שתף קטע נבחר

ת"א: קבלן יבנה בניין שלם - רק להשכרה

חברת בנייה משפחתית תהרוס בניין ישן בצפון ת"א במסגרת תמ"א 38, ותבנה מחדש בניין שיכלול כ-11 דירות - כולן יושכרו לציבור הרחב. המטרה: להרוויח לא פחות מ-10% תשואה מדי שנה. המחירים שיוצעו לדיירים: כ-6,000 שקל בחודש לדירות 3 חדרים וכ-10,000 שקל מדי חודש לדירות הפנטהאוז

תוכנית הדיור של שר האוצר אמנם עדיין רק בגדר תוכנית, אך נראה כי קבלנים בעיר תל-אביב מתחילים ליישם אותה. קבוצת הבנייה גבאי הודיעה היום (ב') על פרויקט נדל"ן חדש בשכונת הצפון הישן בתל-אביב, שבו הדירות יוצעו להשכרה בלבד ולא למכירה - מתוך כוונה למקסם רווחים. בחברה סבורים כי בעיר שבה התשואה עומדת בדרך כלל על 2%-3% בלבד, בפרויקט זה תתקבל תשואה בגובה של 10%.

 

 

"בגלל שרכשנו את הקרקע (מבעלים פרטיים - א.ש) במחיר זול יחסית, ואנחנו גם מבצעים את הפרויקט - הצפי הוא לתשואה של 10% על הפרויקט החדש", טוען אלי גבאי, מנהל קבוצת הבנייה גבאי. הקבוצה, שהשקיעה בסך הכל כ-12 מיליון שקל בפרויקט, רכשה בניין דו-קומתי ישן ברחוב יהודה המכבי פינת רחוב עמיאל ב-6 מיליון שקל, ומתכננת לשפצו במסגרת תוכנית תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש).

 

על פי התוכנית, הבניין הישן, שכולל רק קומת מסחר ודירת מגורים אחת, ייהרס - ובהשקעה של עוד כ-6 מיליון שקל ייבנה מחדש לאחר קבלת היתר הבנייה. בתום הליך הבנייה הוא צפוי לכלול 5.5 קומות מעל קומת המסחר שיכללו בין 11-16 דירות חדשות בשטח של כ-65 מ"ר - שיהיו, כאמור, מיועדות להשכרה לציבור הרחב.

 

הבניין ברחוב יהודה המכבי שבו יוקם הפרויקט החדש (צילום: רועי בר) (צילום: רועי בר)
הבניין ברחוב יהודה המכבי שבו יוקם הפרויקט החדש(צילום: רועי בר)

 

1.2 מיליון שקל הכנסה לשנה

התחשיבים, לפי הקבלן, מדברים על סך של 100 אלף שקל הכנסה משכירות כל חודש (40 אלף שקל יגיעו מקומת המסחר, שם יושב כיום בית הקפה "קפה-קפה" וכן מספרה מקומית). בחישוב שנתי, מדובר על הכנסה של 1.2 מיליון שקל - שהם 10% מההשקעה.

 

"זה במיקום מצוין ואנחנו חברה משפחתית שרוצה להשאיר לעצמה דירות", מסביר גבאי. לדבריו, "מכירה היא יותר משתלמת, אבל רכשנו (את הבניין - א.ש) במחיר טוב והתשואה תעמוד על 10%. אם נמכור נרוויח יותר - אבל החלטנו להשכיר".

 

הדירות בפרויקט יושכרו לטווח של שנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות. המחירים: דירות 3 חדרים בשטח של 65 מ"ר עם מרפסת יושכרו החל מ-6,000 שקל לחודש. דירת הפנטהאוז שתתפרש על פני שטח של 100 מ"ר עם מרפסת בשטח של 45 מ"ר, תוצע להשכרה ב-10,000 שקל לחודש. בשלב זה, החברה אף שוקלת להקטין את שטח הדירות, כך שכל קומה תכלול יותר יחידות דיור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי בר
מישן לחדש. הבניין ברחוב יהודה המכבי
צילום: רועי בר
מומלצים