שתף קטע נבחר

תל-אביב: תוספת של כ-1,400 דירות חדשות

אחרי 5 שנים של דיונים, אישרו ועדות התכנון תוכנית "פינוי-בינוי" במתחם דפנה בת"א. במסגרת התוכנית, ייהרסו 21 שיכוני רכבת הכוללים 470 דירות, ובמקומם ייבנו מגדלים שיכילו עד 1,434 דירות חדשות, חלקן יהיו מיועדות לזוגות צעירים ולדיור להשכרה. בוועדה מבטיחים: "השדרה הירוקה על כל עציה תישמר"

אחרי 5 שנים של דיונים, אישרה הבוקר (ב') הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל-אביב את התוכנית להתחדשות עירונית במתחם דפנה בתל-אביב . במסגרת התוכנית, ייבנו עד 1,434 דירות חדשות בין הרחובות ארלוזרוב בצפון, דרך נמיר ממזרח ומדרום ודפנה והנרייטה סולד ממערב. זאת במקום 470 יחידות הדיור הקיימות כיום ב-21 שיכוני רכבת ישנים שנבנו בשנות ה-50 ואשר ייהרסו.

 

עוד על התחדשות עירונית בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית, שאושרה להפקדה וכעת תיפתח להגשת התנגדויות, צפויה לאפשר את חיזוק מערך המגורים באזור, על ידי הקמת אלפי יחידות דיור בשטח עיקרי של כ- 145,286 מ"ר. המתחם הוכרז כמתאים לפינוי-בינוי על ידי הוועדה הממשלתית להתחדשות עירונית עוד בדצמבר 2008, והתוכנית קודמה מאז על ידי הוועדה המקומית תל-אביב.

 

במשרד הפנים אומרים כי בשנים האחרונות שיתפה הוועדה המקומית את התושבים ואת בעלי הנכסים במתחם בכל שלבי התוכנית.

 

התוכנית מציעה הריסת המבנים הקיימים ויצירת 6 מתחמי מגורים, בכל מתחם מגדל בן 25 קומות ומבנה מרקמי בן 6 קומות, למעט המגרש הפונה לרחוב ארלוזורוב, ובו מוצעות 30 קומות ו-8 קומות בהתאמה. לאורך רחוב ארלוזרוב ודרך נמיר, קומת הקרקע תהיה בעלת חזית מסחרית.

 

הדמיית הפרויקט. יהיו גם דירות קטנות וגם דירות להשכרה (צילום הדמייה: ישר אדריכלים) (צילום הדמייה: ישר אדריכלים)
הדמיית הפרויקט. יהיו גם דירות קטנות וגם דירות להשכרה(צילום הדמייה: ישר אדריכלים)

 

השדרה הירוקה תישמר

בנוסף למגורים, יתאפשרו שימושים לתעסוקה ולמלונאות בדופן הפונה לדרך נמיר, בתמהיל שייקבע בתוכנית העיצוב האדריכלית. סך המסחר והתעסוקה לא יעלה על 15% מסך שטח התוכנית.

 

במשרד הפנים מסרו כי "צורת הבינוי של המגדל והמבנה לצדו, תאפשר בנייה של מספר רב של יחידות דיור, לצד החייאת העירוניות וחיי רחוב בזכות החזית המסחרית הפונה לרחוב". כמו כן, תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול גם דירות קטנות בשיעור של 20% מסך הדירות וכן 200 דירות להשכרה. הבנייה עצמה תהיה לפי התקן הישראלי לבנייה ירוקה.

 

בוועדה המחוזית מבטיחים כי "השדרה הירוקה המלווה את רחוב דפנה על כל עציה תישמר ואף תורחב מזרחה, וכן מתוכננות רצועות ירוקות הפתוחות למעבר הציבור, שיקשרו בין דרך נמיר לרחוב דפנה".

 

כמו כן, שימושים לצרכי ציבור יינתנו בכל מתחם בהיקף של 300 מ"ר (ו-600 מ"ר במתחם הגבוה הפונה לארלוזורוב), וכן על ידי המבנה לשימוש ציבורי המוקצה על שטח של למעלה מ-8 דונם בדרום-מערב התוכנית, עליו יש זכויות בנייה של 13,070 מ"ר. יצוין כי על התוכנית הופקד אדריכל אבנר ישר מישר אדריכלים ומנהלת אותה וקסמן גוברין גבע חברה להנדסה בע"מ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הדמייה: ישר אדריכלים
הדמיית מתחם דפנה. אלפי דירות חדשות
צילום הדמייה: ישר אדריכלים
מומלצים