שתף קטע נבחר

חריש: 15 אלף תושבים בספטמבר 2015

בכנס להשקת התחלת הבנייה ביישוב חריש שערכו משרדי הפנים והשיכון נאמר כי החל מ-2016, קצב האכלוס בחריש יעמוד על כ-7,500 איש מדי שנה. ראש המועצה הוסיף שמטרתו המרכזית היא להעלות את חריש על מפת הנדל"ן בישראל. וגם: איפה תמצאו נכס חדש בנתניה בפחות ממיליון שקל?

נראה כי היזמים ונציגי הממשלה מאמינים בחריש : בכנס השקת בניית היישוב שנערך בשבוע החולף, בהשתתפות נציגי המועצה המקומית חריש, משרדי הפנים והשיכון ויזמים הבונים ביישוב, הודיעו המשתתפים כי על פי ההערכות - בספטמבר 2015 צפויה חריש לאכלס לא פחות מ-15 אלף איש. יגאל שחר, יו"ר ועדת התכנון המיוחדת בחריש, ציין כי החל מ-2016 - מדי שנה יעמוד קצב האכלוס של היישוב על כ-7,500 נפש.

 

חריש - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

הכנס נערך בעקבות הודעת משרד השיכון באחרונה, לפיה חריש היא שיאנית המכירות של דירות חדשות ב-2013 לאחר שנמכרו בה בשנה החולפת יותר מ-2,400 יחידות דיור. "יש פה הזדמנות היסטורית - מאז קום המדינה לא תוכננה עיר עם מרחבים ציבוריים וקהילתיים כאלה", הוסיף שחר.

 

יצחק קשת, ראש המועצה המקומית חריש, אמר כי "המטרה שלנו היא לאחד את היזמים והעמותות שזכו במכרזים, ולפעול כגוף אחד על מנת להעלות את חריש על מפת הנדל"ן כעיר שתציע דירות במחירים אטרקטיביים". נירית מיכאלי, מנהלת מחוז חיפה והצפון במשרד השיכון, הוסיפה כי "במכרזים הקרובים בחריש יוקצה סכום בגין כל יחידת דיור לטובת מיתוג העיר".

 

יצוין כי מחיר דירת 4 חדרים בחריש, הממוקמת באזור ואדי עארה, עומד על כ-820 אלף שקל בממוצע, כאשר הרכישה מתבצעת דרך קבלן המבטיח מחיר סופי. לעומת זאת, מחיר דירה בקבוצת רכישה עומד על כ- 707 אלף שקל בממוצע, אולם לא תמיד מדובר במחיר הסופי.

 

נתניה: התחדשות עירונית בדרום העיר

לא רחוק משם, בעיר נתניה, נערך בסוף השבוע כנס מכירות לפרויקט חדש של תמ"א 38 בשכונת קריית נורדאו שבדרום העיר. מדובר בשכונה הנחשבת חלשה יחסית, וצפויה לעבור מתיחת פנים משמעותית בזכות פרויקט ההתחדשות העירונית שתבצע קבוצת הנדל"ן בן דוד הרצל.

 

נתניה - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר במתחם ישן של 3 בנייני מגורים עם 48 דירות ברחובות ש"י עגנון ויאנוש קורצ'ק. המבנים ישודרגו ויחוזקו בפני רעידות אדמה, ויכללו ממ"ד, מעלית ותוספת של 2.5 קומות בכלל בניין - שיוסיפו עוד 42 דירות חדשות.

 

מחיר ממוצע של דירה בשכונה עומד על 799 אלף שקל, כאשר דירת 3 חדרים עולה 757 אלף שקל בממוצע ודירת 4 חדרים עולה 929 אלף שקל בממוצע. במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית, תעלה דירת 3 חדרים חדשה עם ממ"ד ומרפסת כ-850 אלף שקל, ודירת 4 חדרים דומה תעלה כמיליון שקל.

 

לדברי שומרי בן דוד, מבעלי הקבוצה, הפרויקט ייקרא "נורדאו הצעירה" כדי להמחיש את מתיחת הפנים שתעבור שכונת קריית נורדאו. הוא הוסיף כי "במסגרת הפרויקט נעניק מצד אחד לדיירי המקום הזדמנות לשדרג את נכסיהם, ובמקביל נעלה את ערך הדירות ונדאג לחידוש השכונה כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Lowshot.com
חריש. היזמים ונציגי הממשלה מאמינים ביישוב
צילום: Lowshot.com
צילום: רפי דלויה
כנס המכירות בנתניה. השכונה תעבור מתיחת פנים
צילום: רפי דלויה
מומלצים