שתף קטע נבחר

הרב הראשי לנשיא: מנע את אסון חוק הגיור

בביקור החג המסורתי של נשיא המדינה בבית הרב הראשי, קרא הרב יצחק יוסף למנוע את חוק הגיור "שיוביל למצב שכל קהילה תנהל לעצמה ספרי יוחסין, כשאחד לא יכיר ביהדותו של רעהו", כדבריו. הרב הראשי אף הזהיר מפני "גל חקיקה בנושאי דת ומדינה שטרם נראה כמותו"

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף , קורא לנשיא המדינה שמעון פרס להירתם למאבק החרדי בגל החקיקה בנושאי דת ומדינה - כדי למנוע פילוג בעם. במהלך ביקור החג המסורתי של הנשיא בבתיהם של הרבנים הראשיים, הגדיר באוזניו הראשון לציון הרב יוסף את "חוק הגיור" כ"אסון", ואמר: אנחנו צריכים את עזרתך בטרפודו.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

"אתה ממשיך דרכו של בן גוריון, שעל אף שהיו לנו מחלוקות איתו, היה יהודי חכם, ובהקמת המדינה הבין שבלי שמירה על הסטטוס-קוו לא תוכל להתקיים מדינה יהודית מאוחדת", פנה הרב הראשי לנשיא. "כעת אנחנו נאלצים להתמודד עם גל חקיקה בנושאי דת ומדינה שטרם נראה כמותו, והולכים לחוקק חוק גיור שמאיים על המשך זהותה היהודית של המדינה".

 

עוד חדשות בערוץ היהדות :

 

לדברי הרב יוסף, פרס הוא הדמות היחידה שיכולה לאחד את העם, ולכן עליו לעשות כל שביכולתו כדי למנוע פילוג. "אסור שיעברו חוקים כאלה בלי הסכמה רחבה", אמר, "לא יתכן שניאלץ להגיע בסוף למצב שכל קהילה תנהל לעצמה ספרי יוחסין, כשאחד לא יכיר ביהדותו של רעהו".

 

 (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

 

עוד הוסיף: "רק אמירה ברורה שחוקים כאלה מוכרחים לעבור בהסכמה רחבה תמנע את האסון הזה. זה חשוב לנו, זה חשוב לך, זה חשוב למדינה. אפשר להתווכח - אבל מוכרחים לדבר. מוכרחים להישאר באחדות. גם החכם, גם הרשע, גם התמים וגם זה שלא יודע לשאול - כולם נקראים בנים. יש ביניהם קשר דם, למרות המחלוקות".

 

"גם החכם, גם הרשע, גם התמים וגם זה שלא יודע לשאול - כולם נקראים בנים. יש ביניהם קשר דם, למרות המחלוקות". הרב יוסף עם הנשיא פרס (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
"גם החכם, גם הרשע, גם התמים וגם זה שלא יודע לשאול - כולם נקראים בנים. יש ביניהם קשר דם, למרות המחלוקות". הרב יוסף עם הנשיא פרס(צילום: יעקב כהן)

 

 

בתגובה ביקש נשיא המדינה מהרב הראשי לשמור על אחדות העם: "עמנו אינו גדול וידע חורבן וסבל. צריך לשמור על אחדות העם ולא לתת להתפוררות לפגוע בנו. מה ששומר על העם זה לא גודלו אלא גדולתו הערכית, המוסרית והרוחנית. העם היהודי צריך להתבסס על עשרת הדיברות, על ערכי רדיפת השלום והרבצת התורה".

 

ביקור שהוא מסורת - גם בבית הרב עמאר

כשהוא מלווה בידידו, רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ', וביו"ר ש"ס אריה דרעי -

הנשיא את ביקורו המסורתי, הנערך מדי חול המועד סוכות ופסח, בבית הראשון לציון – ביקור ראשון לאחר פטירת אביו, הרב עובדיה יוסף, שעימו שמר הנשיא על קשרי ידידות קרובים.

 

"זוהי זכות גדולה להמשיך במסורת המרגשת הזו, לבוא כל חג פסח לבקר את אביך, שעשה ימים כלילות לשמור על עם ישראל, על איכותו, על תכנו ועל ערכיו", אמר פרס לרב יוסף, ואיחל לו "שתמשיך ללכת בדרך אבותיך וגם לסלול מישור משלך על פני מים רבים. אתה בן ראוי למנהיג שהוריש לך את כתר הרוח ואתה נושא אותו ברצינות".

 

פרס ביקר אף בבית "הראשון לציון" הרב שלמה עמאר, שבינו להנהגה המרכזית של ש"ס חל קרע, על רקע המירוץ לרבנות הראשית. הביקור נערך אף שהוא כבר אינו מכהן כרב ראשי - מחווה של כבוד שהנשיא נהג בעבר רק ברב עובדיה יוסף המנוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב כהן
"ממשיך דרכו של בן גוריון". הרב הראשי לנשיא
צילום: יעקב כהן
מומלצים