שתף קטע נבחר

עורכת 'ניו יורק טיימס' פוטרה: 'דרשה העלאה'

3 שנים שימשה ג'יל אברמסון כעורכת הראשית של העיתון והייתה לאישה הראשונה בתפקיד. אמש היא פוטרה במפתיע. ה"ניו יורקר": שכרה היה נמוך מקודמה, דרישה להעלאה הכעיסה את ממוניה. במקומה מונה לראשונה שחור

הנהלת "הניו יורק טיימס", העיתון האמריקני החשוב בעולם, הדיחה אמש (יום ד') במפתיע את העורכת הראשית, ג'יל אברמסון, ומינתה את דין באקט להחליפה. אברמסון (60) מונתה לתפקיד ב-2011 והייתה לאישה הראשונה בראש העיתון החשוב. באקט (57), חתן פרס פוליצר לעיתונות והעורך לשעבר של "לוס אנג'לס טיימס", יחליפה ויהיה לעורך הראשי האפרו-אמריקני הראשון בעיתון.

 

עוד חדשות בעולם:

מחיר המלחמה: כל 60 שניות נעקרת משפחה

חילק לתלמידיו "אוריאו" עם כדורי שינה - ואנס

מאות כורים נספו, ארדואן בזירה: 'בוז, רוצחים'

 

אתר האינטרנט של ה"ניו יורק טיימס" פרסם כי אברמסון פוטרה מבלי לנקוב בסיבה. אולם במגזין "הניו יורקר" דווח כי אברמסון גילתה לאחרונה שתנאי הפנסיה והשכר שלה אינם זהים לעורך הקודם בתפקיד, ביל קלר. לפי המגזין, אברמסון התעמתה עם ממוניה על כך, צעד שבעיני רבים בחברה התאים לסטריאוטיפ "הנדחפת" שהודבק לה בקרב ההנהלה.

"קיבלה פחות מקודמה בתפקיד". אברמסון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"קיבלה פחות מקודמה בתפקיד". אברמסון(צילום: EPA)

העורך הבא של העיתון. דין באקט (צילום: AP) (צילום: AP)
העורך הבא של העיתון. דין באקט(צילום: AP)

דוברת מטעם "ניו יורק טיימס" אמרה כי התנאים של אברמסון היו שווים לקלר חוץ משינויים קלים. בהמשך הדיווח, טוען "הניו יורקר" כי לאחר שהלינה על כך אברמסון, שכרה הושווה לקודמה בתפקיד, אך ה"אווירה הרעה" בינה לבין ההנהלה לא השתנתה ובנוסף לסכסוכים נוספים שאירעו מאז הוחלט בסופו של דבר לפטרה.

 

מינוי באקט התקבל במחיאות כפיים סוערות

המינויים בצמרת העיתון הם שינוי נוסף בחברה, הנשלטת על ידי משפחת אוקס-סלצברגר ונתונה בתקופה בעייתית מבחינה כלכלית. לאחרונה החברה מוכרת נכסים, מקצצת בעובדים ותרה אחר מקורות הכנסה נוספים לנוכח הירידה ברווחים מפרסום בעיתון. אף שמניותיה נותרו יציבות ורווחיה הרבעוניים גברו על התחזיות, המודל העסקי של העיתון, כמו של עיתונים מודפסים נוספים בעולם, מהווה גורם לחששות כלכליות.

 

ארתור סלצברגר הבן סיפר היום לחברי העיתון ההמומים על מינוי של באקט וטען כי הוא ישפר בכמה אופנים את ניהול דסק החדשות. הוא לא חלק עם עובדיו מהן הסוגיות שיש לשפר בדסק אך טען כי הן אינן קשורות לפן המקצועי העיתונאי או לעתידו הדיגיטלי של העיתון. "השינויים אינם קשורים לאי ההסכמות שבין הדסק לפן העסקי של החברה, וזאת בהתאם לעיקרון החשוב של מערכת חדשות עצמאית", אמר.

 

אברמסון לא הייתה נוכחת

 בפגישה. אולם בהודעה שפרסמה אמרה כי "אהבה את הזמן שבו שימשה כעורכת ב'טיימס'". "עבדתי עם העיתונאים הטובים בעולם. כתיבה על המוסדות החזקים בעולם הייתה המטרה של שליחותי בעיתון והמורשת שאשאיר אחריי", אמרה אברמסון וציינה כתבות שפורסמו בזמנה על סין, על האזנות ה-NSA ועל אישים ותאגידים בעלי שררה בארה"ב.

 

באקט הוא עורך אהוד בקרב עיתונאים ונבחר על ידי אברמסון כסגנה כשמונתה לעורכת ראשית. לפי מקורות שנכחו בפגישת צוות העיתון, מינויו של בקאט זכה למחיאות כפיים סוערות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
"אברמסון דרשה להשוות שכרה". בניין ה"ניו יורק טיימס"
צילום: AP
מומלצים