שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חוקן ושטיפות מעיים: לנקות את הגוף - ולרזות

  ניקוי רעלים הוא הצעד הראשון בדרך לשינוי תזונתי שישפר את הרגשתכם מבפנים ואת המראה שלכם מבחוץ. כריס קאר, שכבשה את אמריקה עם "הדיאטה הסקסית המשגעת" שלה, מסבירה איך מתחילים לפנות את הפסולת מהגוף. כתבה ראשונה בסדרה שתביא אתכם למשקל הרצוי

  האם ידעת שהאדם הממוצע צובר במעי הגס כ-5-3.5 קילו מיותרים של אשפה? איכס! אין ספק שיציאות לא סדירות גורמות לעלייה במשקל. אורך המעיים שלנו הוא כשמונה מטרים.

   

  לו פתחנו אותם ומתחנו אותם לכל אורכם - שטח הפנים שלהם, כולל כל הפיתולים, הקפלים וסיסי המעי - היה מכסה מגרש טניס. אין ספק, אם כן, שבשטח גדול כזה יש מקומות מסתור רבים לאשפה.

   

   

  עוד על דיאטה :

   

  אם הפסולת אינה עוברת בצורה תקינה במעי הגס, היא מצטברת בו, נרקבת ומתקשה וגורמת לבעיות רבות כמו עצירות, כאבי בטן, הפרעות עיכול, פגיעה במערכת החיסונית, עלייה במשקל ואפילו דיכאון.

     

  אנשים רבים מתפתלים באי-נוחות ומעקמים את אפם ברתיעה כשמדברים איתם על יציאות, ובמיוחד, כשהדבר כרוך בצינור שאמור להיכנס לישבנם. "זה לא טבעי! דברים אמורים לצאת משם החוצה ולא להיכנס פנימה!" נו, באמת. תתגברי על זה. אין שום דבר "לא טבעי" בניקוי מעיים. זו שיטת ריפוי שנמצאת בשימוש מאז תקופת המצרים הקדמונים.

   

  חוקנים

  חוקנים (enemas) מסייעים לשיפור התפקוד של החלק התחתון של המעי הגס, שנקרא גם "המעי הגס היורד". קל להשתמש בהם בבית והם מספקים הקלה משמעותית לאנשים הסובלים מעצירות.

   

  הכלל הראשון לשימוש בחוקנים: השלימי עם העובדה שאת עומדת להכניס לעצמך צינור לתחת. הכלל השני: עצבי את חדר האמבטיה שלך כמו אשראם לניקוי רעלים. העובדה שאת עושה לעצמך חוקן אינה מחייבת אותך להיות בסביבה סטרילית. עמעמי את האור, השמיעי ברקע מוזיקה מרגיעה, הדליקי נר והירגעי.

   

  רוב שקיות החוקן מגיעות בגודל של 2-1 ליטרים והן כוללות פתח מיוחד להצמדת הצינורית. זה קל מאוד. כשאת ממלאה את השקית, הקפידי שפתח הצינורית יהיה סגור, אחרת המים יציפו את האשראם, במקום את המעי שלך. מלאי את השקית מים פושרים או מזוקקים (הכלור שבמי הברז הורס את החיידקים הידידותיים שבמעיים). לפני שאת מחדירה את הצינור לפי הטבעת, פתחי את הצינורית והניחי לכמה טיפות מים לזרום לכיור כדי להוציא את הבועות. סגרי אותה שוב ותלי אותה על מתלה מגבות או על ידית הדלת. הקפידי שהשקית תהיה גבוהה ממך (כוח המשיכה פועל כאן היטב!).

   

  שכבי על צד שמאל כשהברך הימנית שלך כפופה קרוב לחזה והרגל השמאלית ישרה. שמני את קצה הצינורית במעט שמן קוקוס והחדירי אותה לפי הטבעת. עצרי רגע, גברת! את לא חייבת ללכת רחוק. 7.5-5 ס"מ יספיקו בהחלט.

   

  שחררי את הסוגר בהדרגה והניחי למים למלא אותך באיטיות. אם המים יזרמו מהר מדי, את עלולה להרגיש את הצורך להתרוקן מוקדם מדי. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, כדאי לך להתמלא מעט במים, לסגור את הצינורית ולהירגע. זהו "שלב ההשריה". כשתרגישי מוכנה, הזרימי פנימה עוד מים. אם יש לך אומץ, התגלגלי באיטיות על הגב בברכיים כפופות ועסי את הבטן בכיוון השעון.

   

  בשלב הבא, התגלגלי לאט לצד ימין ואפשרי למים להגיע לאזורים אחרים של המערכת. נשים הרפתקניות במיוחד יכולות לנסות את תנוחת הכריעה. שימי את ראשך על הרצפה וכרעי על ברכייך, כאילו את יוצרת מעין חצובה.

   

  סגרי את הצינורית והוציאי אותה באיטיות. נסי להחזיק את המים בבטן במשך 20-15 דקות ולאחר מכן, הוציאי אותם לתוך האסלה. אם לא תוכלי להתאפק למשך זמן רב כל כך, אל דאגה. עשי זאת כשתהיי מוכנה. אם את מרגישה שלא התרוקנת מספיק בפעם הראשונה, את יכולה לחזור על התהליך. לפעמים גזים חוסמים את היציאה. אחרי שהם ישתחררו, הסיבוב השני של החוקן יהיה יעיל יותר.

   

  כשתסיימי, רוקני את השקית משאריות המים ושטפי אותה במים חמים. השתמשי בסבון אורגני עדין. כדי להימנע מהעברת חיידקים, אל תחלקי את השקית עם מישהו אחר!

   

  חוקן מסייע לתפקוד החלק התחתון של המעי הגס (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  חוקן מסייע לתפקוד החלק התחתון של המעי הגס(צילום: shutterstock)

    

  שטיפות מעיים

  שטיפות מעיים (colonics) טובות אפילו יותר מחוקנים, כיוון שהן יכולות להגיע לכל חלקי המעי הגס: העולה, הרוחבי והיורד. מכונת שטיפה מזרימה מים לעומק המעי בלחץ עדין מאוד. בעוד בחוקן ניתן להזרים למעי רק כליטר של מים, השטיפה יכולה להחדיר לשם כ-22 ליטר מים בטיפול אחד. כפי שאת יכולה לתאר לעצמך, זה אינו טיפול שאת יכולה לבצע בכוחות עצמך. תזדקקי לשם כך לאיש מקצוע מיומן.

   

  טיפול ממוצע של שטיפת מעיים נמשך 60-45 דקות. אם את סובלת מעצירות קשה או מבעיות בריאות שמחייבות ניקוי רעלים עמוק יותר, ייתכן שיהיה צורך בטיפולים נוספים.

   

  יש שתי צורות של שטיפת מעיים: האחת מבוססת על כוח הכבידה (גרביטציה) והאחרת על לחץ. איש מקצוע מיומן יכול לחולל פלאים בעזרת שתי השיטות, אך אני ממליצה על השיטה הראשונה, שכן שטיפת לחץ עלולה להחמיר מצבים של עצירות קשה.

   

  אחרי שתהיי מכוסה בסדין או במגבת ממותנייך ומטה, המטפל יחדיר בעדינות ספקולום שמרוח בחומר סיכה לפי הטבעת שלך. הוא יזרים את המים בהדרגה, ותרגישי איך את מתמלאת בהם לאיטך, בדומה לתחושה הנלווית לחוקן. בשלב הזה, הוא יעסה את בטנך בעדינות. מטפל טוב יודע כיצד ללחוץ על נקודות מיוחדות באזור השוקיים, כפות הרגליים והגב, שיסייעו לפינוי מהיר ויעיל יותר של פסולת. כשתרגישי מוכנה להשתחרר, הזרם יתחלף והפסולת תזרום החוצה.

   

  זו מערכת סגורה לחלוטין, כך שלא תיגרם לך אי נעימות כלשהי. החדר לא יתלכלך ולא יתמלא ריח רע. תוכלי אפילו לראות מה יוצא ממך דרך חלונית קטנה במכונה. השטיפות האלו ילמדו אותך הרבה על מה שטוב ורע במערכת העיכול שלך.

   

  אנשים שמתנגדים לשטיפות מעיים טוענים שאפשר להתמכר להן. זה לא צריך להדאיג אותך. חשבי על שטיפת המעיים כעל אימון גופני: הלחץ העדין של המים מפעיל את השרירים. הוא מעודד את הפריסטלטיקה – התכווצות השרירים החלקים שמעבירה את המזון דרך מערכת העיכול. אחרי שהניקוי הראשוני מסתיים יש לבצע את השטיפות כטיפול אחזקתי בלבד, פעם בעונה או כמה פעמים בשנה.

