שתף קטע נבחר

הרב שרלו מציג: תפילה לשלום העם הסורי

הרב יובל שרלו חיבר תפילה לשלום אזרחי סוריה, ובתנועת "בני עקיבא" הודיעו כי התפילה תאמר השבת בכל הסניפים בארץ ובעולם, ואף קראו לציבור בכל בתי הכנסת לאמרה: "הציבור צריך לראות מבעד למסך העוינות והאיבה". בנוסח התפילה: "תעורר ברוצחים את האנושיות הפשוטה ואת מידת הרחמים"

רגע לפני התקיפה הצבאית של ארה"ב והמערב, גם בישראל יש מי שמתערב במצב הפנימי בסוריה – קצת אחרת: הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר "אורות שאול" ומרבני "צהר", חיבר תפילה לשלום אזרחי סוריה - ובתנועת ב"בני עקיבא" כבר הודיעו כי יאמרו אותה השבת, ואף קראו לציבור כולו להצטרף ליוזמה. 

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

מדריכים בתנועת הנוער הדתית "בני עקיבא" ביקשו להתפלל עם החניכים לשלום הסורים הנטבחים בידי בני עמם, ולא ידעו איך, עד שאחד מרבניה, הרב יובל שרלו, נרתם וחיבר עבורם קטע תפילה מיוחד: "ריבונו של עולם, עורר ברוצחים את האנושיות הפשוטה ואת מידת הרחמים".

 

"לראות מבעד למסך האיבה"

מתנדבי שנת השירות בסניף פתח תקווה לא יכלו לשבת בחיבוק ידיים למשמע הזוועות מסוריה, וכתבו לרב:

"אנו יוזמים שהסניפים במחוז דן של תנועת 'בני עקיבא' יתפללו להפסקת הטבח". הם ביקשו עזרה בניסוח התפילה, והמלצה בדבר פרקי תהילים מסוימים שיש לקרוא לשלום הסורים.

 

הרב שרלו המליץ לחברי הגרעין על פרקים ל"ז וק"כ, המבטאים, בין היתר, את ערך השלום ואת חובת האדם לעשות טוב, והציע להם לאמץ קטע תפילה שניסח לעצמו למען העם הסורי. בעקבות כך קרא מזכ"ל בני עקיבא, דני הירשברג, לכל החניכים בארץ ובעולם, ולציבור כולו, לאומרה בבתי הכנסת ובסניפי התנועה בשבת הקרובה.

 

"אני גאה ביוזמה של החניכים, הרואים את דברי רבי עקיבא 'חביב אדם הנברא בצלם' כתורת חיים", אמר המזכ"ל, "הציבור הישראלי בכללו צריך לראות מבעד למסך העוינות והאיבה את הכאב של אותם אזרחים הנפגעים מהרודן הסורי".

 

נוסח התפילה המלא שחיבר הרב יובל שרלו:

ריבונו של עולם, העושה שלום במרומיו,

 

אף שלא הוסמכנו לתקן תפילות – אין אנו יכולים עוד להביט אל הטבח הנעשה בעולמך ולא להתפלל על כך; אף שאנו יודעים כי שני הצדדים במלחמה הם שופכי דמים פראיים – אין אנו מסוגלים לשתוק בשעה שנפגעים רבים שהם מחוץ למעגל הלחימה.

 

אנו פונים אליך בתפילה כי תעורר ברוצחים את האנושיות הפשוטה ואת מידת הרחמים, את ההכרה כי

כולנו נבראנו בצלם א-לוהים וכי גם למידת האכזריות יש גבולות, ותופיע בעולם את מה שכתבת בתורתך "שופך דם האדם באדם דמו יישפך, כי בצלם א-לוהים עשה את האדם".

 

שלח בנו גם את התבונה לדעת מה לעשות בשעה הקשה הזו, בו שוב מתגלה הצד האפל שביצרם הרע של בני אדם, ואין אנו יודעים מה מוטל עלינו מול מציאות מרה זו; שלח בנו את היכולת לפעול ככל יכולתנו כדי למנוע שפיכות שמים בעולם, ובמיוחד בארץ הקדושה והרחבה, עליה כתבת בתורתך "וְלֹא תַחֲנִיפוּ אֶת הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם בָּהּ כִּי הַדָּם הוּא יַחֲנִיף אֶת הָאָרֶץ, וְלָאָרֶץ לֹא יְכֻפַּר לַדָּם אֲשֶׁר שֻׁפַּךְ בָּהּ כִּי אִם בְּדַם שֹׁפְכוֹ".

 

עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל, ואמרו אמן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
"אין אנו מסוגלים לשתוק". מתוך התפילה
צילום: AP
הרב יובל שרלו
מומלצים