שתף קטע נבחר

הרב אוירבך: "למסור את הנפש נגד הגיוס"

התבטאות פומבית ראשונה מאז ההסכמות בוועדת שקד על מתווה חוק הגיוס: הרב שמואל אוירבך, אחד משני מנהיגי הציבור הליטאי, קרא שלא להתפשר בשום צורה בקרב על הגיוס: "אנו חרדים להמשך קיומה של המדינה. נילחם וניאבק על כלות הנפש ממש"

בציבור החרדי עדיין בוחנים את המשך המאבק בחוק הגיוס , ובחוגים הקנאים מבקשים לקבוע את הטון: הרב שמואל אוירבך, מנהיג "הפלג הירושלמי" של הזרם הליטאי, נשא אתמול (מוצאי השבת) נאום פומבי ראשון של מנהיג חרדי מאז ההסכמות בוועדת שקד על מתווה החוק, וקרא לחסידיו "למסור את הנפש ממש" במאבק נגד הגיוס.

 

<< עוד חדשות ועדכונים - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הרב אוירבך, שמנהיגותו מהווה אופוזיציה לגישתו הפרגמטית-יחסית של בכיר הרבנים הליטאים, אהרון לייב שטיינמן, נאם בערב התרמה לשופרו, עיתון "הפלס". לאור אירועי השבוע האחרון הפך האירוע למפגן כוח של הפלג הירושלמי, הדוגל בקו בלתי-מתפשר בסוגיית גיוס תלמידי הישיבות.

 

עוד חדשות בערוץ היהדות :

 

"זכות הקיום היחידה של מדינת ישראל הייתה מכוח זה שהיא תמכה בלומדי התורה והחזיקה אותם", אמר הרב אוירבך. "כעת אנחנו חרדים להמשך קיומה. נילחם וניאבק על כלות הנפש ממש". הוא קרא לאיחוד כוחות בציבור החרדי כולו, ובפרט הליטאי, לקראת המשך המאבק - "למרות המחלוקות הקשות".

 

ביום שני השבוע יתקיים כינוס היסטורי משותף לשלושת מועצות גדולי וחכמי התורה - של "אגודת ישראל" החסידית, "דגל התורה" הליטאית וש"ס הספרדית - לאחר שהרב שטיינמן, שדגל עד עתה במאבק שקט ובהידברות, קרא לציבור החרדי כולו לצאת לרחובות ל"עצרת זעקה ותפילה" נגד החוק המתגבש.

 

בהודעה רשמית שפרסמו אנשי הרב שטיינמן מיד לאחר אישור הסנקציות הפליליות ביום רביעי שעבר, הם ספרו כי הוא "התבטא בכאב גדול ובדמעות כי זהו "חילול השם איום ונורא". הוא אף הורה לאנשיו לכוון את חצי הביקורת בעניין לעבר ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
הרב אוירבך
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים