שתף קטע נבחר

משבוע הבא: יותר מסים על מוצרי יוקרה

לפיד חתם על הגדלת מס הקנייה על טרקטורונים ומסכי טלוויזיה שגודלם יותר מ-50 אינץ'. מסים יוטלו גם על פרוות, יאכטות, מטוסים פרטיים ואמבטיות ג'קוזי. בספטמבר יעלה המס גם על כלי רכב ששוויים 300 אלף שקל לפחות. הכנסות המדינה צפויות לגדול בכ-110 מיליון שקל בשנה

רכבי יוקרה, טרקטורונים, ריהוט עתיק, מטוסים פרטיים וגם ג'קוזי: במטרה להעלות את הכנסות המדינה ממסים וכפי שכבר הודיע בעבר שכך ייעשה, חתם היום (ה') שר האוצר יאיר לפיד על צו המטיל מסים על שורת מוצרי יוקרה. מדובר במוצרים שחלקם חבים כבר עתה במס קנייה וכן במוצרי יוקרה נוספים שהיו פטורים ממס זה עד כה.

 

 • לפיד עדכן את נתניהו: מסים על מוצרי יוקרה

   

  בהתאם לצו על חתם השר ושעליו הודיעה רשות המסים, מיום ראשון הקרוב (18.8) יועלה שיעור מס הקנייה הקיים על טרקטורונים מ-30% ל-50%, תבוצע העלאה מ-15% ל-30% של מס הקנייה על מסכי טלוויזיה שגודלם מעל 50 אינטש וכן יוטל מס קנייה בשווי 550 שקל למקרר שגודלו מעל 800 ליטר.

   

  מ-1 בספטמבר 2013 יעלה המס על כלי רכב יוקרתיים ששוויים מעל 300 אלף שקל - שרובם נמצאים בדרגת זיהום האוויר הגבוהה ביותר.  מס זה מתווסף למס בשיעור 83% הקיים כיום, המוטל על מחיר הרכב ליבואן. כך, למשל, רכב שמחירו לצרכן מיליון שקל, ישלם מס קנייה בשיעור 97% ממחירו ליבואן, במקום 83%.

   

  המהלך, שגובש ברשות המסים ויצא לדרך בצו שנחתם היום על ידי שר האוצר, צפוי להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בכ-110 מיליון שקל בשנה ולפי האוצר הוא נועד "לצמצם את אי השוויון בנטל הכלכלי ולסייע בצמצום הגירעון".

  השר לפיד. את הסיגרים הוא כבר ייקר (צילום: אלעד דיין) (צילום: אלעד דיין)
  השר לפיד. את הסיגרים הוא כבר ייקר(צילום: אלעד דיין)

   

  המהלך כולל כאמור גם הטלת מס על מוצרי יוקרה שעד היום לא היו חייבים במס קנייה, הכוללים כגון פרוות, ריהוט עתיק, יאכטות, אופנועי ים, מטוסים, בהתאם לפירוט הבא:

   

  • מס קנייה בשיעור של 15% יוטל על רכישת מטוסים פרטיים (מלבד אלו המשמשים לצורך מתן שירות תעופה סדיר, לחקלאות או לכיבוי שריפות).

   

  • מס בשיעור של 15% יוטל על רכישת יאכטות ומס של 20% על אופנועי ים.

   

  • מס בשיעור של 20% יוטל על מי שירכוש פרוות וריהוט עתיק.

   

  • מס קנייה יוטל גם על אמבטיות מסוג ג'קוזי בשיעור של 12% ותמ"א (תוספת מכסת אחוזים) בשיעור של 60%, כך שהמס האפקטיבי בייבוא יהיה בשיעור של 19.2%. לפי הודעת רשות המסים, מס הקנייה יוטל רק על ג'קוזי שאחת ממידותיו החיצוניות לרבות האלכסון עולה על 100 ס"מ, וזאת על מנת לא לחייב במס קניה ג'קוזים קטנים המשמשים לרוב לצרכים רפואיים.

 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  שר האוצר לפיד
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים