שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה תוכנית לבניית 35 אלף דירות בת"א
  משרד הפנים אישר את תוכנית המתאר העירונית של תל אביב יפו לשנת 2025. במסגרתה ייבנו 35 אלף יחידות דיור, תוזז התחנה המרכזית, שדרות רוטשילד יחוברו לים ותיאסר בניית מגדלים במתחם העיר הלבנה. במקביל, אושרה גם תוכנית לחידוש שוק הכרמל והוספת 318 יחידות דיור במתחם

  העיר תל-אביב ממשיכה להתרחב: תוכנית המתאר של העיר תל-אביב-יפו (המכונה "ת"א 5000") אושרה היום (א'), לאחר שהוועדה המחוזית מחוז תל-אביב החליטה להפקיד אותה להתנגדויות הציבור. תוכנית זו, הכוללת הקמה של 35 אלף יחידות דיור, קובעת את מגמות התכנון של העיר ללא הפסקה עד לשנת 2025.

   

  תל-אביב: אושרה התוכנית לשיפוץ שוק הכרמל

  דירות, עסקים ומלונות: שוק הכרמל ישופץ ב-2014

  רוצים לרכוש דירה בת"א? חכו לגיל 50

   

  התוכנית גובשה על ידי מינהל ההנדסה של העירייה ואושרה על ידי הוועדה המקומית בחודש מרס האחרון. עד כה לתל אביב לא היתה תוכנית מתאר כוללת ומסמכי מדיניות לגבי אזורים שונים בעיר הם שהובילו את התכנון בעיר. עריכת תוכנית מתאר מחזקת את השקיפות התכנונית. כלומר, העיר חולקה למתחמי תכנון (תעסוקה, התחדשות עירונית, מגורים, הגבלת מספר הקומות בבניינים, מתחמים לשימור ועוד) כך שתושבי העיר ויזמים לא יהיו נתונים להפתעות תכנוניות.

   

  לתוכנית יעד להוספת 35 אלף יחידות חדשות בעיר עד שנת 2025. כמו כן התוכנית מסדירה ומוסיפה מבני ציבור. עוד נקבע, כי מסופי התחבורה בדרום העיר יועתקו למקומות אחרים ובמקומם יהפוך מתחם התחנה המרכזית לקומפלקס של תעסוקה, מלונאות ומגורים.

   

  גם בית המעצר אבו כביר יפונה ויהפוך לאזור תעסוקה. צומת חולון שבקריית שלום (באזור מגרשי מכבי תל-אביב) יהפוך גם הוא לאזור תעסוקה.

   

  לפי התוכנית שאושרה, שדרות רוטשילד במרכז העיר יתחברו אל הים. באותה הסביבה, במתחם העיר הלבנה, תיאסר בניית מגדלים. כמו כן, לפי התוכנית, ישמרו מבני הטמפלרים שמול בסיס הקריה. .

   

  ממשרד הפנים נמסר כי תוכנית המתאר המקומית תעניק סמכויות לוועדה המקומית לאשר תוכניות מפורטות התואמות את תוכנית המתאר הכוללנית. "בעידן חברותה של מדינת ישראל ב-OECD כל כלי שיש בו שקיפות, בהירות ומתווה כללים לפיתוח עירוני משמעותי אך מבוקר ובר קיימא הוא אל"ף-בי"ת של תכנון נאות, ובהתאם לכך, חזון 'תל אביב עיר עולם'".

   

  שוק הכרמל: 318 יחידות דיור

  במקביל לתוכנית הכוללת, אושרה למתן תוקף תוכנית הבנייה במתחם שוק הכרמל (תוכנית ת"א 3888). לפיה ישוקם שוק הכרמל וישלב בסביבתו 486 יחידות דיור (תוספת של 318 יחידות).

   

  התוכנית אינה תחומה רק לשוק הכרמל עצמו, אלא כוללת גם את חניון "הכרמלית", חלק מ"גן הכובשים" ומגרשים בבעלות רשות מקרקעי ישראל, הנמצאים ממערב לשוק המערבי. לפי התוכנית, מעל 9 דונם יוקצו לתעסוקה, השוק יתפרס על 14.5 דונם, מבני הציבור יחלשו על כ-20 דונם וכ-3 דונם יוקצו למלונאות ותיירות. יתר השטחים יהיו למגורים.

   

  כמו כן, התוכנית קובעת כללים להצבת דוכני השוק, קירוי קל והצבת אלמנטים של תשתיות וריהוט רחוב כנדרש. בנוסף, התוכנית מציעה הקמת מרכז לוגיסטי וחניה תת קרקעית לטובת הציבור.

   

  משרד הפנים הוסיף כי התוכנית גם תטיב עם תושבי "כרם התימנים" ו"כרם ישראל" שיהנו ממגרשים עם יעוד למבני ציבור בשכונתם. כמו כן נמסר כי התכנית מגדירה זכויות והוראות בנייה באזורי דופן השוק ותאפשר התחדשות עירונית באזור כולו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים