שתף קטע נבחר

הרב עובדיה אושפז. תפילות לרפואתו

בסוף השבוע חש מנהיגה הרוחני של ש"ס כאבים עזים, והבוקר הגיע לבית החולים "הדסה עין כרם", שם הוא עובר סדרת בדיקות. "הרב היה אמור לעמוד על הרגליים ולהתחיל פיזיותרפיה, אך ההחלמה מתעכבת", מספר אחד ממקורביו. ברחוב החרדי מתפללים לרפואתו

הרב עובדיה יוסף הגיע הבוקר (א') לבית החולים "הדסה עין כרם" לאחר שחש ברע, ככל הנראה בהמלצת רופאו האישי, ואושפז. הרב חש ברע כבר ביום שישי האחרון, ולא מסר את השיעור השבועי אמש (כמדי מוצאי השבת).

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בים שישי חש מנהיגה הרוחני של ש"ס כאבים עזים בגבו, ומקורבים לרב מספרים כי במהלך השבת לא היה מסוגל לדבר עם בני הבית. לפני כשלושה חודשים נפל הרב בביתו שבירושלים בדרכו לבית הכנסת הצמוד, ונחבל בפלג גופו התחתון. בעקבות כך, אושפז הרב שלוש פעמים – האחרונה שבהן בראשית חודש יולי, אז עבר הרב ניתוח בהרדמה מלאה לאיחוי החוליות בגבו.

 

"בודקים שאין סיבוך"

המקורבים מספרים כי השבר התאחה, והרב היה אמור להתחיל פיזיותרפיה, אך הכאבים העזים לא פסקו – ולא

ברור מה מקורם. "הרב כבר היה אמור לעמוד על הרגליים, ולהתחיל את הפיזיותרפיה, אך ההחלמה מתעכבת ובודקים שאין סיבוך", אומר אחד מבאי בית הרב, "ולכן הצוות הרפואי החליט על האשפוז".

 

בשנה האחרונה אושפז מנהיגה הרוחני של ש"ס, בן ה-93, מספר פעמים, ובחודש ינואר האחרון דווח כי הרב עבר אירוע מוחי קל. את השיעור השבועי אמש העביר בנו – הראשון לציון הנכנס, הרב יצחק יוסף. קרוביו ותלמידיו מבקשים להתפלל לרפואתו, ולקריאה הצטרפו אף ביטאונים חרדיים שאינם שייכים לזרם הספרדי, דוגמת היומון החסידי "המבשר", שפרסם בעמודו הראשון קריאה להתפלל "לרפואתו השלמה של מרן הגאון הרב עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה".

 

מחר (יום ב') תיערך עצרת תפילה בכותל לרפואתו, במעמד בנו, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ורבנים בכירים ברחוב החרדי-ספרדי.

 

מדוברות בית החולים "הדסה עין כרם" אושר כי הרב עובדיה הגיע הבוקר לבית החולים וכי אושפז להליך של בדיקות וטיפולים. פרופ' חיים לוטן, מנהל אגף לב, מסר כי הרב חש בטוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים