שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אגם רודברג תרמה מח עצם והצילה חולה בלוקמיה

  לא רק יפה: בשנת 2005 בהיותה חיילת הצטרפה אגם רודברג למאגר תרומות מח העצם "עזר מציון", לאחרונה נמצאה התרומה מתאימה לאישה החולה בלוקמיה. רודברג לא היססה לרגע ותרמה - "זו זכות לתרום"

  השחקנית והדוגמנית אגם רודברג תרמה השבוע (א') מח עצם בביה"ח "שניידר" שבפ"ת לאישה החולה בלוקמיה וזקוקה להשתלה. רודברג הצטרפה למאגר מח העצם הלאומי של 'עזר מציון' בעת שהתגייסה לצה"ל בשנת 2005. לאחרונה התבשרה רודברג כי נמצאה מתאימה להשתלה לה זקוקה אישה שחלתה בלוקמיה. אחרי מספר ימים של הכנה, נלקחה התרומה וההשתלה בוצעה בהצלחה. רודברג העלתה תמונה לאינסטגרם וציינה כי "הייתה לי הזכות לתרום מח עצם".

   

  קל לתרום ולהציל חיים - אגם רודברג תורמת מח עצם (צילום: באדיבות עזר מציון) (צילום: באדיבות עזר מציון)
  קל לתרום ולהציל חיים - אגם רודברג תורמת מח עצם(צילום: באדיבות עזר מציון)

   

  עוד כתבות בערוץ הבריאות :

   

   

  בין צה"ל ל"עזר מציון" קיים שיתוף פעולה במסגרתו כל חיילי צה"ל נותנים דגימת רוק ביום הגיוס, כחלק משרשרת החיול וכך מצטרפים למאגר הלאומי. כ-1/3 מהתורמים הפוטנציאליים במאגר, 228 אלף במספר, הם חיילים. ב-2012 נמצאו 570 התאמות בין חיילים לחולים ובוצעו 112 תרומות מח עצם של חיילים. ב-2011 לעומת זאת נמצאו 389 התאמות בין חיילים לחולים ובוצעו 92 תרומות מח עצם.

   

  • רוצים עוד חדשות? היכנסו לעמוד הפייסבוק של ynet

   

  ד"ר ברכה זיסר, מייסדת ומנהלת מאגר מח העצם הלאומי של "עזר מציון" רואה ברודברג דוגמה לעד כמה פשוט התהליך ובו בזמן מציל חיים - "היא הראתה לכולנו עד כמה פשוט התהליך ולמעשה, עד כמה זה קל להציל חיים. אני קוראת לכל מי שעוד לא הצטרף למאגר מח העצם הלאומי של "עזר מציון" - עשו זאת בהקדם באמצעות דגימת רוק, אך לא פחות חשוב מכך, תרמו למימון הבדיקות. בעיניי, הזכות להציל חיים היא המתנה הגדולה ביותר שכל בן אדם יכול לבקש לעצמו". תהליך התרומה עבור התורם פשוט גם הוא, וכולל הכנה של מספר זריקות ושהייה של כמה שעות בודדות בבית החולים.

   

  מספר תרומות מח העצם בשנה החולפת מהווה שיא מאז הקמת המאגר ב-1998. בסך הכל רשומים במאגר 660 אלף תורמים ועד כה נעשו 1213 השתלות מח עצם, כך שסטטיסטית אחד מכל 550 איש שהצטרפו למאגר סייע להצלת חיים. מדובר באחד המאגרים הגדולים בעולם, והוא משרת גם את האוכלוסייה היהודית בכל רחבי העולם. מתוך 1207 השתלות מח עצם שבוצעו מאז הקמת המאגר, נעשו 639 בישראל והשאר בעולם, בעיקר בארה"ב (138), גרמניה (84), וצרפת (41).

   

  "הייתה לי הזכות לתרום מח עצם" (צילום: באדיבות עזר מציון) (צילום: באדיבות עזר מציון)
  "הייתה לי הזכות לתרום מח עצם"(צילום: באדיבות עזר מציון)

   

  השנה נרשמה עלייה חדה במספר המצטרפים למאגר - 67,830 איש ביצעו דגימת רוק והצטרפו למאגר, בהשוואה ל-39,689 ב-2011 ול-57,398 ב-2010. ב-"עזר מציון" מסבירים את העלייה החדה בכך שב-2012 נערך לראשונה בישראל מבצע מכוון עדות בצורה מגמתית על מנת להעלות את מספר תורמי מח עצם מעדות שייצוגן נמוך במיוחד במאגר.

   

  לתרומה התקשרו 1800-236-236 או באתר האינטרנט
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות עזר מציון
  זו זכות להציל חיים - אגם רודברג אחרי תרומת מח עצם
  צילום: באדיבות עזר מציון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים