שתף קטע נבחר

מרגש: חייל הנח"ל החרדי פגש את אמו הנוצרייה

עמותת "נצח יהודה" החליטה להפתיע את חייל הנח"ל החרדי דייגו טפייה, שהתגייר ועלה לארץ - והביאה לטקס סיום המסלול של הפלוגה את אמו ואחותו, שאותן לא פגש קרוב לשש שנים. עין לא נותרה יבשה במהלך המפגש, והחייל ואמו התקשו להיפרד. "זו התרגשות ושמחה גדולה", אמרה האם. צפו

 

עין לא נותרה יבשה בטקס סיום המסלול של פלוגת "מגיני הנגב" אמש (יום ד'), בבסיס חיל האוויר בנבטים. הפעם לא היו אלה "רק" גאוות היחידה, תחושת השליחות ואהבת המולדת, המתפרצות בקביעות במעמדים מעין אלה - מה שסחט יותר מכל את רגשות באי הטקס הוא המפגש הדרמטי בין חייל הנח"ל החרדי, דייגו טפייה, מהחניכים שסיימו את המסלול, לאמו הנוצרייה - לראשונה מזה שש שנים, ובהפתעה גמורה. הפיקה: עמותת "נצח יהודה", המלווה את החייל הבודד במהלך שירותו הצבאי.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

הוא נולד בקולומביה לפני 28 שנה, בן למשפחה נוצרית-קתולית, אך במהלך לימודיו באוניברסיטה נמשך לרוחניות והחל להתעניין גם בדתות אחרות. בספרייה פגש ספרי מחשבה יהודיים כמו "הכוזרי" ו"מורה נבוכים" – ונשבה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

דייגו החליט כי היהדות היא דת האמת והגיע לישראל, כאן עבר הליך גיור מפרך במשך שלוש שנים - ועשה עלייה. כיום הוא מקיים אורח חיים דתי. חמש שנים וחצי אחרי שעבר את שערי נתב"ג, וכשהוא בן 28, ועדיין לומד עברית – החליט טפייה להצטרף לגדוד הקרבי של הנח"ל החרדי.

 

דייגו טפייה התקשה להיפרד מאמו מרגע כניסתה לאולם (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
דייגו טפייה התקשה להיפרד מאמו מרגע כניסתה לאולם(צילום: הלל מאיר)

 

אתמול, כאמור, סיים את פרק ההכשרה, אבל בעמותת הנח"ל החרדי, שייסדה ומלווה את היחידה יחד עם האגף החברתי-בטחוני במשרד הביטחון, לא הסתפקו רק בסיכה המוענקת לו. אנשיה החליטו להטיס ארצה במיוחד את אמו של דייגו, מרסדס, ואת אחותו, שאותן לא פגש מאז שעזב את החיים "ההם", כדי שדייגו - כמו שאר החיילים - ילווה בטקס על ידי משפחתו.

 

"עין לא נותרה יבשה"

בהתראה של פחות מיממה הן עלו על טיסה מבוגוטה לתל אביב, שנמשכה 20 שעות -

הכל כדי לעמוד לצד דייגו בטקס, ולהפוך את המעמד לעוצמתי ומרגש במיוחד.

 

אחד ממפקדיו של החייל עלה לבמה – ונתן את האות לכניסת הפמליה מקולומביה. בחיוך מבויש ובלווי חיילות היחידה, נכנסו האם והאחות לאולם – והכל פרצו בבכי.

 

"החיבוקים בין האמא לבן לא השאירו עין אחת יבשה בכל המעמד הזה", סיכם הרב דוד פוקס, מרבני עמותת הנח"ל החרדי. "זה היה אחד המעמדים המרגשים בחיי". והאם מרסדס הוסיפה: ההרגשה היא של שמחה, זו התרגשות גדולה והפתעה גדולה.

 

רגע המפגש (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
רגע המפגש(צילום: הלל מאיר)

 

עם אמו ואחותו (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
עם אמו ואחותו(צילום: הלל מאיר)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר
חיבוק של אמא
צילום: הלל מאיר
צילום: הלל מאיר
מסיים - עם בני משפחתו לצדו. טפייה (משמאל)
צילום: הלל מאיר
מומלצים