שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    עוזבים את הארץ אבל ישלמו אגרת טלוויזיה
    זוג שבספטמבר הקרוב עובר לחו"ל לתקופה, גילה שעליו לשלם אגרה עד סוף דצמבר. למה? נציג באגף הגבייה אמר להם שיש פטור רק למי שעוזב את הארץ עד 15 באוגוסט. למרות שהם עוזבים את דירתם ב-12 באוגוסט - יאלצו לשלם. רשות השידור: "אגרת הטלוויזיה היא שנתית ולרשות אין סמכות לחרוג מהוראות החוק"

    ג' ומ' הם סטודנטים שעוזבים את הארץ לזמן מה וביקשו להסדיר את תשלום אגרת הטלוויזיה לרשות השידור, כדי שלא לצבור חוב, לקבל עיכוב כניסה או יציאה מהארץ ושאר מתנות שמקבל מי שמתעכב בתשלום האגרה.

     

     

    "אנחנו עוברים לחו"ל ב-1 בספטמבר ועוזבים את הדירה בה אנחנו גרים כעת ב12 באוגוסט", סיפרה ג' ל-ynet "וכבר שילמתי עבור החלק הראשון של השנה שמסתיים ביולי. כדי להסדיר החודש שנותר לי עד המעבר, יצרתי קשר במייל עם רשות השידור כדי להסדיר את אוגוסט וספטמבר.

     

    "הנציג אמר לי שב-15 באוגוסט מונפק חשבון אגרה חדש. הוא הסביר לי שאני חייבת לשלם להם על כל חצי השנה - מאוגוסט עד דצמבר, למרות שאהיה בארץ רק באוגוסט. לטענתו מאחר ואנחנו עוזבים את הארץ ב-1 בספטמבר ולא ב-15 באוגוסט – אלי לשלם על חצי שנה. למה שאשלם על דצמבר? זה לא סכום גדול, 172 שקל, אבל זה עניין של עיקרון, אין סיבה שאשלם על תקופה במהלכה אני לא נמצאת בארץ.

     

    "כתבתי לו שאנחנו מנתקים את הטלוויזיה ומסיימים את השימוש בה כבר ב-12 באוגוסט אבל הסבירו לי שזה ממש לא משנה, שכן משנה תאריך העזיבה".

     

    "זה החוק, זו לא המצאה שלנו"

    הגורם כתב לה פחות או יותר כך: "חובת תשלום אגרה חלה על כל יום בתקופה שבין 1.7-31.12. אננו מקלים על היוצאים לחו"ל עד 15 באוגוסט במתן פטור. אתם יוצאים לאחר מכן וגם אם הייתם יוצאים ב-16 באוגוסט, הייתם צריכים לשלם. כי זה החוק! זו לא המצאה שלנו! גם אם זה לא הכי מתקבל על הדעת. מצטער.."

     

    אגב, גם בצרפת, המצב דומה. גיל כתב ל-ynet: "ככה זה גם באירופה. חזרתי לארץ ב 10 לינואר והחוק בצרפת חייב אותי לשלם את כל השנה שכן החוק שם קובע שמי ששהה בדירה ב-1 בינואר, חייב בכל התשלום לאותה שנה". 

     

    סמנכ"ל הגבייה בפועל יואב אשכנזי, מסר בתגובה כי "סעיף 28 א' לחוק רשות השידור קובע כי אגרה בעד החזקת מקלט טלוויזיה היא שנתית. התקנות מאפשרות תשלום האגרה בתשלום אחד מראש, שני תשלומים חצי שנתיים או 4 תשלומים למשלמים באמצעות הוראת קבע.

     

    לפיכך, המחזיק במקלט טלוויזיה, חייב באגרה שנתית ואין אפשרות חוקית לגבות אגרה באופן יחסי לתקופת החזקת המקלט. אני מקווה כי מענה זה יתקבל בהבנה מאחר ולרשות השידור אין את הסמכות לחרוג מהוראות החוק".

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    המקצוענים
    מומלצים