שתף קטע נבחר

החרפה או זיוף? פשקוויל קורא לרצח "חרד"קים"

תחת הכותרת "מבצע חרדקירי" נכתב כי "החרד"קים" הם שלוחיו של "שלטון הרשע", ובשירותם ב"צבא הציוני", במחיצת בנות, הם פורצים את גדרי הצניעות. אחד ממספרי הטלפון מוביל למוקד הסברה הפועל נגד "סכנת הגיוס". חדו"ש הגישו תלונה במשטרה

הקצנה חריפה של "קמפיין החר"דקים " - או זיוף קריאה לאלימות נגדם? מנשרים המחולקים בריכוזי החרדים ה"קנאים" - בעיקר בירושלים - קוראים לרצח חיילים בני המגזר, כביכול בשם הרבנים. במודעות הנראות כמזויפות, נקרא הציבור ליטול חלק ב"מצווה" זו של ביצוע "חרקירי" בכל חייל חרדי - אף אם הדבר כרוך ב"מסירות נפש". קראו כאן את הפשקוויל.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

  

 

תחת הכותרת "מבצע חרדקירי" נכתב כי "החרד"קים" הם שלוחיו של "שלטון הרשע", ובשירותם ב"צבא הציוני", במחיצת בנות, הם פורצים את גדרי הצניעות - ועל כן יש להעמיד כוננות של קנאים בכל הארץ כדי לקיים "בהידור" את המצווה, ליטול רומח בידיהם ולפגוע באמצעותו בכל חייל חרדי "עד אשר ייתמו מח"טיאי (דו-משמעות – גורמים לחטא ומפקדי חטיבות, ק"נ) הרבים".

 

פשקוויל השטנה ()
פשקוויל השטנה

 

אחד ממספרי הטלפון המצורפים למודעה, מובילים למערכת לניתוב שיחות של "מבצר – המרכז להגנה מבעיות הגיוס", הפועל – בעיקר בהסברה – נגד "סכנת הגיוס". בהודעה הקולית הנשמעת בקו זה קורא הארגון, בין היתר, ל"דיווח על בחור או אברך שהתגייס או מתפתה להתגייס". מספר נוסף הוא של "מוקד ישועות" של קבר רחל, שעל פניו כלל אינו קשור לנושא.

 

יש מי שלקח את זה ברצינות

מנכ"ל עמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון), הרב עו"ד אורי רגב, הגיש תלונה במשטרה נגד המפיצים האלמוניים

של המודעות, בטענה כי עברו על שורת עבירות פליליות חמורות. "לאור גל האלימות נגד חיילים חרדים יש צורך בפעולה נמרצת וחד-משמעית כדי למנוע פצועים והרוגים", הסביר. "מי שמסית להרוג חיילים הוא טרוריסט לכל דבר, וכך יש לנהוג בו".

 

במכתב ששלח לראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', כתב רגב: "תוכנו של הכרוז מדבר בעד עצמו. בנסיבות המאבק האלים המתרחש בחוגים קיצוניים בקהילה החרדית כנגד החרדים המתגייסים לצבא, נראה שלא ניתן להתייחס אל הכתוב בשוויון נפש או בזלזול".

 

"אירועי התקופה האחרונה בשכונות חרדיות, והמתקפה האלימה על חרדים הממלאים את חובתם האזרחית בשירות הצבאי - מחייבים התייחסות מחמירה לאיומים אלה, ונחישות בהתמודדות. נראה כי דרושה התערבותכם הדחופה לוודא את חקירת האחראים לכרוז ופעולותיהם, אשר לכאורה מהוות עבירות פליליות חמורות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברחוב החרדי - ההסתה נמשכת
צילום: EPA
מומלצים