שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס, מיכל חורשי
  האם צוק איתן ישפיע על מחירי הירקות?
  בדרום מגדלים בעיקר עגבניות, פלפלים, גזרים ותפו"א. העגבניות התייקרו לאחרונה - גם בגלל התקיפות אך גם בשל חמסין שהיה לאחרונה. הפלפלים אמנם הוזלו אך תיתכן התייקרות זמנית. בגזרים ותפו"א לא צפוייה התייקרות

  נפילות בשטחים פתוחים וחשש לעבוד בשדה, האם מחירי הירקות צפויים לעלות בגלל צוק איתן ? חקלאים מסרו ל-ynet שאמנם יש פגיעה בשגרת העבודה, אך כרגע לא נראה שיש סיבה לחשוש ממחסור בירקות.

   

  לכתבות נוספות בנושא מבצע צוק איתן

   

  "בחבל אשכול מגדלים עגבניות ופלפלים, אז עכשיו קוטפים פחות והתאילנדים מפחדים, ולכן אולי תהיה עליית מחיר זמנית, לא גדולה ולא לאורך זמן", כך נמסר.

   

  לפי אתר משרד החקלאות, יש כרגע עליית מחיר בעגבניות ל-5 שקלים לק"ג מחיר קמעונאי, אבל לפי חקלאים היא קשורה גם בחמסין שהיה לאחרונה. בפלפלים יש כרגע בכלל ירידת מחיר, אך תיתכן התייקרות זמנית.

   

  "יש גם עשרת אלפים דונם של עגבניות לתעשייה מעפולה וצפונה שאפשר להסב למאכל בעת הצורך", אמר לנו אחד החקלאים. "מדובר ב-100,000 טון עגבניות שצריך להיקטף, אז אם המחירים יעלו, המגדלים של התעשייה יפנו תוצרת לשוק המקומי".

   

  עגבניות שרי התייקרו

  "יש התייקרות בעגבניות שרי כי הסתיימה עונת הייצוא. בקיץ המחירים של השרי בדרך כלל עולים ובשנה שעברה מחיריהן היה נמוך יחסית. יש גם עליית מחירים בכרוב וכרובית שלא קשורה למצב, אלה ירקות חורף", הוסיף החקלאי.

   

  במלפפונים לא צפויים התייקרות או מחסור, כי מגדלים אותם באזור המרכז. גם בתפוחי אדמה ובגזר, הגדלים גם הם בדרום, לא צפוי מחסור כי כל היבול מגיע ממקררים כרגע.

   

  לדברי החקלאי, "בגלל חשש לעבוד בשטח, יש בעיה עם שטחים שצריך להכינם לעונה הבאה, עם עבודות הכנה מסוימות. נראה את ההשפעה של זה בהמשך, אך כרגע לא צפויה עליית מחירים משמעותית".

   

  יש פגיעה גם בשל נפילות בשטחים פתוחים, ועליית מחירים צפוייה גם אם ייפגעו בתי האריזה.

   

  לגבי פירות, כרגע לא צפויה עליית מחירים שקשורה בצוק איתן. כמעט שלא מגדלים פירות בדרום ועלולה להיות פגיעה במחירי הפירות רק אם המצב בצפון יסלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים