שתף קטע נבחר

רבני הנח"ל החרדי נגד צה"ל: לא להעניש את "החיילים הנוקמים"

לאחר ההחלטה לכלוא ארבעה מהחיילים שפרסמו קריאה לנקמת דם - גינוי וביקורת מצד רבני "נצח יהודה", הסמכות הדתית-רוחנית של חיילי הנח"ל החרדי, הטוענים ליחס מחמיר במיוחד כלפי החיילים. הם הוסיפו כי הדבר צורם ומזיק עוד יותר על רקע "חוק הגיוס", וביקשו מהצבא לתת להם לטפל בעניין

רבני עמותת "נצח יהודה", הסמכות הדתית-רוחנית של גדוד החי"ר המכונה "הנח"ל החרדי", מותחים ביקורת על החלטת סגן מפקד היחידה היום (ה') לגזור על ארבעה מחייליה עונש של עשרה ימי מחבוש, זאת לאחר שפרסמו בפייסבוק קריאה לנקמת-דם על רצח הנערים החטופים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרבנים, שבעה במספר, העוסקים בגיוס צעירים חרדים לשורות הצבא, ומלווים אותם במהלך השירות - מחו בעניין בפני הפיקוד הבכיר בחטיפת כפיר, בטענה ליחס מחמיר במיוחד כלפי החיילים. הם הוסיפו כי הדבר צורם ומזיק עוד יותר על רקע "חוק הגיוס", והיחסים השבריריים בין צה"ל לחברה החרדית.

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

"אין מחלוקת על כך שהמעשה פסול", אמרו הרבנים על תמונת החיילים עם הכיתוב "ביבי, תן לנו לחסל מחבלים", שפורסמה בפייסבוק. "אבל בתקופה כל כך רגישה בכל הנוגע לגיוס חרדים, מתוך מאות החיילים שפרסמו סטטוסים מהסוג הזה – אין זה נכון להעניש דווקא את החיילים החרדים, ולפרסם זאת".

 

התמונה ששלחה את החיילים לעשרה ימי מחבוש ()
התמונה ששלחה את החיילים לעשרה ימי מחבוש

 

"היינו מצפים מצה"ל לנהוג ברגישות יתר עם החיילים החרדים", הוסיפו רבני "נצח יהודה", והסבירו: "חוק הגיוס פגע קשות במספר המתגייסים ובמורל שלהם. ביצוע צעדים דרסטיים נוספים המלווים בפרסום - הוא מעשה צודק, אבל ממש לא מועיל".

 

הבהירו בעצמם לחיילים כי נהגו באופן פסול

בהודעה שפרסמו רבני העמותה הובהר עוד, כי הם עצמם כבר הבהירו באופן פרטיות לחיילים,

שאיתם הם נמצאים בקשר צמוד ויומיומי, כי נהגו באופן פסול. "בכוונתנו להמשיך ולשוחח על כך במסגרת שיעורי התורה שאנחנו מוסרים להם ובמסגרת השיחות האישיות".

 

מאז שהתגלו גופותיהם של שלושת החטופים - הביעו ישראלים רבים דרישה לנקמה וביטויי גזענות כלפי ערבים. בהם היו גם חיילים בשירות סדיר בצה"ל, שמחו נגד המערכת הצבאית שכביכול כובלת את ידיהם. כמה מהם העלו תמונה דומה שעליה כתבו: "הגדוד דורש נקמה".

 

אתמול (יום ד') דיווח צה"ל לוועדת שקד על צניחה של 51% בגיוס חרדים לצבא, בתוך פחות משנה. ההערכה: "החרדים המתונים" בחרו להסתגר על רקע האצת דיוני הוועדה לשוויון בנטל. ח"כ שקד: "החברה החרדית עומדת בפני מבחן לא פשוט לאחר חקיקת חוק שמשנה סדרי חיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביר סולטן דו"צ
למה נטפלו דווקא אליהם? "נצח יהודה"
צילום: אביר סולטן דו"צ
מומלצים