שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בחיפה: 114 יחידות במקום 48

בשכונת רמות רמז יקומו 4 בניינים חדשים בני 7 קומות במחיר של 1.6 מיליון שקל ל-6 חדרים. גם בשכונת נווה דוד ייבנו כ-400 יחידות דיור במקום 75

לא רק במרכז הארץ: 114 יחידות דיור חדשות יוקמו במסגרת תוכנית עיבוי-בינוי ברמות רמז בחיפה. על הפרויקט אחראים "אלמוג פינוי בינוי" מקבוצת אלמוג, בשותפות עם היזם בני קליין.

 

10 בנייני רכבת נהרסו לטובת שכונה חדשה

מחקר: פינוי-בינוי דוחק חלשים מהשכונה

הצעה: פרויקטי פינוי-בינוי ינוהלו ע"י המדינה

 

העסקה היא חלק מפרויקט עיבוי-בינוי מוכרז, אותו מקדמת עיריית חיפה, במתכונת של תמ"א 38/2 והיא כוללת פינוי של שני בניינים בני 48 יחידות ברחוב יחזקאל וחביבה רייך, ובניית ארבעה מבנים בני 7 קומות כל אחד ובהם 114 יח"ד, במקומם.

 

מחירי הדירות שישווקו בפרויקט צפויים להתחיל מ-1.6 מיליון שקל לדירת 6 חדרים, בשטח 124 מ"ר ומרפסת בשטח נוסף של כ-11 מ"ר כולל מחסן וחניה. הצפי לקבלת היתרים הוא כחמישה חודשים ואכלוס הבניינים צפוי תוך שנתיים וחצי.

 

2.3 דירות על כל אחת שתיהרס

מדובר על יחס של 2.3 דירות חדשות על כל דירה ישנה שתהרס. זהו יחס נמוך ובמיוחד באזורים שמחוץ לגוש דן, שם רכיב הבנייה תופס חלק דומיננטי ממחיר הדירה (בשל עלויות הקרקע הזולות יחסית למרכז הארץ).

 

יחס זה הושג בשל מספר סיבות: האחת, יציאתו של הפרויקט במסגרת תמ"א 38/2 שהביאה הקלות נרחבות במיסוי ואגרות. בנוסף, שכונת רמז בחיפה נחשבת ליקרה (מחיר הקרקע ליחידה ממוצעת עומד על כ-800 אלף שקל). נקודה נוספת היא שבמסגרת הפרויקט לא תיבנה חניה תת-קרקעית, כך שבסופו של דבר מדובר בפרויקט כלכלי ליזמים.

 

"הקבוצה רואה בחיפה יעד אסטרטגי להשקעה ולבניה זאת בשל הביקושים הערים למגורים בעיר", אמר היום (ב') יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג, עם יציאתה העסקה.

  

בני קליין, היזם השותף בפרויקט, אמר כי "נבחנת האפשרות לשיתוף פעולה עם הנהלת הטכניון. ממגעים מוקדמים שקיימנו עימם, עולה כי קיים מחסור חריף בפתרונות דיור לסטודנטים ברמה של כ-1,500 דירות הנדרשות באופן מיידי".

 

יש לציין, כי במקביל ליציאתו אל הדרך של פרויקט זה, מקדמת חברת אלמוג בשיתוף חברת פלאי א.ס. נדל"ן פרויקט מקיף של פינוי-בינוי בשכונת נווה דוד בדרום העיר. הפרויקט כולל פינוי של כ-75 יחידות דיור ברחובות המלך אמציהו, המלך שלמה ואסתר המלכה ובניית כ-400 יחידות דיור במקומם. שם התוכנית מאושרת כבר משנת 2005 וההליך מצוי לקראת חתימת ההסכמים האחרונים עם הדיירים. מחירה הצפוי של דירה בפרויקט זה יעמוד על כ-1.1 מיליון שקל לדירת 4 חדרים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים