שתף קטע נבחר

לומד חשבונאות, רוצה לשנות את העולם

תומר מאיר לא נרתע מהאפרוריות שמלווה את מקצוע החשבונאות ואחרי ההתמחות במשרד רואי חשבון מקווה להמשיך לתארים מתקדמים. בהפסקות הוא אוכל "בעיקר סנדוויצ'ים והמון קפה", חולם על חופשה מעבר לים ומקווה שההטבות במס לאקדמאים לא יבוטלו בגל הגזירות הכלכליות. סטודנט בשבוע

תומר מאיר, 28, סטודנט שנה ד' למנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות במכללה למינהל

 

מגורים: בחולון עם ההורים. כשאתחיל את ההתמחות בשנה הבאה, אעבור לתל-אביב.

 

עוד במדור סטודנט בשבוע :

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

מתנדב במגן דוד אדום כחובש רפואת חירום ונהג אמבולנס (צילום: איגור אלכסנדרובסקי) (צילום: איגור אלכסנדרובסקי)
מתנדב במגן דוד אדום כחובש רפואת חירום ונהג אמבולנס(צילום: איגור אלכסנדרובסקי)

 

למה בחרתי ללמוד חשבונאות: לימודי החשבונאות מעניקים לך ידע פיננסי שיכול לשמש אותך במגוון תפקידים בעתיד. בנוסף, הם מאפשרים לך להיחשף ולהבין את עולם העסקים בצורה טובה יותר. למרות העומס במהלך הלימודים, אני ממליץ לכל מי שעולם העסקים מעניין אותו ללמוד חשבונאות.

 

הדבר שאני הכי נהנה ממנו בלימודים: ההתפתחות האישית, ההתנסות והלמידה של מגוון התחומים הנלמדים במהלך התואר. זה מאפשר לך לבחון מגוון נושאים אקטואליים וציבוריים בצורה ביקורתית ולא לקבל אותם כמובנים מאליהם. מעבר לפן המקצועי, החברים עושים את חווית הלימודים למהנה במיוחד.

 

מילה טובה למכללה: במהלך לימודי החשבונאות נחשפים למרצים מעולים מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם. לימודי החשבונאות במכללה משלבים היבטים פרקטיים וישימים, ומתעדכנים באופן תמידי. החיבור לפרקטיקה בא לידי ביטוי בין השאר בשיתוף פעולה של המכללה עם משרדי רואי החשבון השונים.

 

מה הייתי משנה במוסד האקדמי שלי: בשנים האחרונות המכללה החלה לבצע שיתופי פעולה עם בתי ספר בחו"ל. צריך להמשיך ולהרחיב שיתופי פעולה אלו עם בתי ספר נוספים ולאפשר לסטודנטים המעוניינים בכך ללמוד סמסטר אחד או יותר מעבר לים.

 

הקושי בלימודים: העומס התמידי שאתה נמצא בו. צריך כל הזמן לתעדף ולהבחין בין עיקר לטפל. בנוסף לכך, עקב הזמן המצומצם שעומד לרשותך, עליך לתכננו כמעט תמיד מראש על מנת להגיע ליעדים שהצבת לעצמך.

 

מה אני אוכל בהפסקה: בעיקר סנדוויצ'ים וקפה. המון קפה.

 

הטבה שהייתי רוצה לקבל מהממשלה: כחלק מהגזירות הבאות יבוטלו נקודות זיכוי במס לאקדמאים. נקודות הזיכוי מפצות על השכר הנמוך שרוב האקדמאים מקבלים ותומכות בעובדים בשנים הראשונות לאחר סיום התואר. מדובר בסכום מאוד משמעותי עבור הסטודנטים. יש לדאוג שסטודנטים לחשבונאות יהנו מההטבה גם לאחר ההתמחות, שכן במהלך ההתמחות הם אינם מגיעים אף למדרגת המס הנדרשת.

 

קורס אהוב: במסגרת תוכנית מצטייני נשיא של המכללה עברתי סמינר בהנחיית ד"ר שמואל בכר בנושא "אושר מפרספקטיבה בינתחומית". במסגרת הסמינר חקרתי את נושא המנהיגות המעצבת ואושרו של העובד.

 

קורס שנוא: במהלך הלימודים התחברתי יותר לקורסים הריאליים מאשר לקורסים ההומניים.

 

כשליח הסוכנות היהודית בארה"ב. חוגגים 60 שנה למדינת ישראל ()
כשליח הסוכנות היהודית בארה"ב. חוגגים 60 שנה למדינת ישראל

 

מרצה אהוב: ד"ר שמואל בכר, ראש תוכנית מצטייני נשיא במכללה וד"ר מאיר קוגמן מבית הספר למינהל עסקים.

 

אם לא הייתי לומד חשבונאות הייתי לומד: רפואה. מאז שהתחלתי להתנדב במד"א כחובש ונהג אמבולנס לפני כשנתיים, תחום הרפואה מרתק אותי. היכולת שלך לעזור לאנשים במצבים קשים ומורכבים מעניקה לי פרספקטיבה שונה לחיים.

 

עבודה: כרגע אני מתרכז בפרוייקטים במכללה שמפאשרים קבלת מלגה. אני חושב שבדרך הזו אתה יכול גם לתרום לחברה וגם להרוויח יותר מעבודה רגילה.

 

פעילות מעבר ללימודים: בשיתוף תוכנית מצטייני נשיא של המכללה, יזמתי את פרויקט חלוקת המזון לעובדי הקבלן. הפרויקט מספק לעובדי הקבלן כריכים ומאפים הנתרמים על ידי בתי העסק השונים. בשנה השלישית לתואר, הייתי חבר בפאנל מקצועי מצומצם לייעוץ והבראת עסקים במשבר. במהלך הפרויקט עזרנו למספר עסקים קטנים לחזור למסלול ההצלחה, לאחר פיתוח תוכנית עסקית-כלכלית מקיפה של העסק.

 

בחופשה בין הסמסטרים: עצוב לומר שאין לי חופשת קיץ. ההכנה לבחינות מועצת רואי החשבון מצריכה זמן והשקעה רבים. בחופשות הקיץ במהלך התואר ניסיתי להתנדב יותר מן הרגיל ואף לעבוד יותר כדי להקל על העומס הכלכלי במהלך שנת הלימודים. אני כן משתדל ללכת לים מדי פעם ומתמקד בתחביב שלי - ריצה למרחקים ארוכים.

 

נסיעות אחרונות לחו"ל: חופשה קצרה בארצות הברית לפני כ-3 שנים.

 

תכניות לעתיד: בשנה הבאה אתחיל את ההתמחות במשרד רואי החשבון סומך חייקין (KPMG). בעתיד, אני מתכוון להמשיך לתארים מתקדמים ולהתפתח במגזר העסקי.

 

סטודנטים, רוצים להשתתף במדור? שלחו לנו פסקה על עצמכם ותמונה ל-

one.student.per.week@gmail.com . באמצעות מייל זה ניתן גם לפנות לסטודנטים המופיעים במדור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידן גרוס
תומר מאיר
צילום: עידן גרוס
מומלצים