   

  אחת הטענות האחרות נגד שטיפות המעיים היא שהן שוטפות החוצה גם את החיידקים הידידותיים. למעשה, חיידקים טובים יכולים לגדול רק בסביבה נקייה. ניתן ליטול תוספי פרוביוטיקה אחרי השטיפות כדי לאכלס מחדש את המעי בחיידקים ידידותיים. אחרי שכל הפסולת תתפנה, המעי ייצור בעצמו איזון מחודש ומשופר בין החיידקים הטובים לרעים.

   

  הדאגה היחידה שצריכה להטריד אותך היא שהטיפול יתבצע בניקיון ובמיומנות.

   

  תנוחת כריעה

  האסלה המודרנית לא מותאמת לדרישות המעי שלך. במצב הרצוי, כפות הרגליים שלך צריכות להיות מורמות כ-45-25 ס"מ מעל הרצפה, כדי שהברכיים שלך יהיו גבוהות יותר מהירכיים. הרמת הרגליים לתנוחת כריעה מעודדת התרוקנות מלאה.

   

  אין צורך להוציא את האסלה ולהתקין חור ברצפת האמבטיה. תוכלי לקנות שרפרף תמיכה שמתאים לאסלות רגילות ויאפשר לך להתרווח מייד בתנוחה המתאימה להתרוקנות בריאה. אם את רוצה לחסוך כסף, פשוט השתמשי בסל כביסה קטן או בפח אשפה.

   

  בנוסף לתנוחת הכריעה, גם שרירי בטן חזקים עוזרים "להזיז את העניינים". התחילי לתרגל כפיפות בטן, יקירתי.

   

  שטיפות מעיים מגיעות לכל החלקים במעי הגס (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  שטיפות מעיים מגיעות לכל החלקים במעי הגס(צילום: shutterstock )

   

  שילובי מזון

  דרך נוספת לשפר את העיכול, הספיגה והיציאות וכתוצאה מכך, את רמת האנרגיה והבריאות הכוללת, היא שילובי מזון אסטרטגיים. למזונות שונים יש זמן מעבר שונה (הזמן שעובר מאז כניסתם לגוף ועד יציאתם ממנו). בנוסף, מזונות שונים זקוקים לאנזימי עיכול שונים ולתנאים שונים של חומציות ובסיסיות.

   

  שילובי מזון נכונים יכולים להסדיר את התנועה במערכת העיכול ולמנוע "פקקים". לעומת זאת, שילובים לא נכונים גורמים לחסימות צמתים ולהפרעות תנועה קשות, שיתבטאו בצורת גזים עם ריח רע, ריקבון, עודף ריר, עצירות, עיכול לא יעיל ונפיחות.

   

  לא כולם רגישים לארוחות מרוכזות עם שילובי מזון גרועים. גלי יוזמה ואחריות ונסי זאת בעצמך. אם את סובלת מהפרעות עיכול אחרי הארוחות, ייתכן שתרגישי בשינוי משמעותי.

    

  העקרונות הבסיסיים של שילובי מזון:

  • אכלי מלון בנפרד או אל תאכלי אותו בכלל (זמן העיכול – 30-15 דקות).
  • אכלי פירות בנפרד (זמן העיכול – 2-1 שעות).
  • עמילנים (דגנים, ירקות שורש, קטניות, דגני בוקר, לחם) מתאימים לירקות (3 שעות).
  • חלבונים (אגוזים, זרעים, קטניות, בשר) מתאימים לירקות (4 שעות). זמן העיכול של חלבון מן החי עשוי להיות 8 שעות או יותר.
  • חלבונים ועמילנים אינם משתלבים היטב.
  • חלבונים ופירות אינם מהווים שילוב טוב. גם עמילנים אינם מתאימים לפירות.
  • אבוקדו הוא בעצם פרי, אך הוא עשיר בחלבונים ובשומנים טובים ושייך למשפחת העמילנים. למרות זאת, הפרי הנפלא הזה משתלב יפה עם כל מזון.
  • הירקות הם כמו שוויצריה – ניטרליים לחלוטין ומשתלבים היטב עם כל דבר (זמן עיכול 3-2 שעות).
  • למרות שפירות מומלצים לאכילה בנפרד, את יכולה להכין שייקים ומיצים משילוב של פירות וירקות.

   

  המידע המלא בספר "דיאטה סקסית משגעת " מאת כריס קאר, בהוצאת פוקוס. עריכה מדעית: ליאורה אקוקה גולדברג, יועצת תזונה   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אין שום דבר "לא טבעי" בניקוי מעיים
  צילום: shutterstock
  דיאטה סקסית משגעת
  ד"ר רק שאלה
  מומלצים