שתף קטע נבחר

עוד החמרה: קוצב לב הושתל ברב עובדיה

מנהיגה הרוחני של ש"ס המאושפז זו הפעם השנייה החודש, בטיפול נמרץ פנימי בבית החולים הדסה עין כרם - ועבר הליך להשתלת קוצב לב. הרב נמצא בהכרה, אך בציבור החרדי גוברת הדאגה לשלומו, ואירועי שמחת בית השואבה הוחלפו במקומות רבים, בתפילות לרפואתו

החמרה נוספת במצבו הבריאותי של הרב עובדיה יוסף: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, עבר ניתוח להשתלת קוצב לב בבית החולים הדסה עין כרם, זאת לאחר שאושפז אמש (מוצ"ש) בטיפול נמרץ פנימי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, זו הפעם השנייה החודש. בשבועות האחרונים הידרדר מצבו הבריאותי של הרב הישיש, והוא אושפז כמה פעמים ולא מסר את שיעורי התורה הקבועים במוצאי השבת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

מבית החולים "הדסה עין כרם" נמסר כי הרב עובדיה עבר בהצלחה השתלת קוצב לב זמני, שהושתל עקב שינויים בקצב הלב. הרב נמצא בהכרה מלאה, מצבו יציב ובסיום הפרוצדורה הוא הוחזר להמשך טיפול והשגחה ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בביה״ח הדסה עין כרם.

 

רק לפני כשבועיים שוחרר הרב מאשפוז בן שבוע במחלקת לטיפול נמרץ פנימי - שם קיבל טיפול אנטיביוטי תוך-ורידי לטיפול בזיהום שבו לקה. פינויו של הרב הערב נעשה כשהוא בהכרה מלאה, אך למרות זאת בציבור החרדי מודאגים בשל גילו המופלג של הרב שחגג השבוע את יום הולדתו ה-93. בכמה מוקדים חרדיים הופסקו חגיגות שמחת בית השואבה הייחודיות לסוכות בעיצומן, והחלו תפילות לרפואת רבי עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה. 

 

ביום חמישי, חג סוכות, נפטר אחיו הצעיר של הרב, נעים עובדיה, והוא בן 92. בהמלצת בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, הוחלט שלא לבשר לו על כך, עקב מצבו הבריאותי בחודש הקרוב, זאת כדי שלא יתחייב ב"שִבעה" ובדיני האבלות האחרים הנהוגים לאחר פטירת אח.

 

החמרה על החמרה

הרב עובדיה מעד בביתו שבירושלים לפני כשלושה חודשים וחצי,בדרכו לבית הכנסת הצמוד, ומאז יצא וחזר מבית החולים

מספר רב של פעמים, הפעם האחרונה, כאמור, לפני כשלושה שבועות, אז פונה בניידת טיפול נמרץ. גם לפני כחודש אושפז הרב יוסף, ומאז שב לבית החולים לבדיקות. הנפילה הובילה לחבלה קשה בפלג גופו התחתון, ובראשית חודש יולי עבר הרב ניתוח בהרדמה מלאה לאיחוי החוליות בגבו.

 

המקורבים מספרים כי השבר התאחה, והרב היה אמור להתחיל פיזיותרפיה, אך הכאבים העזים לא פסקו – ולא ברור מה מקורם. "הרב כבר היה אמור לעמוד על הרגליים, ולהתחיל את הפיזיותרפיה, אך ההחלמה מתעכבת", סיפר ל-ynet אחד מבאי בית הרב, לאחר האשפוז לפני כחודש.

 

בשנה האחרונה אושפז מנהיגה הרוחני של ש"ס, בן ה-93 מספר פעמים, ובחודש ינואר האחרון דווח כי הרב עבר אירוע מוחי קל. זה כבר למעלה מחודש שהוא אינו מעביר את השיעור השבועי במוצאי השבת.


פורסם לראשונה 22/09/2013 00:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
תפילות לרפואתו. הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים