 א' לחוק התקשורת (תיקון מספר 53), חל איסור לביטול הטבה בעת ניתוק. בסעיף נכתב כי: "ביטל מנוי של בעל רישיון את הסכם ההתקשרות עמו, לא יגבה ממנו בעל הרישיון תשלום ולא ימנע ממנו הטבה שהיה מקבל אלמלא הביטול...", כל זאת למעט ציוד קצה.

 

האיסור הזה קיים במטרה למנוע מחברות לכבול אליהן לקוחות. בגולן טענו בתובה שזו לא הטבה מסחרית ללקוח, אלא תגמול - הדומה לעמלת משווק. עקב כך, גולן אף משלמת מס של 30% למדינה על התגמול הזה. בחברה בעצם טוענים שהפכו את הלקוחות למשווקים. במשרד התקשורת טוענים מנגד שהמהלך הזה בכל זאת עומד בניגוד לתנאי הרישיון וביקשו מגולן לשנות את הסעיף עד מחר. עדכון: החברה הסירה מהתקנון את הסעיף הבעייתי.

 

משרד התקשורת: הפרת תנאי הרישיון

במשרד התקשורת מסרו בתגובה: "פנינו לגולן טלקום בבקשה להסרת הסעיף הזה מתנאי המבצע, משום שמדובר בתנאי שעשוי להוביל להפרת תנאי הרישיון".

 

מגולן טלקום נמסר בתגובה: "מהלך חבר מביא חבר של גולן טלקום ממשיך כסדרו ונרשמת התעניינות מרשימה של מתעניינים ומצטרפים". 

 

מטרת המבצע: גיוס מהיר של לקוחות

המטרה של גולן במבצע הזה היא לגייס כמה שיותר לקוחות עד סף 2013. לגולן טלקום יש כרגע כ-230 אלף לקוחות, כך לפי החברה. לפי תנאי המכרז של משרד התקשורת, בו זכו גולן טלקום ו-HOT מובייל, בגולן צריכים להגיע ל-7% מהלקוחות הפרטיים בשוק עד דצמבר 2016, כדי לקבל בחברה את הערבות שהפקידו עבור משרד התקשורת בשווי 350 מיליון שקל. עם זאת, במשרד קבעו לגולן ול-HOT מובייל, שהפקידה גם היא ערבות (של 700 מיליון שקל) - תחנת מונה ראשונה בדצמבר 2013.

 

המבצע הנוכחי מסתיים בדצמבר 2013 - כך שמטרתו היא בעצם לצרף כמה שיותר לקוחות לחברה, בזמן שנותר לגולן עד תחנת המונה. בדצמבר, משרד התקשורת ימדוד איפה גולן נמצאת מבחינת מספר מנויים, כרטיסי סים וכדומה ויחזיר לחברה סכום בהתאם להישגיה עד כה.  

 

מה כולל המבצע?

לקוח קיים (המכונה: ממליץ) שיגייס לקוח חדש (המכונה: חבר) למסלול "הכל כלול" של החברה הכולל שיחות והודעות SMS ללא הגבלה, שיחות ללא הגבלה ל-53 יעדים בחו"ל וחבילת גלישה בנפח 3 ג'יגה ב-99 שקל לחודש (+סים ב-39 שקל תשלום חד פעמי), יקבל 200 שקל מתנה - לכרטיס האשראי או בצ'ק. לקוח קיים שיגייס לקוח חדש למסלול למדברים מעט ב-9 שקלים לחודש (+סים ב-39 שקל תשלום חד פעמי), הכוללת 60 דקות + 60 הודעות SMS + 10 מגה גלישה, יקבל 20 שקל מתנה.

 

מהחברה נמסר כי ניתן לצרף מספר בלתי מוגבל של מנויים. לשם הדגמה: לקוח שצירף לשירותי גולן טלקום 10 חברים חדשים יכול לקבל עד כ-2,000 שקל. לקוח שעבר לגולן טלקום במסגרת המהלך והפעיל את כרטיס הסים, יכול גם הוא להביא חברים חדשים וליהנות גם הוא מהמתנה. עד לאחרונה הציעו בגולן טלקום מבצע: 49 שקל לחודש לחצי שנה.

 

איך זה עובד? בעת ההרשמה באתר גולן טלקום, המצטרף החדש לחברה צריך להוסיף את מספר הטלפון של הממליץ בזכותו עבר לחברה. ההמלצה תיכנס לתוקף עם הפעלת כרטיס הסים של הלקוח החדש. כיוון שאורך המבצע הינו חודש - ההמלצות על חברים יתקבלו באתר עד השעה 20:00 בתאריך 18 באפריל. על הלקוח המצטרף להפעיל את כרטיס הסים עד 23 באפריל בשעה 23:59.

 

בסוף דצמבר 2013, יערכו בגולן טלקום בדיקה עבור כל ממליץ שעדיין מנוי בחברה, במסגרתה יבדקו כמה חברים חדשים שהצטרפו בזכותו לחברה הפעילו את כרטיס הסים בהמלצתו ועדיין פעילים. הסכום המצטבר יועבר בתחילת 2014 באופן ישיר, לכל ממליץ. משלוח צ'ק או זיכוי כרטיס האשראי יעשו בין 1 בינואר 2014 ל-15 בפברואר 2014, כך לפי תקנון המבצע, בניכוי מס של 30%. לקוחות מסויימים, בהתאם לנסיבות האישיות, יוכלו להגיש בקשה להחזר מס או להוסיף על המס שנגבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: שוקה כהן
גולן טלקום. מבצע גיוס לקוחות עבור קבלת הערבות בחזרה
צילום: שוקה כהן
מומלצים