שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב עמאר: 'העיסוק בירושת מרן - פשע גדול'

  בראיון ל-ynet מתייחס לראשונה הרב הראשי לשעבר לטענות נגדו, כאילו הוא מבקש לרשת את מקומו של הרב עובדיה, המאושפז במצב קשה - ומכחיש אותן מכל וכל. "אני אשם בכל, אני יודע", אמר הרב בציניות, והוסיף כי לדעתו איש אינו ראוי לרשת את "גדול הדור" הנוכחי

  הרב הראשי לשעבר, שלמה עמאר , מתנער לראשונה מהעיסוק בזהות יורשו של הרב עובדיה יוסף כמנהיג רוחני וכפוסק הלכה, ומגדיר זאת כ"פשע גדול". בשיחה עם ynet הכחיש הרב עמאר את הטענה כי הוא מבקש לסמן עצמו כממשיך דרכו של הרב, והבהיר כי מי שעושה כן, ובמיוחד בשעה ש"מרן" בן ה-93 מאושפז בבית החולים במצב קשה מאוד - הוא "חסר לב, חסר דעת וחסר טעם".

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

   

  בימים האחרונים האשימו מקורבים לרב עובדיה יוסף את הרב עמאר ואנשיו, כי הם מנהלים מאבק ירושה נגד בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, שלטענתם סומן דווקא הוא על ידי אביו כממשיך דרכו ברבנות. בתגובה אומר כעת הרב הראשי היוצא, כי לדעתו איש אינו ראוי לרשת את "גדול הדור" הנוכחי, והעיסוק בכך הוא "צחוק", "בדיחה" ו"משחק ילדים". על עצמו אמר: "אני בכל אופן לא ראוי להיות עפר תחת כפות רגליו. אמרתי את זה כל השנים. אני באמת בטל ומבוטל למרן".

   

  "אני אשם בכל, אני יודע"

  המתיחות בין הצדדים הגיעה לשיאה אמש (יום א') בעצרת תפילה המונית לרפואת הרב יוסף, בכותל המערבי. רבבות משתתפים גדשו את הרחבה כדי "לקרוע שערי שמים", אך מה שנראה היה בתחילה כמפגן אחדות של הרבנים הבכירים במחנה, הפך למחזה מביך: רבני משפחת יוסף, מועצת חכמי התורה של ש"ס ואחרים עמדו בקדמת הבמה וניהלו את התפילה, ואילו הרב עמאר, שהיה הראשון להגיע למקום, בחר לשבת מאחור. הרב המקובל בניהו שמואלי התיישב לצדו לאורך כל העצרת, ובכך מנע מבוכה גדולה יותר.

   

  צפו: הראיון עם הרב עמאר    (צילום ועריכה: אלי מנדלבאום)

  צפו: הראיון עם הרב עמאר    (צילום ועריכה: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לאחר העצרת עקץ הרב עמאר בציניות את אלה שהאשימו אותו בפתיחת מאבק הירושה: "אני אשם בכל, אני יודע. אני אשם ואני אשם". לדבריו, הוא בוכה ומתפלל "יומם ולילה" בגלל מצבו של הרב יוסף – ורק בגללו, ואת זאת "השם יודע". הוא הוסיף כי הוא מוכן לספוג את העלבון אם תפילותיו יתקבלו – "שמרן יקום על רגליו, ואני אראה אותו חוזר. שיהיה בריא ויחזור שלם בגופו, שלם בנפשו, שלם בתורתו, שלם בהנהגתו לעם כולו".

   

  הרב עמאר, שהיה הראשון להגיע, בחר לשבת מאחור. הרב המקובל בניהו שמואלי התיישב לצדו לאורך כל העצרת, ובכך מנע מבוכה גדולה יותר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  הרב עמאר, שהיה הראשון להגיע, בחר לשבת מאחור. הרב המקובל בניהו שמואלי התיישב לצדו לאורך כל העצרת, ובכך מנע מבוכה גדולה יותר(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  הרב עמאר אמר כי יש הסכמה חוצת מחנות כי הרב יוסף הוא "גדול הדור", והוא מתפלל שלא נישאר כולנו יתומים,

  כדבריו. עוד הוסיף, כי "אין עוד בדורות האחרונים אדם שהפסקים שלו נשמעו בחייו כמו מרן". הרב הראשי לשעבר ציין כי הרב החולה הוא מנהיג רוחני גם ל"המונים" וגם לתלמידי החכמים, ב"שילוב מופלא", והוא שהדריך וגיבה את כל גדולי הפוסקים מתחילת דרכם. "בפסקים הכי קשים שפסקנו תמיד, אלמלא הוא שנתן לנו דחיפה וגב – לא יכולנו לעמוד. גם בעגונות, גם בהיתר הממזרים ועוד".

   

  "המשבר בעצם החולי שלו הוא של כלל ישראל. אנחנו חייבים כולנו להתפלל ולבכות יומם ולילה ולא להפסיק. אל נא יהי עולם בלי ירח. שלא תחסר הנהגה נפלאה זו. ידענותו - אין לה דוגמה בכל העולם. זה אחד בדורו. אנחנו במשבר נורא, בשיברון לב אמיתי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  "אני באמת בטל ומבוטל למרן". הרב עמאר עם הרב עובדיה יוסף
  צילום: עמית שאבי
  מומלצים