שתף קטע נבחר

איך מגיירים את ילדיי שנולדו בפונדקאות הכי מהר?

שאלה:

 

שלום רב,

 

אני מעוניין מעט בהכוונה אודות גיור בארה"ב. אני רופא כירורג במקצועי, עובד וחי באנגליה בשנים האחרונות, יליד הארץ והוריי יהודים. אחרי זוגיות קשה, בחרתי להיכנס להליך פונדקאות מביצית של נוכרייה וכן פונדקאית נוכרייה. זה פשוט הכי קל וזול יחסית.

 

ההיריון נמצא כעת בשלביו האחרונים, ואני מעוניין ששני ילדיי, בן ובת, יעברו גיור בארצות הברית שיהיה מוכר גם בארץ, ללא בעיות או "התעללות" של הממסד בילדים. אני מעוניין לעבור את הגיור בעודי בארה"ב. אשהה באזור ניו-יורק וסביבתה.

 

אודה לך אם תוכל להסביר לי מעט על ההליך, ועל ההבדל בין הבת לבן. גם תכננתי שחבר שהוא אורולוג ילדים יבצע את המילה בארץ. חשוב לי לערוך ברית מילה בזמן, שמונה ימים לאחר הולדת בני, בארצות הברית, שם נשהה מספר שבועות לאחר הלידה.

 

אודה להסבר האם גיור רפורמי בארה"ב יוכר גם בארץ, ואם יש לך המלצה היכן ומי יוכל לייעץ ולסייע בגיור ילדיי?

 

תשובה:

 

שלום וברכה, ואיחולים להצלחה בלידה וגידול הילדים. מאוד חשוב שהילדים יהיו יהודים כדין, גם מבחינת העיקרון, וגם כדי למנוע מהם בעיות בעתיד, וכפי שעולה מדבריך.

 

באופן עקרוני יש אפשרות לבצע גיור אורתודוכסי בניו-יורק שיוכר על-ידי הרבנות בישראל. יש לדעת שהגיור נתפס במסורת היהודית כתהליך של הצטרפות לעם ישראל ובה בעת גם לאימוץ הדת היהודית על ידי המתגייר. לפיכך בתי הדין לגיור בארץ ובעולם דורשים שהמתגייר יאמץ אורח חיים יהודי מסורתי, ובמקרה של גיור תינוקות וקטינים דורשים זאת מהורי המתגייר.

 

בית הדין יבקש לדעת כי המתגייר יגדל בסביבה מסורתית-דתית, ולשם כך תצטרך לקבל על עצמך שמירת שבת, כשרות, וכן שהילדים לכשיגדלו - ילמדו במסגרת חינוך ממלכתית-דתית.

 

אני ממליץ לך לפנות לאחד משני הרבנים הבאים הפועלים בניו-יורק, ואשר הגיור שלהם עשוי להיות מוכר בארץ:

הרב אבי ווייס בריברדייל, או הרב השכל לוקשטיין במנהטן (כאן המקום להבהיר כי הרב אבי וייס מנהל בשבוע האחרון מאבק מול הרבנות שהכניסה אותו, לטענתו, ל"רשימה שחורה" של רבנים שהיא לא מכירה בהם). 

 

גיור רפורמי או קונסרבטיבי, לא יוכר על-ידי הרבנות בישראל, ואחת ההשלכות לכך היא שהילדים לא יוכלו בעתיד להינשא בנישואים המקובלים על ידי רוב הציבור בישראל. ההבדל בין בנים לבנות הוא בכך שבן צריך לעבור גם ברית מילה. מעבר לכך - שאר ההליכים דומים.

 

כל טוב ובהצלחה (משיב: הרב רונן לוביץ').

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
איך מגיירים הכי מהר?
צילום: shutterstock
מומלצים