שתף קטע נבחר

רבנים: התפללו לכישלון המו"מ עם הפלסטינים

על רקע הדיווחים על התקדמות המשא ומתן המדיני, קוראים, בצעד חריג, רבנים בכירים בציונות הדתית להוסיף לתפילת העמידה קטע מיוחד נגד הכוונה "לקרוע את ארץ נחלתנו". בין החתומים על ה"קול הקורא" הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור והרב אביחי רונצקי

רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים לציבור לשאת תפילה מיוחדת "למען שלמות הארץ", זאת על רקע הדיווחים על התקדמות במשא ומתן המדיני ו"הלחץ הגובר על ראש הממשלה להסכים לנסיגות נוספות רחמנא לצלן".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

אני רובוט: יש לכם בחירה חופשית?

 

ב"קול קורא" שהפיצו רבנים וראשי ישיבות דתיים-לאומיים, מחוגי הימין, הם קבעו כי לתפילת העמידה של ימות החול, הנאמרת שלוש פעמים ביום, יש להוסיף קטע תפילה שחיבר הרב מרדכי אליהו ז"ל, לשעבר הרב הראשי וממנהיגי המחנה, נגד הכוונה "לקרוע את ארץ נחלתנו".

 

הקריאה הקולקטיבית להוספת קטע דווקא בחלק החשוב ביותר של שחרית, מנחה וערבית אינה דבר שגרתי. משתמשים בה בדרך כלל רק בעתות משבר של ממש, כמו בזמן בצורת גשמים. כעת נקרא הציבור לעשות כן - ב"תפילת העמידה", בשעת פתיחת ארון הקודש ובהדלקת נרות שבת.

 

"שמרנו והצילנו מיד אויב"

הקריאה תפורסם בסוף השבוע בעיתונות הדתית ובעלונים המחולקים בבתי הכנסת, כשהיא חתומה על ידי הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב שמואל אליהו, הרב דב וולפא, הרב אביחי רונצקי, הרב יהושע שפירא ואחרים.

 

"אבינו מלכנו, הפר עצת מהרסינו ומחריבינו", נכתב בתפילת הרב אליהו האב, "אנא רחום, ברחמיך הרבים, בטל מעלינו גזרות קשות, ואל תתן נחלתך לחרפה, למשול בם גויים. שמרנו והצילנו מיד אויב, ותן בנו עוז וגבורה לבנות ולנטוע את ארץ קודשך, ויהי רצון מלפניך שנזכה לרשת את ארצנו".

 

"מזה מספר חודשים מתנהל משא ומתן מדיני שבמרכזו הדרישה לוויתורים נוספים על חבלי ארץ ישראל", כתבו הרבנים בקול הקורא. "עינינו הרואות ששרי ממשלה, סגני שרים וחברי כנסת, חרדים אף הם מפני תוכניות הרות-אסון, ויצאו בעצם ימים אלה בהצהרות שעניינם אחד: שלמות ארץ ישראל בסכנה!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הרב חיים דרוקמן
צילום: אורות
צילום: אפי שריר
הרב שמואל אליהו
צילום: אפי שריר
צילום: אוהד צויגנברג
הרב דב ליאור
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: צביקה טישלר
הרב אביחי רונצקי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים