שתף קטע נבחר

הצפון: "נשיאת דר' קוריאה - זונה של אובמה"

נשיא ארה"ב ביקר בסיאול והזהיר את פיונגיאנג מבידוד נוסף אם תבצע ניסוי גרעיני חדש. צפון קוריאה הגיבה: "נשיאת דרום קוריאה היא ילדה רעה שמבקשת מבריונים להרביץ למישהו שהיא לא אוהבת". ואיך כינו את אובמה?

צפון קוריאה מכנה לעתים את אויביה בשמות של ציפורים, והיום (יום א') היא החריפה את התקפותיה המילוליות והשוותה את נשיאת דרום קוריאה פארק ג'ן-הייאה ל"זונה" ואת נשיא ארצות הברית ברק אובמה ל"סרסור".

 

עוד חדשות בעולם :

סיבוב 2 באפגניסטן: שר החוץ נגד שר האוצר

היסטוריה בוותיקן: 2 אפיפיורים חיים במיסה

ר"מ דרום קוריאה התפטר בשל טביעת המעבורת

יעד חדש לאיומי טרור במצרים: פפסי קולה

 

המדינה המבודדת העולם מתחה ביקורת על היחסים של "אדון לבובה שלו", ואיימה שהמנהיגה מסיאול תשלם מחיר גבוה על יחסים אלה. "ההתנהגות האחרונה של פארק ג'ן-הייאה עם אובמה הייתה של ילדה רעה ולא בוגרת שמבקשת מבריונים להרביץ למישהו שהיא לא אוהבת", נמסר בהודעת "הוועדה לאיחוד השלו של צפון קוריאה".

 

פארק ואובמה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
פארק ואובמה(צילום: gettyimages)
"או שזו התנהגות של זונה מרושעת שרוצה ללכוד מישהו על ידי הצבת גופה בשירות סרסור רב עוצמה", נמסר בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאנה KCNA.

 

אובמה מזהיר מניסוי גרעיני רביעי

הדברים הקשים מצד פיונגיאנג נאמרו יממה אחרי שאובמה ביקר בדרום קוריאה ואמר שצפון קוריאה היא המדינה המבודדת ביותר בעולם, שמשטרה נמצא במצב קשה ושבידודו יחריף במקרה שיבצע ניסוי גרעיני חדש, רביעי במספר. "אם צפון קוריאה תעשה את הטעות הזאת, עליה לצפות לתגובה קשה מהקהילה הבינלאומית", אמר אובמה.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בשבוע שעבר אמרה ג'ן סאקי, דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, כי ארה"ב מודעת לדיווחים על ניסוי גרעיני נוסף שמתכננת צפון קוריאה, ומפצירה מפיונגיאנג לא לנקוט שום צעד שיאיים על שלום האזור. דבריה נאמרו אחרי שדרום קוריאה הודיעה כי זיהתה עלייה בפעילות באתר הניסויים הגרעיניים של צפון קוריאה, והזהירה כי ייתכן שפיונגיאנג מתכוונת לערוך בקרוב ניסוי רביעי במספר.

 

"בוודאי שראינו את הדיווחים בתקשורת על הגברת הפעילות. אנחנו ממשיכים לקרוא לצפון קוריאה להימנע מפעולות שיאיימו על שלום האזור ועל ביטחונו ולהיענות להתחייבויות הבינלאומיות", אמרה סאקי.

 

מוקדם יותר היום הגיע שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, לביקורת בכמה בסיסים צבאיים במדינה ואמר לחיילים כי עליהם "להיערך לעימות עם ארה"ב בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בובה של אדונה? נשיאת דרום קוריאה פארק ואובמה
צילום: רויטרס
מומלצים