שתף קטע נבחר

אידיגיטל החלה להציע ביטוח על אייפון ואייפד

המחיר: 280 שקל לשנה לאייפון והשתתפות עצמית עד 429 שקל לא כולל טוטאל לוס. לאייפד מבקשים 280 שקל לשנה, עם השתתפות עצמית של עד 360 שקל. לא מדובר במחירים הנמוכים ביותר בשוק. הרשת השיקה היום סניף ותערוכה במתחם שרונה בת"א

בעקבות התחרות? רשת אידיגיטל (iDigital) החלה למכור לאחרונה ביטוח לאייפד ואייפון. ביטוח לכל סוגי האייפון עולה 280 שקל לשנה, בתשלום אחד. השתתפות עצמית: עד 429 שקל (כולל שבר במסך) - תלוי בנזק. ביטוח לאייפד עולה 400 שקל לשנה, השתתפות עצמית: עד 360 שקל. 

 

 

בין סוגי האייפון, יש הבדלים בסכומי ההשתתפות העצמית: השתתפות העצמית באייפון 5, 5S, 5C תעלה 119 שקל, למעט תיקון מסך שעולה 429 שקל. השתתפות עצמית בתיקון אייפון 4 תעלה 195 שקל. באייפד: השתתפות עצמית תעלה 260 שקל למעט אייפד אייר, שם ההשתתפות - 360 שקל.

 

השירות מוצע במקביל לאחריות לשנה חינם, שהרשת מציעה לפי הוראות אפל העולמית. לעומת הביטוח, האחריות מקיפה רק נזק פנימי. שימו לב, שכשמתקנים את המכשיר בשנת האחריות אחרי התיקון - האחריות פגה מיד לאחר התיקון. כלומר, אין אחריות על מוצר מתוקן.

 

עוד כדאי לדעת שהביטוח לא כולל אובדן וגניבה, לא כולל אייפון או אייפד שנקנו בחו"ל ולא תקף במקרה של טוטאל לוס – השבתה מלאה.

 

השירות הושק זמן לא רב אחרי כניסתה של סי דאטה כיבואנית ומפיצה רשתית של אפל בישראל, לצד אידיגיטל. לפני כן הציעה אידיגיטל הרחבת האחריות על תוכנה אך לא על חומרה. את שירות התיקונים של סי דאטה (C-Data), חברה שלא מפעילה חנויות, מספקות מעבדות DCS. גם את שירות התיקונים של אידיגיטל מפעילה מעבדה חיצונית (החברה עובדת עם מעבדה נוספת שמתקנת את מחשבי מק).

 

אצל חברות הסלולר: יותר יקר?

האם זה משתלם? תלוי. באורנג' למשל, מציעים ביטוח על אייפוני ה-5 למיניהם, שאינו כולל אובדן וגניבה, אלא שירות תחזוקה בלבד במחיר של 30 שקל בחודש לשנה (לעומת כ-23 שקל לחודש אם מחלקים את התשלום לאידיגיטל לחודשים). המחיר הזה של אורנג' הוא לשירות "סייפטי", שלא כולל טוטאל לוס. אם רוצים ביטוח גם על השבתה, יש לשלם 40 שקל לחודש לביטוח המורחב "סייפטי פלוס". כעבור שנה, התשלום עולה ל-40 ו-50 שקל לחודש בהתאמה.

 

השתתפות עצמית: עד 300 שקל (לעומת עד 400 שקל באידיגיטל). השתתפות עצמית על נזק בלתי הפיך (רק בביטוח המורחב) - 1,410 שקל על המכשיר החדש (לעומת - אין השתתפות באידיגיטל).

 

עבור ביטוח לאייפון 4S התשלום באורנג' יורד ל-25 שקל לחודש ו-35 שקל לחודש כעבור שנה על הביטוח שלא כולל טוטאל לוס ו-35 שקל לחודש במשך שנה ואז 45 שקל לחודש במשך שנה לביטוח המורחב. לאייפון 3 – 13 שקל לחודש ו-26 שקל לחודש בשנה השנייה ולביטוח המורחב: 26 שקל לחודש ו-36 שקל לחודש לשנה השנייה. קחו בחשבון שחלק מהתיקונים מוכסים באחריות יצרן ושימו לב שבחברות הסלולר, עלות ההשתתפות העצמית גדלה ככל שהתקלות מתרבות

 

בסלקום, המחיר החודשי עומד על 19.90 שקל לחודש (פחות מאידיגיטל) ועלות תקלה עומדת על 199-139 שקל בחודש, אבל במשך 30 יום מיום ההצטרפות לחברה, אם התקלקל לכם המכשיר תשלמו סכום כפול על התיקון. בנוסף, השירות לא יינתן על סוללה, אובדן, נזק, הזנחה, קורוזיה, דיבורית, סים, כרטיס זיכרון ועל מוצר שהוחלף או תוקן על-ידי גורם חיצוני.

  

מה קורה במעבדות הפרטיות?

במעבדה הפרטית סלדון, הביטוח על כל סוגי האייפון עולה 20 שקל לחודש למשך שנתיים והשתתפות עצמית של 150 שקל עבור כניסה למעבדה, לא משנה איזו כניסה זאת - ראשונה או עשירית. הביטוח כולל טוטאל לוס, אבל אז ורק אז ההשתתפות העצמית עולה 1,000 שקל. בסלדון מדגישים שחלקי החילוף שלהם מקוריים, כלומר לא תקבלו מסך לא מקורי, כפי שנהוג לעיתים בשוק הפרטי, כך אמרו לנו בשירות הלקוחות של החברה.

 

סלדון מציעה גם ביטוח לחלקים הפנימיים של האייפד - 39 שקל לחודש למשך שנה. החברה עובדת גם עם חברות סלולר בין היתר, גולן טלקום ורמי לוי תקשורת, שם המחיר החודשי עומד על 12.5 שקל לחודש. בחברת קופל (Kopell) המחיר החודשי עומד על 13 שקל לחודש, אבל השתתפות עצמית בהחלפת מסך לאייפון עולה 280 שקל. 

 

המסקנה? על פניו נראה שעדיף לעשות ביטוח במעבדה פרטית רק שכדאי לוודא שחלקי החילוף מקוריים ושאפשר להסיק את התשלומים בכל עת מבלי לשלם קנסות. כך או כך, לא בטוח שטוב לעשות ביטוח. לעיתים קרובות מדובר בתשלמים מיותרים על תקלות שלא יקרו, וכשתקלות כבר קורות - הן לעיתים יקרות כך שלא שווה בכללל לתקן את המכשיר אלא עדיף להחליפו.

  

במקביל, אידיגיטל השיקה היום חנות חדשה, עשירית במספר במתחם שרונה בת"א, במבנה בגודל 300 מ"ר, שהיה בעבר אורווה.  בחנות מוצגת בימים אלה תערוכה של אספן מוצרי אפל מראשת דרכה.

 

"הכי חשוב זה איכות התיקון"

מנכ"לית החברה איילת צרפתי רוזן, אמרה ל-ynet על שירות התיקונים: "פה זה שילוב של איכות ומחיר. צריך להיזהר ממעבדות פיראטיות. המחיר הוא לא במקום הראשון מבחינתנו הוא צריך להיות כמובן, לא הכי גבוה, אבל הכי חשוב זו איכות התיקון.

 

"כשאתה קונה מוצר, אתה רוצה לדעת שיש לך את המוצר האמיתי וגם לתקן אותו אם צריך. כל נושא האחריות - אבא ואמא למוצר - זה נושא מאוד חשוב, בטח במכשיר שעולה כמה אלפי שקלים". 

 

אתם מתקנים גם מכשירים שנקנו בחו"ל במסגרת האחריות או הבטיוח?

 

"אסור לנו לטפל באייפונים שנקנו בחו"ל. לפי מדיניות אפל, האחריות שלך היא במדינה בה קנית. במחשבי מק יש אחריות בינלאומית".

 

למה המחיר בארה"ב כל כך יותר זול מהמחירים בארץ?

 

"פה לוקחים מע"מ של 18% ומכס של 15%. זה כבר מקפיץ את המחיר. המחירים באירופה דומים למחירים בארץ".

 

עדיף כבר לקנות אייפון בייבוא אישי.

 

"מי שיש לו את האפשרות לקנות בחו"ל - אז שייקנה אבל אין ייבוא מקביל מסדר של אייפון לארץ. וכשאתה קונה אייפון באלפי שקלים לא בטוח שאתה רוצה לקנות במקום לא מסודר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים