שתף קטע נבחר

היכונו להמראה: הונחה אבן הפינה לשדה"ת תמנע

שדה"ת הבינלאומי ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל, שאמור להיפתח לטיסות ב-2017, עשה את צעדיו הראשונים בטקס הנחת אבן הפינה בהשתתפות רונה רמון: "חשבתי על קנדי, דה גול ובן גוריון"

שדה התעופה הבינלאומי החדש יצא לדרך! אבן פינה לשדה התעופה האזרחי הראשון מאז קום המדינה, על-שם אילן ואסף רמון ז"ל בתמנע, הונחה הבוקר (ה') בהשתתפות שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, אלמנתו של אילן ואמו של אסף, רונה רמון, ומכובדים נוספים.

 

עלות הקמת השדה בדרום נאמדת ב-1.7 מיליארד שקלים והקמתו תימשך כארבע שנים. השדה החדש, שיחליף את נמל התעופה של אילת, יישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, וכן לטיסות פנים ארציות.

 

כמו כן, פרויקט שדה התעופה בתמנע כולל מסלול המראות ונחיתות בוארך של יותר משלושה קילומטרים וכן מגדל פיקוח וטרמינל מרווח שייתן מענה לכשני מיליון נוסעים בשנה, ברמת שרות גבוהה. הפרויקט יכלול עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, עמדות חנייה למטוסי טורבו, אזורי תפעול, חנויות דיוטי פרי, מערך כבישים חדש ומגרשי חנייה לכלי רכב.

 

השר כץ ורונה רמון בהנחת אבן הפינה, היום בתמנע (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
השר כץ ורונה רמון בהנחת אבן הפינה, היום בתמנע(צילום: מאיר אוחיון)

 

במסגרת הפרויקט יורחב כביש הערבה בקטע שבין תמנע לאילת לארבעה נתיבים, שניים לכל כיוון. הנסיעה מתמנע לאילת תימשך כעשר דקות בלבד. בעתיד יחובר שדה התעופה לעיר אילת, באמצעות שלוחה של הרכבת המתוכננת לאילת.

 

בטקס הנחת אבן

הפינה שהתקיים ברמת תמנע, כ-18 קילומטרים צפונית לאילת, השתתפו בין השאר יו"ר מועצת רש"ת, עובדיה עלי, מנכל רש"ת, יעקב גנות, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, וראש מועצה אזורית חבל אילות, אודי גת. השר כץ אמר, כי החליט לקרוא לשדה התעופה החדש בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון כאות הערכה והוקרה למשפחת רמון על פועלה ותרומתה למדינת ישראל.

 

"כשחשבנו על הנצחה ממלכתית, חשבנו על מעגלים בינלאומיים שנוגעים באנשים, כך הגענו למצפה רמון", אמרה בטקס רונה רמון. "קרני רמון נקראים על שם מעבורת ה"קולומביה". פתחנו מרכז מבקרים והוספנו מצפה חלל, זה החיבור לנגב שאנחנו אוהבים.

 

"חשבתי על גודל הכבוד שנפל בחלקנו לקרוא לשדה התעופה על שם אילן ואסף רמון. חשבתי על קנדי, שארל דה גול, שדה דב ובן גוריון, אז הנה אנחנו פה עומדים בנגב, מכבדים ומחבקים את זכר אהוביי. אני רואה בזה כבוד גדול מאוד".

 

יום היסטורי לאילת ולמדינה. ראש העיר, השר כץ ורמון בטקס (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
יום היסטורי לאילת ולמדינה. ראש העיר, השר כץ ורמון בטקס(צילום: מאיר אוחיון)

 

כץ: "יום היסטורי לעיר אילת ולמדינת ישראל"

העבודות להקמת שדה התעופה 'רמון' החלו בעקבות החלטת הממשלה לאשר את הצעתו של השר כץ להטיל על רשות שדות התעופה להקים שדה תעופה בינלאומי, שיישמש כשדה אלטרנטיבי נוסף לשעת חירום.

 

"התחלת העבודות של שדה התעופה היא יום היסטורי לעיר אילת ולמדינת ישראל, שיאפשר לראשונה להקים שדה תעופה בינלאומי, ממנו יוכלו להמריא מטוסי סילון גדולים לכל יעד באירופה", אמר שר התחבורה, ישראל כץ. "מדובר בשדה התעופה האזרחי הראשון שנבנה מאז קום המדינה. פינוי שדה התעופה הקיים באילת יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה וישפר באופן משמעותי את איכות חייהם של תושבי העיר".

 

השר כץ הוסיף, כי הפרויקט יצור אלפי מקומות עבודה חדשים עבור עובדים, שיועסקו במיזם באופן ישיר ועקיף. לפני מספר חודשים פרסמה רש"ת את המכרזים הראשונים להקמת שדה התעופה בתמנע. המכרזים כללו ביצוע עבודות עפר ותשתיות, העתקת תשתיות קיימות, בהם קווי מים וחשמל, וביצוע קידוחים ופעולות הכנה נוספות בשטח. היקף מכזרים אלה נאמד ב- 150 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: באדיבות משרד התחבורה
כך הוא ייראה. שדה תעופה בתמנע
הדמיה: באדיבות משרד התחבורה
מומלצים