שתף קטע נבחר

למרות ההרשעה: גיבוי רבני לרב מוטי אלון

זמן קצר לאחר שהורשע הרב אלון במעשים מגונים, הזמין אותו הרב דרוקמן, ממנהיגי הציונות הדתית, להמשיך וללמד את שיעור התורה השבועי בישיבתו. חברת פורום תקנה לשעבר: "הרב דרוקמן מתיר את דמם של התלמידים. זהו מעשה שיש בו חילול ה' ורמיסת כבודם של הנפגעים"

פחות משבוע לאחר הרשעתו במעשים מגונים בכוח בקטין, זוֹכה הרב מרדכי אלון לגיבוי משמעותי מאחד הרבנים הבכירים ציונות הדתית. ל-ynet נודע כי הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי הציבור הדתי-לאומי, הזמין את הרב המורשע ללמד תורה בישיבתו, "אור עציון", בשיעור שבועי שימסור לתלמידים. אתמול (א') כבר התקיים השיעור הראשון לראשונה מאז הכרעת הדין בעניינו של אלון.

  

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על פרשת הרב אלון:

 

 

בימים האחרונים נמנע הרב דרוקמן מהבעת עמדה פומבית ביחס לרב אלון ולא שב על התבטאויותיו מן העבר לטובת האיש או נגד אלה שייחסו לו עבירות מין - ככל הנראה מחשש מפני ההד הציבורי שיהיה לדברים. בעבר ספג ביקורת על כך שבתמימותו גיבה גם את זאב קופולוביץ',

לשעבר ראש ישיבת "נתיב מאיר", שהורשע במעשים מגונים בתלמידיו, ובכך לכאורה פגע - אז ועתה - שוב בקורבנות. 

 

ואולם ל-ynet נודע כי כבר בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר שנודעו תוצאות המשפט, הזמין דרוקמן את אלון להמשיך ללמד בישיבתו - כפי שנהג בשנים האחרונות. ואכן, אתמול שב הרב המורשע לשגרת הלימוד, ולאחר שמסר שיעור בבית כנסת בירושלים, הדרים ל"אור עציון" שביישוב מרכז שפירא.

 

שיעורו השבועי של הרב אלון בישיבת "אור עציון", שהוא עצמו מבוגריה, נערך בשעת לילה מאוחרת יחסית ובהשתתפות מספר מצומצם של תלמידי ישיבה ואברכי כולל. הוא נוסד לפני שלוש שנים בדיוק, חצי שנה לאחר קביעת "פורום תקנה" כי האיש חטא בעבירות דתיות ומוסריות חמורות בתחום המיני, ובעקבות המלצת המשטרה להעמידו לדין. את השיעור יזם הרב דרוקמן כהבעת תמיכה באלון וכגיבוי לו.

 

מאז ההרשעה, הרב דרוקמן הוא היחיד שהביע תמיכה, גם אם לא פומבית, ברב אלון, אך ההערכה היא כי ישנם עוד כמה רבנים בולטים המאמינים בחפותו של הרב אלון,  וככל שיחלוף הזמן ייתכן שיצאו אף הם להגנתו.

 

רמיסת כבודם של הנפגעים

דרוקמן הוא רב ומחנך מהחשובים בציונות הדתית, ויש הרואים אותו כבכיר ביותר שבהם.

הוא מכהן בין היתר כיו"ר של מרכז ישיבות ואולפנות בני-עקיבא ושל הנהלת איגוד ישיבות ההסדר ונחשב לרב הלא רשמי של תנועת הנוער בני-עקיבא שבה הוא חבר הנהלה. ככזה, להחלטותיו עשויות להיות משמעותיות עבור מאות אלפי בני נוער ומבוגרים - תלמידים, חניכים ובוגרים של מוסדות אלו.

 

בתגובה לתמיכה של הרב דרוקמן ברב אלון, אמרה איילת וידר-כהן, חברת פורום תקנה לשעבר, כי המעשים החמורים של הרב אלון הותירו "פצעים וצלקות בל יימחו בנפשם, בגופם ובנשמתם של תלמידיו". לדבריה, תגובתו של הרב דרוקמן מהווה פגיעה קשה נוספת בנפגעים.

 

"הרב דרוקמן נחקר בעבר ע"י היועץ המשפטי לממשלה על כך שלא טיפל ולא דיווח אודות פגיעות מיניות שנעשו על ידי הרב קופלוביץ' בישיבת נתיב מאיר", היא אמרה. "לצערנו הוא ממשיך לנקוט במדיניות של חיפוי על פוגעים ובכך מתיר את דמם של התלמידים. זהו מעשה שיש בו חילול ה' ורמיסת כבודם של הנפגעים". וידר-כהן, המכהנת כחברת הנהלה ב"קולך" מסרה עוד כי תנועתה מחזקת את ידי הנפגעים ומביעה אמון מלא בדבריהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ'
שיעור שבועי בישיבת "אור עציון". הרב מוטי אלון
צילום: נועם מושקוביץ'
צילום: גיל יוחנן
גיבוי לא פומבי. הרב חיים דרוקמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים