שתף קטע נבחר

קבוצות הרכישה משתלטות על חריש

קבוצת רכישה חילונית שעמדה מאחורי המאבק נגד ייעוד חריש לחרדים, רוכשת עוד זכויות לבניית דירות מקבלן. בתוך שנה וחצי זינקו המחירים ביישוב ב-15%. כעת המחיר ההתחלתי לדירת 4 חדרים עומד על כ-707 אלף שקל

נראה כי קבוצות הרכישה ממשיכות להשתלט על היישוב חריש שבאזור ואדי עארה. קבוצת הרכישה החילונית "חריש הירוקה" הודיעה אתמול (ג') כי חתמה על הסכם אופציה לרכישת זכויות בנייה להקמת 128 יחידות דיור ביישוב חריש מידי חברת הנדל"ן רייסדור.

 

חריש - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר ברכישה שנייה שמבצעת קבוצת הרכישה, המנוהלת על ידי חמי בר-אור, מקבלן - בפעם הקודמת לפני כשנה וחצי זכתה במכרז של משרד השיכון להקמת 711 יחידות דיור יחד עם קבוצת "נאות חריש". אז המחיר עמד על 630 אלף שקל לדירת 4 חדרים.

 

מספר חודשים לאחר מכן חברת הנדל"ן אשדר, שזכתה בזכויות להקמת 598 דירות ביישוב, החליטה לוותר על הבנייה ולעשות "אקזיט מהיר" עם רווח של 32 מיליון שקל - לאחר שקבוצת הרכישה שילמה לה עבור הקרקע 70 מיליון שקל. מחיר דירות 4 חדרים בשלב זה כבר עמד על 650 אלף שקל.

 

בהמשך זכתה קבוצת חריש הירוקה במכרז השלמה של 122 יחידות דיור, וכאן שווקה דירת 4 חדרים במחיר התחלתי של 670 אלף שקל. אלא שכעת הודיעה חריש הירוקה כי מחיר הדירות שירכשו מידי רייסדור יעמוד על 707 אלף שקל לדירת 4 חדרים. בסך הכל מדובר בזינוק של 15% במחירי הדירות בחריש בתוך שנה וחצי בלבד.

 

קלף מנצח ביד?

"כשאתה עובד עם קבוצת ניהול אחראית ועומד במחירים - יש קלף מנצח ביד כי אתה יכול להוציא את הקרקע במחיר יותר טוב, ולקבל את הדירות במחיר שחוסך רווח יזמי", מסביר בר-אור ל-ynet. לדבריו, "המומנטום של משבר הדיור משך הרבה מאוד צעירים לחריש, ואלו רכשו דירה במחיר שבמקומות אחרים הם רק יכלו לחלום עליה".

 

"למרות שהקבלנים המשווקים ביישוב כבר דוחפים את רף המחירים לכיוון ה-850 אלף שקל ואפילו מתקרבים ל-900 אלף שקל לדירת 4 חדרים, אנחנו מתחילים בשבוע הבא בשיווק של פרויקט חדש שיציע דירות 4 חדרים החל מ-707 אלף שקל לדירה", מוסיף בר אור.

 

לדבריו, לחברת רייסדור יש מגרשים נוספים בחריש, בהם מגרש לבניית 127 יחידות מגורים, ו"מגרש זה יכול להיות השלב הבא שקבוצת חריש הירוקה תרכוש".

 

ג'קי סוויסה, מנכ"ל חברת אילה-א.ג.מ המשמשת כחברת הניהול של קבוצת חריש הירוקה, מוסיף כי "אנו רואים בחריש מקום מיוחד והזדמנות לבנות בית במקום איכותי ובמחירים שלא יחזרו עוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטלי בר-אור
חריש. קבוצות רכישה וחילונים
צילום: נטלי בר-אור
מומלצים