שתף קטע נבחר

החלה הבנייה בחריש: "נקדם רכבת ותעשייה"

עבודות הבנייה בחריש החלו השבוע. שר השיכון שניצל את ההזדמנות לסייר במקום הבטיח לפעול לקידום רכבת והקמת אזור תעשייה שישרתו את 100 אלף התושבים שמייעדים לעיר. אכלוס הדירות הראשונות: אוגוסט 2015

אחרי חודשים רבים של מאבקים ציבוריים, מאבקים משפטיים ובעיקר תהיות הציבור בנוגע לטיבה של עסקת נדל"ן באזור - ביישוב חריש  מתחילים לבנות דירות.

 

חריש: הקבלנים מוכרים דירות ב-30% יותר

חריש על המפה: מובילה במכירת דירות

הקבלנים בחריש: להחזיר את מענק הפריפריה

 

השבוע חברת דונה (600 יחידות דיור) וחברת מגידו (230 יחידות דיור) החלו בתהליך הבנייה ומשרד השיכון לא פספס את ההזדמנות לבקר במקום. שר השיכון, אורי אריאל, הגיע ליישוב יחד עם מנכ"ל המשרד, שלמה בן אליהו ובכירים נוספים מהמשרד על מנת לראות מקרוב את המתרחש.

 

"נפעל להבאת רכבת ואזור תעשייה לעיר"

אמנם בניית היסודות רק החלה אך הבטחות גדולות כבר נזרקות לאוויר. ממשרדו של השר נמסר היום (ו') כי אריאל מתכוון לפנות לשר התחבורה ולפעול להבאת רכבת לעיר. כמו כן, השר אמר כי הוא מתכנן לפעול יחד עם יו"ר סיעתו (הבית היהודי), שר הכלכלה נפתלי בנט, כדי להקים במקום אזור תעשייה שייתן מענה ל-100 אלף התושבים שצפויים, על פי התכנון, לאכלס את העיר בשנים הקרובות.

  

"מדובר בעיר חדשה, מתוכננת ומודרנית לכל דבר ועניין, כאשר זו עיר עם דיור בר השגה במחירים אטרקטיביים במיוחד", אמר אריאל. לדבריו, "חשוב להרחיב גם את שטחי התעסוקה בעיר ולדאוג כי גם יישובי המיעוטים באזור חריש, אום אל קוטוף ומייסר, ישודרגו במסגרת בניית חריש".

 

"נדאג גם ליישובי המיעוטים באזור", שר השיכון בחריש (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
"נדאג גם ליישובי המיעוטים באזור", שר השיכון בחריש(צילום: חורחה נובומינסקי)

 

עד היום שווקו בחריש מגרשים לבניית 4,763 יחידות דיור, ויחד עם תוספת של תקנת שבס (תוספת חוקית של 20% במספר היחידות על חשבון הקטנת הדירות) הגיע מספר הדירות ל-5,715 יחידות אשר שווקו ב-31 מתחמים ל-24 יזמים ועמותות. האכלוס הצפוי של הדירות הראשונות יהיה באוגוסט 2015. כעת מתבצעות במקום עבודות פיתוח בהיקף של מעל 120 מיליון שקל, ואלו צפויים להגיע ל-200 מיליון שקל עד סוף השנה.

 

בנוסף, יצאה לדרך בנייתם של כ-30 מוסדות ציבור וניתנו היתרי בנייה לאלפי יחידות דיור שצפויים להביא קבלני ביצוע נוספים.

 

משרד השיכון מסר כי הגלגול השני של שיווק הקרקעות ביישוב יתבצע במהלך השנתיים הקרובות. שיווקים אלו, כך מקווים במשרד, יביאו לבנייתן של עוד כ-6,000 יחידות דיור.

 

התנהלות שיווק היחידות הנוספות תהיה שונה בתכלית מהשיווק המאסיבי שהיה בעבר ולכן גם המחירים לקרקע צפויים לעלות. בנוסף, התחלת הבנייה במקום תורמת לעליית ערך הדירות בסביבה. מאסת השיווק וסבסוד עלויות הפיתוח נקשרו לכוונתו של השר הקודם, אריאל אטיאס (ש"ס), לייעד את היישוב לחרדים.

 

נכון להיום, הדירות מהקבלנים בחריש עומדות על מחיר התחלתי של 800 אלף שקל לדירת 4 חדרים. רכישה דרך אחת העמותות תעלה כ-100 אלף שקל פחות.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים